Ватажок російсько-окупаційних структур «ДНР» Денис Пушилін оголосив про масову евакуацію населення із тимчасово окупованої території Донеччини до Ростовської області РФ.
Про це повідомляє «Интерфакс».
«З сьогоднішнього дня, 18 лютого, організовано масовий централізований виїзд населення до Російської Федерації. Насамперед евакуації підлягають жінки, діти та люди похилого віку», — запевняє маріонетка Кремля.
Він запевняє, що «за домовленістю з Російською Федерацією у Ростовській області готові місця для розміщення громадян». Також Пушилін стверджує, що евакуйовані нібито будуть забезпечені всім необхідним.
Пізніше із відповідною заявою виступив і ватажок так званої «ЛНР» Леонід Пасічник.
«Доручаю главам територій, правоохоронним органам, надзвичайним службам забезпечити організовану евакуацію соціальних об’єктів та допомогти населенню у доставці до прикордонних пунктів пропуску», — заявив представник окупаційної структури.
До якої саме області РФ будуть евакуювати мешканців, він не уточнив, втім зазначив нібито «Російська Федерація готова забезпечити організований прийом та розміщення на своїй території мешканців «Луганської Народної Республіки».
А от дозволяти виїзд чоловіків із окупованої Луганщини, схоже, маріонетки Кремля не збираються дозволяти. Пасічник прямо заявив, що всі чоловіки, які здатні тримати зброю у руках, мають поповнити ряди окупаційних військ.
Зазначимо, що другу добу російські війська масово обстрілюють населені пункти на Донбасі. Станом на 14 годину 18 лютого з боку збройних формувань Російської Федерації зафіксовано 45 порушень режиму припинення вогню, 34 з яких із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.
P.S. Зачем российские оккупанты объявили эвакуацию населения оккупированных территорий в Россию?
Следует еще раз поблагодарить наших союзников Байдена и Джонсона за то, что НАТО своей активной информационно-политической кампанией упредило российское вторжение. Пока недалекие украинские руководители ругают НАТО якобы за «нагнетание паники», наши союзники создали во всем мире мощное проукраинское и антипутинское информационное поле.
И теперь любые боевые действия на Донбассе рассматриваются в мире и будут рассматриваться как подготовка российского вторжения.
Сегодняшнее заявление от Пушилина об эвакуации населения имеет две причины.
1. Россия шокирована масштабом реакции мировых СМИ на обстрелы 17 февраля. Все мировые медиа показали обстрелы детского садика и школы на Луганщине, 25 крупнейших иностранных медиа сделали репортаж с места событий. В результате обстрелы на Донбассе определены как однозначно российская агрессия. Россия проиграла НАТО информационную борьбу за военное вторжение. Кремль теперь намерен противодействовать эффективной кампании НАТО по борьбе с российской агрессией. И Пушилин начал игру по изображению «украинского геноцида» и «украинского наступления».
Впрочем, борьба безнадежная, российским СМИ могут поверить в такой ситуации только абсолютные маргиналы. Спасибо нашим союзникам по НАТО.
2. Россия хочет иметь свободу действий для продолжения обстрелов и для проведения вполне вероятной локальной наступательной операции на Донбассе. Донбасс был и остается главной проблемой всей внешней политики России, и с помощью боевых действий Путин надеется повлиять на украинскую власть и общество, чтобы изолировать нас от Запада и чтобы Украина подписала соглашения о признании оккупации Донбасса. Вероятность локальных ударов по украинской Земле на Донбассе остается высокой.
Нынешний кризис не ослабляет, как думал Путин, а укрепляет украинское сопротивление. Никто на фронте не хочет упускать победу после 8 лет войны. Украинский народ никогда не откажется ни от Донбасса, ни от Крыма, и наши земли будут возвращены. Любые компромиссы будут предательствам, украинский народ готов к борьбе и будет сражаться до победы.
Повідомлення про нібито підготовку Збройними силами України силового звільнення окупованих територій, а також про евакуацію цивільного населення з ОРДЛО є провокацією.
Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
«Ситуація, яка на сьогодні роздмухується з боку Російської Федерації, через її ставлеників на території Донецької та Луганської областей, — це спроба спровокувати наші Збройні сили на ті відповіді, які вони дуже хотіли б, щоб ми дали. Ми можемо сказати, що війська можуть відкривати вогонь тільки у випадку, якщо є загроза життю наших військовослужбовців», — сказав Данілов на брифінгу в п’ятницю.
«Сьогодні дві людини заявили щодо евакуації громадян із території Донецької та Луганської областей – нібито наші військові планують нападати на Донецьк і Луганськ для нібито звільнення територій. Я можу вам заявити, що все це абсолютно не відповідає дійсності. Жодних наказів на звільнення силовим шляхом наших територій немає», — додав секретар РНБО.
У мережі опублікували відеозапис, на якому росіянин фільмує наслідки удару Сил оборони по російській автівці. Внаслідок ураження у спаленій техніці окупант…
Українські ударні безпілотники середнього радіуса дії вразили понад 60 російських цілей у Криму та на окупованих територіях, зокрема ППО, нафтові…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Уражено центр космічного зв'язку у Московській області, полігон підготовки операторів БпЛА та логістичну інфраструктуру ворога. Результати ураження порту "Кавказ" ⚡️21…
Сили оборони уразили у Воронежі завод із виробництва електроніки для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101. Про це повідомив Генштаб ЗСУ. Для…
2023 року тодішній міністр оборони РФ Шойгу заявив, що російським військам на українському фронті щодня потрібно 10-15 тисяч тонн палива та…