Категории: Украина

В Україні більше не буде копійок: в НБУ анонсували нововведення

Національний банк України ініціював зміну назви розмінних монет з “копійка” на “шаг”.

Про це повідомляє пресслужба НБУ на офіційній сторінці.

Зазначається, що це потрібно для відновлення історичної справедливості, дерусифікації та відродженню національних традицій.

“Дослідивши історію грошового обігу України, ми дійшли беззаперечного висновку, що така назва для розмінної монети як “копійка” фактично є символом московської окупації” – йдеться у дописі.

“Сьогодні український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадене та понівечене кремлівськими наративами. Саме час відновити справедливість і для грошової системи, очистити монетарний суверенітет від щонайменшої спорідненості з будь-чим московським. Ми маємо своє, питомо українське, слово для визначення дрібних монет – це слово “шаг” – наголосив голова НБУ Андрій Пишний.


За час новітньої історії відновлення української державності були лише два проукраїнські Президенти: Віктор Ющенко і Петро Порошенко.
10 років з 33!
Лише за їхніх каденцій наша держава мала бачення, чітко сформульовану ідеологію, яка цілеспрямовано насаджувалася державою, план дій і карту реформ.
Обох президентів можна критикувати, але краще за них не зміг зробити для країни ніхто.
Та й критикувати треба за справу, розібравшись спершу, що і чому не вдалося.
А не огульно проклинати за Голодомор, НАТО, ЄС, Армію, Мову, Віру, реформи, безвіз і тд.
І потім робити вигляд, що воно сталося само собою та ще й обурено питати, чому не зробили більше і раніше.
До речі, дискутована сьогодні новина про перейменування спадку совка (копійок) у шаги — з тієї ж опери. Реформа національної грошової одиниці Ющенка була мегаважким завданням, проте він впорався. Шаги мали бути ще в 1996 році, та опір тодішніх совків при владі і нерозуміння юрби не дали їх ввести в обіг. Зате, маємо зараз гривню, а не купони чи рубль.
Бачу, і в 2024 не до всіх дійшло, чому ми досі в війні і в лайні.
Щиро тішуся, що знаю обох Президентів, пишаюся обидвома і маю за честь бути з ними однодумцями щодо стратегічного розвитку нашої країни.
Дякую, пані Kateryna Yushchenko, за щиру розмову сьогодні.
Ви віддали і витерпіли заради заради нас багато.
І досі боретеся за Україну поруч із нами, коли більшість Ваших огульних критиків давно зійшли на пси.
Вірю, що сьогоднішня держава, яку ми зараз здобуваємо в війні, вартує всіх наших зусиль!
Крок за кроком, шаг до шагу — Україна буде самостійною і успішною!

Последние новости

Уражено центр космічного зв’язку у Московській області

Уражено центр космічного зв'язку у Московській області, полігон підготовки операторів БпЛА та логістичну інфраструктуру ворога. Результати ураження порту "Кавказ" ⚡️21…

12 часов назад

Завод, що виробляє електроніку для російських ракет Іскандер та Х-101, уражено у Воронежі, — Генштаб

Сили оборони уразили у Воронежі завод із виробництва електроніки для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101. Про це повідомив Генштаб ЗСУ. Для…

18 часов назад

Постачання Криму та удари України

2023 року тодішній міністр оборони РФ Шойгу заявив, що російським військам на українському фронті  щодня потрібно 10-15 тисяч тонн палива та…

21 час назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 20-21.06.2026​

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 20.06.2026​ 1. Удари українських дронів по паливній інфраструктурі призвели до втрати…

21 час назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 22.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

22 часа назад

Після атаки дронів в порту “Кавказ” спалахнули три автомобільні пороми

Ударні БПЛА Лютий атакували портову інфраструктуру морського порту “Кавказ” у Краснодарському краї РФ. Про це повідомляє OSINT-канал Exilenova. На опублікованих кадрах можна…

2 дня назад