В Україні назріває «тарифний майдан»

140
При чому в кожному місті і на кожній вулиці. Влада «готує» черговий «план порятунку», принаймі так каже Арахамія. Рятувати мають від самих себе, адже саме влада Зеленського і підвищила тарифи на все що тільки можна і не можна.

А поки Зеленський спускається з чергової гори та приходить до тями після двотижневого локдауну від державних справ, тарифи дійсно зростають. І підняли їх наші «рятівнички». Вперше газ може вартувати до 11 тисяч грн за тисячу кубів.
Неймовірно, скажете ви? Так він же не обіцяв? Він же казав? Забудьте. До його «обіцянок» додається ще підвищення цін на електроенергію, а отже на всі комунальні послуги. А отже — різке подорожчання всіх товарів. При чому все це відбувається на фоні масштабного подіння і ВВП, і економіки вцілому, коронакризи та масштабній корупції.
Вигодонабувачем цієї ситуації однозначно стає ОПЗЖ та вся п‘ята колона кремля.
Влада Зеленського ніби несе в руки проросійським силам можливість все більшого нарощування рейтингів, адже в жодного органу влади, ні в Нацради, ні в СБУ немає жодних питань до медведчуківських ЗМІ та інших ресурсів ОПЗЖ.
А де зараз Зеленський і чому він не згадує про свої відеообіцянки на тренажері? Мабуть далі спускується зі своєї гори чи записує черговий «відосік» про попередню владу.

«Тарифи на газ для населення мають бути справедливими. Ціна на газ зростає на ринку через погодні умови та інші причини, які склалися в Європі, і ми не можемо дозволити зростання ціни для наших громадян», – заявив Зеленський.
Ну не знаю.
Погода і Європа винуваті, що газ, який купувався по 2,90, населенню паритимуть по 9,90, щоб покрити дерібан бюджету — то ясно.
А от як це «не можемо», якщо очєнь даже «можемо» — неясно.
І про Порошенка якось малувато, хоча при ньому газ в Європі був дорожчим — а для населення дешевшим, та ще і з субсидіями.
Еталонна ссаніна в очі, навіть як для цих відморозків.

Кайдаші http://dlvr.it/RqJzfq

ПОВЕРНІТЬ ЯК БУЛО ЗА ПОРОШЕНКА!
Масові протести громадян проти підвищення тарифів мусили викликати бодай якусь реакцію у депутатів правлячої фракції. І вони її викликали. Спершу голова фракції «Слуга народу» Давід Арахамія пообіцяв створити план антикризових заходів. Потім нардеп Тищенко висловив обурення ситуацією з тарифами. Й нарешті сам «буковельський лижник», президент Володимир Зеленський доручив Кабміну розібратися з тарифами на газ.
Депутати «Слуги народу» навипередки пишуть пости про те, як вони готові зменшувати тарифи. Відтак – маю пропозицію до «Слуг». І чому б їм просто не взяти і не повернути все так, як було за президента Порошенка? Дивіться самі.
Для початку, в часи президента Порошенка існував пільговий тариф – ціна перших 100 кВт*год становила 90 грн, кожні наступні 100 кВт*год вартували вже 168 грн. Щойно ця норма була відмінена. Чому б не повернути? Характерно, владнати ситуацію з тарифами на електрику Зеленський не вимагає – він вимагає розібратися з тарифами на газ. Просто нагадаю, що електрику з 1 січня Україна заходилася імпортувати – з Білорусі, читайте з Росії.
Опікування президента тарифами на газ – не випадкове. На січень 2021 р. в Україні кубометр газу залежно від регіону становить до 10 грн. і ще біля 2 грн. – розподіл газу, якого окремо за президентства Порошенка просто не існувало. Загалом по Україні громадянин за спожитий газ сплачує від 11,62 до 12,69 грн за куб. Все б добре, але у 2018 р. (тобто після всіх підвищень тарифів, які Петру Олексійовичу вартували посади президента) ціна становила 8,55 грн. Тобто за президента «розкажи чому ти клоун» газ для населення уже подорожчав на 30%. І це – не межа. Експерти уже говорять що в лютому ціна на газ додатково підросте на 20-25%, з простої причини – підросла вартість газу на європейському хабі TTF – на 14,6%.
Хоча. Чи знаєте ви, що навіть з таким подорожчанням, ціна газу у Європі наразі нижча ніж у 2018 р., тобто в останній повноцінний рік президентства Порошенка? На тому таки нідерландському хабі TTF на 11 січня поточного року вартість тисячі кубів газу становила $261, тоді як у жовтні 2018 р. вона була $363. Тобто справа – не у подорожчанні газу в світі, він як раз подешевшав. Справа в тому, що зелена влада тихою сапою підвищила населенню ціни на газ – і буде підвищувати їх надалі. Підвищує так, що часи Петра Порошенка уже виглядають дивовижними.
Ну й на додаток. На момент завершення повноважень Петра Порошенка як президента України, холодна вода у Києві коштувала 21,8 грн за кубометр, нині – 25,4 грн.
Доречне питання – депутати зменшувати тарифи готові як? До рівня тих які були за президента Порошенка? Чи ні? А то є ще один показник, де варто було б повернути все так, як було за п’ятого президента.
В бюджеті на 2018 р. на виплату субсидій населенню у зв’язку з нездатністю сплачувати тарифи на комунальні послуги, було закладено 72,7 мільярди гривень, тоді як в бюджеті на 2021 рік – 36,6 мільярдів. А це означає, що при такому самому курсі гривні, живих субсидій зелена влада виплачує у ДВА рази менше ніж виплачували в часи президента Порошенка. При тому, що мінімальна зарплатня (а відтак – і надходження від єдиного соцвнеску) тоді були на 30% менші ніж зараз.
То доречне питання. Депутати «Слуги народу» та інших стурбованих фракцій нині ревом ревуть про те, що тарифи треба зменшити. Вони їх зменшать до рівня як було за п’ятого президента? Чи сором’язливо занизять на кілька відсотків, аби не псувати життя призначеному ними ж Кабміну, який до керувався до того, що людям субсидії призначають – але не виплачують бо у Казначействі немає грошей?
А що скаже народ, який лише два роки тому волав «Гірше не буде»? Хоче він аби повернулося як за президента Порошенка? Чи так згодиться?
Поделиться:
Загрузка...