Високопосадовця ВМС України зловили на контактах зі зрадниками з ФСБ РФ

87

Високопосадовець Військово-морських сил України підтримував постійні контакти з діючими кадровими співробітниками ФСБ РФ. Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Зазначається, що вербовкою займалися зрадники, «колишні військовослужбовці СБУ Андрій Гапоненко, Петро Зима, Дмитро Пилипченко, які у 2014 році під час анексії АР Крим перейшли на бік ворога».

«У березні 2014 року Гапоненко та Пилипченко, діючи за завданням російської спецслужби, запропонували йому перейти на службу до Збройних Сил ворога та сприяти росіянам у захопленні Академії ВМС ЗС України в Севастополі. Офіцер відмовився від цієї «пропозиції».

Після виходу на материкову Україну він був призначений на посаду заступника командувача ВМС ЗСУ. Наразі він обіймає іншу посаду в ВМС», – говориться в повідомленні СБУ.

Повідомляється, що військовослужбовець має доступ до секретної інформації особливо-важливого характеру у сфері оборони, але навіть усвідомлюючи, що перебуває у вербувальному вивченні російської спецслужби,  продовжував підтримувати контакти з Гапоненком, Зимою та Пилипченком. Вони відбувалися під час особистих зустрічей у тимчасово анексованих Криму і Севастополі, куди військовий здійснював систематичні виїзди до рідних, а також мобільним зв’язком.

«Під час цих контактів представники ФСБ РФ дізнавались у високопосадовця інформацію про морально-психологічний стан українських військових моряків, рівень їх фінансового і матеріального забезпечення, а також стосовно конкретних посадових осіб Командування ВМС ЗС України», – зазначили в СБУ.

Наразі приймається рішення щодо скасування військовослужбовцю допуску до державної таємниці та звільнення з військової служби.

Поделиться:
Загрузка...