Венедіктова звільнила представників міжнародних партнерів з атестаційної комісії ГПУ

130
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова видала наказ, яким змінила положення про комісію, яка здійснює атестацію прокурорів, з процесу очищення ГПУ вона звільнила представників міжнародних партнерів та громадськість

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Відтепер комісія з добору керівного складу органів прокуратури складається з 6 осіб, 4 з них – прокурори, а решта – 2 представники вищих навчальних закладів. До цього, комісія складалась з 3 представників прокуратури і 3 експертів делегованих міжнародними організаціями, проєктами міжнародної технічної допомоги, дипломатичними місіями.

«Ці зміни повністю знищують довіру до кадрових призначень в  Офісі генерального прокурора.  Нагадаю, що аналогічним чином відбулися дві “реформи” прокуратури за минулої влади. Більшість в кадрових комісіях тоді теж мали представники прокуратури. Бачимо, що Зеленський переймає найгірші практики свого попередника», – коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За нововведеннями Венедіктової прийняття рішень під час атестації  буде відбуватися підконтрольними прокурорами.

«Одночасно представники громадянського суспільства та міжнародні партнери фактично не мають впливу на прийняття рішень. Деякі пункти наказу прямо протирічать закону “Про прокуратуру”, за який голосувала сама Венедіктова. Наприклад, комісія може одноразово схвалити кандидата на будь-яку адміністративну посаду, а подальші такі призначення відбуваються вже без участі комісії. Також  до моменту створення обласних прокуратур Венедіктовою передбачена можливість призначення осіб на адміністративні посади в “старих” нереформованих регіональних прокуратурах», — йдеться у повідомленні.

Наразі новостворена комісія вирішила призначити на керівні прокурорські посади декількох осіб, частина з яких або відмовились проходити атестацію, або не змогли її пройти.

Поделиться:
Загрузка...