Випробування берегової версії «Нептуна» завершені, орієнтовно через два місяці він буде прийнятий на озброєння

280
За достатнього фінансування виготовити перший дивізіон комплексу з крилатими ракетами ДККБ «Луч» зможе за 10-11 місяців

Успішні випробування з ураженням надводної цілі двома крилатими ракетами Р-360 «Нептун», що відбулися 17 червня цього року на Державному випробувальному полігоні ЗСУ «Алібей» на Одещині стали фінальними у низці перевірок берегової версії протикорабельного комплексу РК-360МЦ.

«Ми завершили нещодавно фінішні випробування комплексу «Нептун». Підкреслюю, що не ракети (Р-360), а комплексу «Нептун» (наземної берегової версії РК-360МЦ)», — наголосив Генеральний конструктор-Генеральний директор КБ «Луч» Олег Коростельов.

«Ми можемо констатувати факт, що ми завершили випробування і тепер буде проходити процедура постановки на озброєння. Вона містить акти державної комісії, вона містить кодифікацію складових частин і комплексу в цілому … І надалі, наказу міністра на взяття, як кажуть, на забезпечення», — додав він.

За словами Олега Коростельова на всі процедурні моменти знадобиться приблизно кілька місяців.

«Тобто ось ці процедури нам їх треба буде пройти. Але я думаю, ми протягом півтора-двох місяців вкладемося в ці терміни. Так би мовити, Міністерство оборони квапить нас. Й наразі стоїть питання про те, щоб профінансувати серійне виробництво», — відзначив очільник Державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч».
"Нептун"
Береговий комплекс РК-360МЦ «Нептун» під час першої презентації — рухомий командний пункт РКП-360, пускова установка УСПУ-360, транспортно-заряджаюча машина ТЗМ-360 (без контейнерів) та транспортна машина ТМ-360 

Він також висловив впевненість, що кошти на виготовлення першого берегового комплексу «Нептун» та ракет для нього будуть виділені державою.

«Я думаю, так мене орієнтують у всіх колах, що відносяться до озброєння, що гроші заплановані, вони будуть видані найближчим часом для забезпечення серійного виробництва», — зазначив Олег Коростельов.

"Нептун"
Крилата ракета Р-360 «Нептун» 

За словами Генерального конструктора-Генерального директора, наявні виробничі потужності підприємств оборонно-промислового комплексу України, залучених до виробництва комплексу РК-360МЦ, дозволять виготовити перший дивізіон берегової версії «Нептуна» протягом 10-11 місяців.

"Нептун"
Головка самонаведення ракети Р-360 

«В принципі, нам для виготовлення орієнтовної кількості та виробів (крилатих ракет) і складових частин комплексу буде потрібно близько 10-11 місяців. Трошки менш як рік. Тим більше, його здавати можна частинами. Тобто вводити в експлуатацію, наприклад, половину обладнання, яке необхідно на землі та партіями здавати ракети», — розповів Олег Коростельов.

Нагадаємо, в склад одного дивізіону РК-360МЦ «Нептун» входить 19 машин (Рухомий командний пункт РКП-360 та по 6 одиниць пускових установок УСПУ-360, транспортно-заряджаючих машин ТЗМ-360 та транспортних машин ТМ-360). Загалом один дивізіон буде мати на озброєнні 72 крилаті ракети Р-360.

"Нептун"
Українська протикорабельна крилата ракета Р-360 та машини комплексу РК-360МЦ «Нептун» — пускова установка УСПУ-360, транспортно-заряджаюча машина ТЗМ-360 (без контейнерів) та транспортна машина ТМ-360 

Таким чином, один дивізіон берегової версії «Нептун» здатен забезпечити практично одномоментний (з інтервалом між пусками ракет у кілька секунд) залповий пуск 24 ракет. При цьому запасу ПКР вистачить ще на два таких залпи після перезаряджання.

"Нептун"
Рухомий командний пункт РКП-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» 

Крилата ракета Р-360 має масу 870 кг, при вазі бойової частини у 150 кг, а швидкість її руху становить близько у 900 км/год. Вона здатна уразити ціль на відстані до 280 км, а потужності її бойової частини достатньо щоб потопити корабель водотоннажністю до 5000 тонн (кораблі класу корвет, фрегат та деякі есмінці).

"Нептун"
Робочі місця у рухомому командному пункті РКП-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун»Розробка «Нептуна» почалася у 2014 році. Публічний показ макету вперше відбувся восени 2015 року на Міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2015».

Перші публічні льотні (броскові) випробування крилатої ракети Р-360 «Нептун» пройшли у січні 2018 року. З серпня того ж року випробування ракети перенесли на полігон «Алібей». У квітні 2019 року вперше відбулися пуски (та власне демонстрація) з берегової версії комплексу РК-360МЦ «Нептун».

"Нептун"
Перші випробування берегової версії комплексу РК-360МЦ «Нептун» у квітні 2019 рокуСвоєю чергою, у листопаді минулого року, після пусків на дистанцію у 250 км, Олег Коростельов повідомив, що розробка крилатої ракети Р-360, як літального апарата, завершено й надалі будуть перевірятися бойові характеристики ПКР.

Перші пуски по надводній ціли відбулися на початку квітня цього року. Надалі пройшло ще три етапи випробувань з бойовими пусками на яких були протестована здатність ракет протистояти засобам РЕБ, груповий пуск та нарешті ураження надводної цілі ПКР з бойовою частиною.

opk.com.ua

Поделиться:
Загрузка...