Військово-Морські Сили України отримали свій перший комплекс «Нептун»

234

Військові-Морські Сили Збройних Сил України сьогодні, 15 березня, отримали до свого складу дослідні зразки українського берегового мобільного ракетного комплексу з протикорабельними ракетами РК-360МЦ «Нептун».

Ці машини отримає на озброєння відповідний дивізіон в складі національного флоту.

На церемонії передачі цих машин був присутнім міністр оборони Андрій Таран.

Він наголосив, що передані машини були виготовлені в рамках державного контракту між Міністерством оборони України та Державним підприємством «Державне Київське конструкторське бюро «Луч»».

І також – що передані зразки озброєння значно посилять спроможності Збройних Сил в Азово-Чорноморському регіоні.

Нагадаємо, що очільник українського оборонного відомства анонсував передачу до складу ВМС першого комплексу «Нептун» в четвер, 11 березня 2021 року.

«Завдяки спільній роботі оборонного відомства і вітчизняних підприємств вдалося виготовити озброєння нового покоління, що збільшить стримуючий потенціал та підвищить вплив України на морі. Наше домашнє завдання — замкнути «Нептуни», ракетні і патрульні катери, корвети в єдину систему оборони, яка зможе дати відсіч противнику з моря», — підсумував міністр оборони Андрій Таран.

Втім, вітчизняним конструкторам потрібно буде ще «пересадити» серійні зразки комплексу «Нептун» на шасі Tatra

P.S. Днями до складу ВМСУ передали один ракетний комплекс «Нептун».
Ні дивізіон, чи батарею, а лише один комплекс. Одна пускова, одна заряджаюча і так далі. Дякую хоч так.
Правда все це було зроблено ще за часів Порошенко, Турчинова, Полторака. Саме цей комплекс робив випробувальні пуски. І від точності влучань, у московітів підгоріла дупа.
На більше Зелена влада доки не спромоглась. (А вже скоро два роки як при владі). Навіть на ті гроші, які в бюджеті заклали для майбутніх «Нептунів», доведеться поставити до строю, в рази меньш ракет. Чому?
Тому що зовсім випадково комплекс вирішили перенести з українського «Краз» на чеську «Татру», яка відповідно дорожча. Набагато дорожча. Але зайвих грошей немає, щоби можна було і дорожче і багато. (На підвищення фінансування Офіса президента гроші є. Не плутайте одне з іншим).
p.a. Нахера туда попов притащили с метёлками и кадилами, понятия не имею.
Поделиться:
Загрузка...