Президент США Джо Байден під час зустрічі в Білому домі заявив, що підтримка України канцлером Німеччини Олафом Шольцем «змінила світ» під час війни з Росією.
Про це повідомляє CNN.
«Ви втрутилися і надали критично важливу військову підтримку, і, знаєте, я б сказав, що крім військової підтримки, моральна підтримка, яку ви надали українцям, була глибокою. І ви сприяли історичним змінам у себе вдома — збільшенню витрат на оборону і відходу від російських джерел енергії — я знаю, що це було нелегко, дуже важко для вас», — заявив Байден, зазначивши, що вони йшли «нога в ногу» в підтримці України.
Водночас він додав, що США і Німеччина, як союзники по НАТО, роблять альянс «сильнішим і здатнішим».
Зі свого боку Шольц заявив, що Німеччина підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно.
P.S. Меркель назвали в Бундестазі відповідальною за війну в Україні: блокувала вступ до НАТО
Голова комітету з питань оборони в Бундестазі Марі-Агнес Штрак-Ціммерманн розкритикувала рішення, ухвалені колишньою канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, які, на її думку, уможливили повномасштабний напад РФ на Україну.
Таку думку Штрак-Ціммерманн висловила в інтерв’ю німецьким телеканалам RTL та n-tv.
Вона нагадала, що у 2008 році в НАТО було багато прихильників якнайшвидшого прийняття України, але Німеччина та Франція виступили проти через позицію Росії.
За словами політикині, те, що українці не вступили до НАТО, «було великою помилкою з боку французів і Ангели Меркель в той час».
Штрак-Ціммерманн також вважає, що після повномасштабного нападу Росії Німеччина повинна була стати на бік України і підтримати її зброєю. Але доведеться «переписати історію Ангели Меркель, особливо історію останніх кількох років і повних прорахунків».
Коментуючи перспективи конфлікту, очільниця комітету Бундестагу з питань оборони припустила, що він навряд чи буде тривати так само довго, як Перша або Друга світові війни. Водночас, додала вона, президент РФ Володимир Путін не розраховував на широку і стійку підтримку України.
Як відомо, на Бухарестському саміті НАТО 2008 року Німеччина та Франція заблокували надання Україні, а також Грузії плану дій щодо членства в НАТО, побоюючись ескалації з боку Росії. Відтоді обом цим країнам Альянс лише обіцяв вступ «одного дня».
Після повномасштабного вторгнення в Україну Меркель відмовилась визнати, що те її рішення могло призвести до російської агресії.