В Україні намагаються створити державне російське телебачення

34
Як повідомляє Детектор медіа, парламентський комітет з прав людини 15 грудня ухвалив рішення включити в законопроєкт 4487 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб»» норми, які не мають стосунку до предмету цього проєкту і запускають мовлення на всю Україну державного російськомовного телеканалу.

Відповідно до внесених комітетом поправок, російськомовний канал «Дом», створений для мовлення на окуповані території, має поширити мовлення на всю Україну, причому безкоштовно й тотально, у складі так званої універсальної програмної послуги.
Законопроєкт 4487 стоїть у порядку денному пленарного засідання 16 грудня, тобто за лічені години. Це саме по собі суперечить закону про регламент Верховної Ради України, тим більше, що текст і порівняльна таблиця законопроєкту до другого читання станом на 7 годину 16 грудня на сайті парламенту відсутні.
Але найголовніше – такі дії влади є замахом на підвалини української державності й демократії.
Україна – демократична держава, в якій давно нема й не має бути державного телебачення, за винятком іномовлення і парламентського каналу «Рада». Є суспільне мовлення і комерційні канали. Повернення загальноукраїнського державного телебачення як рупора влади, а не суспільства, є неприйнятним.
Тим більше – телебачення російськомовного.
Відповідно до законів «Про телебачення і радіомовлення» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної» мовою телебачення і радіомовлення є українська мова. Частка телепрограм українською мовою на будь-якому каналі, що транслюються всередині України, має становити не менше 75%, а деяких програм — 100%.
Запуск державного російськомовного телеканалу, обов’язкового для показу по всій Україні став би не просто беззаконням, а актом прямої участі влади в російській гібридній війні проти України.
Ми закликаємо кожного народного депутата, який пам’ятає про свою присягу українському народові й обов’язок дотримуватися Конституції й законів України, незалежно від партійної приналежності — за жодних обставин не голосувати за цю авантюру!

Volodymyr Viatrovych

Хтось ще сумнівається, що Зеленський перетворює Україну у відстійник а-ля Білорусі?
А сумніві вже немає взагалі.
Останні події навкого каналу «Рада», куди завели пул ведучих Медведчука, фактично створення аналога московського ОРТ з усіма вихідними пропаганди. Від пропагандистів Петрова/Іванова до тих хто «заклеював рота» на каналах кума Путіна.
Тепер там будуть «заклеювати рота» вже не самі журналісти, а всім хто має іншу току зору ніж неокомпартія Зеленського. І це за наші гроші. За понад 300 мільйонів гривень в рік.
Далі ще гірше.
Державний російськомовний поопагандистський канал «ДОМ» збираються розширити на всю країну. Тобто замість нібито іномовника на окуповані території — тепер нам влаштують цей треш по всій країні.
Вчора комітет з прав людини (так, саме прав людини, до чого тут телебачення запитаєте ви?) схвалив до голосування законопроект про поширення «ДОМу» на всю країну.
Тепер русскіє фільми, рускій язик та зелені пропагандисти будуть в кожному телевізорі.
І ще сотні мільйонів знову НАШИХ грошей.
От вам і привіт в такій собі «Білорусі-2». Де є совкове «государтсвєннає тєлєвідєніє» з відбитими пропагандистами. Тепер це у нас.
І думаєте вони на цьому зупиняться?
Думаєте це останні антидержавні кроки?
Думаєте не буде нових атак на підвалини українських цінностей?
Далі цей маховик божевілля, знищення, корупції, бєспрєдєлу і повзучої здачі національних інтересів лише розповзатиметься. Бо стопів немає. Є банальне бажання захапати все що ще лишилось і пустити країну по сценацію білорусі/росії.
Вчора було багато нервів і мало часу. Але вчора я була на комітеті з прав людини разом з Дмитром Разумковим і ми в деталях розказали, чому не можна підтримувати поправку про творення каналу ДОМ як загальнонаціонального російськомовного каналу.
І що це порушення регламенту, бо в першому читанні в контексті внутрішньо переміщених осіб не було змін до Закону про ТБ і радіомовлення. І що іномовлення не може бути всередині країни…
Але депутати слуги розказали нам, що Україні ну дууууже потрібні сильні і великі державні канали.
І головне — ніхто навіть не приховує — це велике бажання і пряма вказівка з Офісу Президента. Пошвидше це зробити. Дуже хочеться власний медіахолдинг — Рада як інфоканал, де з ранку до ночі гонять на опозицію і всіх противників Банкової, а ДОМ — великий російськомовний канал з серіалами і концертами на полі ТРК Україна та Інтер. Тільки за майже півтора мільярда бюджетних грошей. І російською.
Янукович нервово ридає десь в Ростові. З питанням — а так справді можна було?!
Ну а я… просто нервую. Бо якось так швидко вони перекреслили все те роздержавлення, яке наша команда разом з багатьма активістами і журналістами робили з 2014…

ТК «ПУТЧ»
⚡️Порошенко несподівано з’явився в прямому ефірі телеканалу «Рада». Подивіться на перелякані обличчя Гетьманцева й ведучих:

Поделиться:
Загрузка...