Верховний Суд визнав, що Зеленський на iForum-2019 мав виступати українською

261

Верховний Суд визнав, що Президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою під час виконання службових обов’язків.

Відповідне рішення Велика Палата ВС ухвалила 7 жовтня, інформує пресслужба Верховного Суду.

«Особа звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправним спілкування Президента України 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою та зобов’язати його утриматися від спілкування недержавною мовою на всій території України при здійсненні повноважень. Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду відмовив у задоволенні заявлених позивачем вимог у повному обсязі», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що, розглянувши апеляційну скаргу позивача, Велика Палата ВС вказала на те, що під час виконання службових обов’язків Президент України зобов’язаний спілкуватися державною мовою. Водночас за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, президент несе політичну, а не юридичну відповідальність.

Враховуючи викладене, Велика Палата ВС закрила провадження у справі, оскільки заявлені позивачем вимоги не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Із повним текстом постанови Великої Палати Верховного Суду від 7 жовтня 2020 року у справі №9901/393/19 (провадження №11-26заі20) можна буде ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Рік тому львівський активіст Святослав Літинський програв суд проти Офісу президента з вимогою надати український переклад російськомовної промови Володимира Зеленського на iForum у травні 2019-го. У своїй позовній заяві Літинський просив Львівський окружний адмінсуд визнати протиправною бездіяльність Офісу президента щодо неналежного розгляду запиту, а також зобов’язати надати письмовий переклад промови президента.

Нагадаємо, що Зеленський виступив на форумі інтернет-діячів незабаром після інавгурації. Тоді ж він анонсував створення «держави в смартфоні».

P.S.

Зеленський програв!
Оскільки Зеленському «а какая разніца», то Верховний Суд України зобов’язав (!) президента України спілкуватися державною мовою під час виконання службових обов’язків.
Суд також визнав порушення президентом України Конституції України під час спілкування Володимира Зеленського 23 травня 2019 року на форумі інтернет-діячів iForum-2019 недержавною мовою. Тоді він говорив російською.
Щоб пом’якшити ляпас, Суд зазначив, що за дії, вчинені в межах політичної діяльності, а не під час виконання передбачених Конституцією повноважень, президент несе політичну, а не юридичну відповідальність.
Це далеко не єдине порушення Зеленським законів і Конституції України. Але тепер – підтверджене рішенням Великої Палати Верховного Суду України.
Зеленський зневажає нашу мову, зневажає Конституцію України!
Зеленський має піти!
Поделиться:
Загрузка...