В Україні зупинилася вакцинація: закінчилась індійська сироватка

234

А з вакцинацією у нас ситуація така: загальна кількість щеплених 320 тисяч українців.

При цьому на всю цю кількість другу дозу «Ковішилду» отримали лише… двоє. За останню добу — вакцинували понад 15 тисяч людей, окрім жителів Київської області.

У регіоні щеплень не роблять уже чотири дні, бо закінчилася сироватка! Але щеплення мають поновити — в область привезли додаткові 5 тисяч доз. Загалом ситуація з вакцинацією в країні проблемна. По-перше, потрібні гроші:

Максим Степанов, міністр охорони здоров’я:

Щоб виконати національний план і зробити щеплення 70% громадян, нам потрібні додаткові кошти для закупівлі вакцин. Під час формування бюджету на 2021, ми пропонували цифру — 15,1 млрд. А отримали 4. І чітко визначили, що за потреби будуть знайдені відповідні кошти. На сьогодні, ця потреба за нашими підрахунками — близько 6, 5 мільярдів.

Друга проблема, крім відсутності грошей, це відсутність, власне, самих вакцин! Китайський «Коронавак» поки що на стадії проходження лабораторного контролю. Індійський «Ковішилд» закінчується. Його, нагадаю, завезли півмільйона доз. І чи буде нова партія — питання, бо Індія призупинила експорт сироваток.

Хоча в МОЗ розраховують отримати ще півтора мільйона доз «Ковішилду» до кінця весни. Такі плани сьогодні озвучив Степанов. За його словами наразі в нас є контракти на поставки 24 мільйонів доз сироватки.

Зокрема, 10 мільйонів доз «Новаваку» — очікуємо в липні, ще стільки ж «Пфайзера» до кінця року. А ще наступні партії індійського «Ковішилду» та китайського «Коронаваку. До того ж, іще 8 мільйонів доз від різних виробників Україна розраховує отримати безкоштовно за механізмом Ковакс.

P.S.

У Чернігові немає чим проводити вакцинацію від коронавірусу, всі раніше отримані дози закінчились.

Про це повідомляє Суспільне із посиланням на головного координатора з вакцинальної кампанії області Роману Сопотницьку, передає RegioNews.

За її словами, зараз зробити щеплення можна лише у районах області, у самому Чернігові очікують на поставку партії вакцини найближчими днями.

Поделиться:
Загрузка...