Венеційська комісія підтвердила, що Конституційний суд вийшов за свої повноваження та узурпував владу

161

Венеційська комісія підтвердила, що КСУ вийшов за межі своїх повноважень та узурпував владу, а судді діяли в умовах конфлікту інтересів

Про це повідомив представник президента України Володимира Зеленського у Конституційному суді України Федір Веніславський.

«Висновок Венеційської комісії з першого питання, оскільки президентом (ред. Володимиром Зеленським) було задано 3 питання, ми зараз маємо проєкт, опублікований на сайті Венеційської комісії щодо першого питання – рішення Конституційного суду України, то я хочу сказати, що воно повністю повторює позицію президента України. Ті аргументи, які були озвучені президентом України в прямому ефірі. В даному випадку, фактично, Венеційська комісія підтвердила, що по-перше: рішення Конституційного суду є слабо аргументованим, м’яко кажучи. По-друге: судді діяли в умовах реального конфлікту інтересів. По-третє: нема в рішенні Конституційного суду України аргументів, чому саме покарання, яке було передбачене статтею 366 п.1, яке передбачало позбавлення волі, є надмірним. Тобто юридичної мотивації ухвалення такого рішення з цього саме питання також немає», – зазначив Веніславський.

Представник Зеленського в КСУ також заявив: “Окрім того Конституційний суд втрутився, за висновками Венеційської комісії, у повноваження Верховної Ради. Фактично узурпував владу парламенту. Конституційний суд України вийшов за межі повноважень, які закріплено законом і Конституцією та за межі, власне, конституційного подання. Чому не були задоволені клопотання про відвід суддів через те, що в них є конфлікт інтересів, а Конституційний суд не мотивував. Саме на це дуже детально звернула увагу Венеційська комісія. Отже, фактично всі тези, які лунали з нашого боку, повністю знайшли своє підтвердження у висновку Венеційської комісії”.

  • Нагадаємо, КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування статків
  • Європейський Союз закликав Україну якнайшвидше відновити антикорупційне законодавство, інакше на кону опиниться фінансова допомога та безвізовий режим з ЄС.
  • Згодом президент України Володимир Зеленський звернувся до Венеційської комісії з проханням надати висновок щодо стану антикорупційного законодавства після його ухвалення.

Поделиться:
Загрузка...