Категории: ВидеоВПК

В Украине показали новый 3D радар ВИДЕО

Через год Вооруженные Силы Украины обновятся новыми радиолокационными станциями отечественного производства. Об этом сообщает ICTV.

«Радиолокационная станция не имеет аналогов, а по некоторым показателям значительно обходит конкурентов из России, Франции, США и Израиля», — отмечается в сообщении.

Модуль полностью готов к использованию за 10 минут. Для сравнения, радиолокационные системы предыдущего поколения в боевое положение становились за полчаса-час.

Мобильный 3D радиолокатор — уникальная разработка запорожских конструкторов комплекса Искра.

Дальность работы станции — 500 км, высота обнаружения цели — 40 км. Слежка за каждым объектом ведется в трех осях координат.

Для обслуживания радиолокатора нужно три оператора. Станция может работать круглосуточно благодаря собственным генераторам.

P.S. 3D-радар 80К6Т від «Іскри» — прем’єра на виставці «Зброя та Безпека-2017»

На міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2017» в Києві, ДК «Укроборонпром» продемонстрував передові досягнення оборонно-промислового комплексу України, а також значно поглибив взаємовигідне військово-технічне співробітництво з міжнародними партнерами. В цілому, «Укроборонпром» представив на виставці понад 150 зразків озброєння і військової техніки, з яких кілька десятків — вперше в Україні.

3D локатор 80К6Т — передова розробка Науково-виробничого комплексу «Іскра», яка призначена для видачі цілевказівки засобів ППО. Новинка вперше демонструється на виставці «Зброя та Безпека-2017».

Завдяки цьому радару захисники України зможуть бачити всі повітряні об’єкти на відстані до 500 км, на всіх висотах від 0 до понад 40 км. 3D локатор 80К6Т може відстежувати до 500 цілей одночасно. При цьому, завдяки великій зоні огляду по куту місця, до 70 градусів, дозволяють виявляти тактичні і оперативно-тактичні ракети. Спеціальна система обробки сигналів дозволяє виявляти малорозмірні і крилаті ракети, які йдуть на малих висотах з огинанням рельєфу.

Цей радар може працювати з усіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних Сил України. Його використання значно посилить протиповітряну складову.

Головною особливістю 80К6Т стала цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти і супроводжувати цілі з високою роздільною здатністю. При цьому, завдяки лише одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі відразу за трьома координатами: дальності, азимуту і висоти, тобто створюється 3D-модель. Раніше для цього потрібно було застосувати відразу два радара.

Крім того, застосування передавача на транзисторних підсилювачах потужності, дозволяє в рази підвищити надійність радара. Навіть вихід з ладу кількох підсилюючих модулів, не призведе до повної відмови в роботі локатора.

Радар 80К6Т створений з урахуванням максимальної мобільності, в тому числі він пристосований для транспортування літаками виробництва ДП «Антонов», що входить до складу ДК «Укроборонпром». Для розгортання РЛС необхідно всього 10-15 хвилин.

iskra.zp.ua

P.P.S. НПК «Искра» передал ВСУ две новые станции комплекса РЭБ Р-330УМ «Мандат-Б1Э»

Научно-производственный комплекс «Искра», входящая в состав ГК «Укроборонпром,» успешно освоил производство изделий из комплекса препятствий Р-330УМ «Мандат» и отгрузил первые две станции для выполнения задач по назначению в Вооруженные Силы Украины, сообщается на сайте госкорпорации.

Как отметил начальник представительства заказчика № 4222 подполковник Анатолий Саневич, изделия Р-330УВ1М и Р-330УВ2М очень необходимы на фронте. Они успешно прошли квалификационные испытания и по ряду характеристик не имеют аналогов в мире.

Первый образец мобильного комплекса РЭБ «Мандат» в составе семи станций был разработан и изготовлен Публичным акционерным обществом «Топаз». В 2014 г.. Он прошел Государственные испытания и был принят на вооружение, но, в силу обстоятельств, изготовление комплекса «Мандат» на ОАО «Топаз» в Донецке для Украины стало невозможным.

В 2015 руководством КП «НПК «Искра» совместно с Министерством Обороны Украины было принято решение» О порядке организации производства комплекса Р-330УМ на площадях КП «НПК» Искра»». Это решение дало старт восстановлению производства. Одновременно с восстановлением производства, конструкторы НПК «Искра» провели огромный объем конструкторских работ, связанных с импортозамещением и заменой поставщиков составляющих и комплектующих.

Начальник отдела организации обеспечения техникой РЭБ Центрального управления РЭБ Главного управления оперативного обеспечения Вооруженных Сил Украины подполковник Юрий Мотолыга, который принимал участие в проведении испытаний и осуществлял прием станций, отметил: «Сегодня в Украине нет ни одного предприятия, за исключением КП » НПК «Искра», которое способно разработать и изготовить современные средства РЭБ «. Он также лично поблагодарил коллектив предприятия за проделанную работу и пообещал руководству КП» НПК «Искра» сделать все возможное, чтобы у предприятия была перспектива по изготовлению средств РЭБ и их дальнейшей модернизации.

Автоматизований комплекс радіоперешкод Р-330УМ «Мандат-Б1Е» — це сучасний комплекс радіоелектронної боротьби, призначений для виявлення та радіоподавлення короткохвильових і ультракороткохвильових ліній зв’язку з фіксованими робочими частотами та ліній з програмною перебудовою робочої частоти прицільними за частотою і часом, а також загороджувальними перешкодами.

Склад комплексу Р-330УМ:

  • автоматизована станція радіорозвідки та управління засобами комплексу Р-330РДМ;
  • автоматизована станція радіоперешкод короткохвильового радіозв’язку Р-330КВ1М;
  • автоматизована станція радіоперешкод ультракороткохвильового радіозв’язку Р-330УВ1М;
  • автоматизована станція радіоперешкод ультракороткохвильового радіозв’язку Р-330УВ2М.

Станції комплексу розміщені на базовому шасі КрАЗ-6320.

Последние новости

Зеленський ввів санкції проти колишнього радника Єрмака

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти низки фізичних та юридичних осіб. Зокрема під них…

2 часа назад

Угода між Україною та США про копалини охоплює 57 мінералів

Підписана між Україною та США угода про корисні копалини охоплює 57 видів мінералів і встановлює політичні рамки двосторонньої співпраці. Про це повідомляє…

13 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 01.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

13 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 29.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 29.04.2025 1. росія збільшує військові витрати, але ціною тотального зубожіння. -…

2 дня назад

Росіяни окупували Суху Балку та просунулись біля ще трьох населених пунктів

Росіяни окупували Суху Балку поблизу Нью-Йорка та просунулись біля ще трьох населених пунктів на Донеччині. Про це пишуть DeepState. "Ворог окупував Суху…

2 дня назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 30.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 30.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

2 дня назад