В Україні ліквідували Академію зовнішньої розвідки

76
З шоком дізнався про те, що в Україні ліквідували Академію зовнішньої розвідки! Начебто відповідний указ вже підписано президентом. А особовий склад Академії вже звільнено.

Дуже поганий сигнал для усього розвідспівтовариства та вцілому українських спецслужб. Академії СБУ проготуватися?
Є професії, які не готують у звичайних Вишах. Бо сама методологія підготовки, курс та навчальні матеріали є державною таємницею.
Розвідники, особливо розвідники-нелегали — це інтелектуально надзвичайно спроможні люди. Які повинні ідеально вписуватися у те середовище, в якому вони будуть знаходиться. В чужій країні та у ворожому оточенні. Не просто володіти мовами, а розуміти та знати діалекти, культурі особливості націй, регіонів та міст. Точно вживатися у дуже різні соціальні ролі, опанувати багато професій. Мати надзвичайно стійку нервову систему та майстерно володіти психологією.
Можливо кожну з цих окремих професій можна засвоїти у гражданському ВНЗ. Але точно не всі у комплексі і одночасно. Жоден виш не підготує майбутнього розвідника до стресів, ризику, грі на грані фола. Ніде на «гражданці» ніхто не пояснить як втекти від спостереження, чи спостерігати так, щоби ніхто цього не помітив. Як не бути вбитим, чи за потреби — як швидко вбити.
Розвідка, як і діяльність у СБУ — це надто специфічна сфера, щоби довіряти її людям, які не пройшли відсів.
Звичайно, у наших спецслужбах, так само як у їх Вишах, є кризові явища. Бо спецслужби, як і політика, як і кожна професія — це частина нашого суспільства. Але знищувати центр підготовки розвідників для того, щоби вирішити якісь точкові проблеми зі стагнацією, чи кризою кадрів — це все одно, що лікувати головну біль сокирою. Боліти звичайно не буде, але якою ціною. Щось я не чув про те, що МОССАД ліквідовує академію «Мідраш» через непотрібність.
В будь-якому разі, хочу сказати, що людина яка провела це рішення через Банкову скоріш за все носить погони іноземної держави. Можливо навіть російські погони. І впевнений, що колись автори такої ідеї будуть відповідати за це перед законом!

Sergey Vysotsky

P.S. Зеленський наказав ліквідувати Академію служби зовнішньої розвідки

Президент Зеленський дав таємний наказ щодо ліквідації Академії служби зовнішньої розвідки. Про це розповіла народна депутатка з об’єднання “Справедливість” Соломія Бобровська, передає 5.ua.

“Уже є наказ таємний президента, є доручення прем’єру про ліквідацію Академії служби зовнішньої розвідки. Про це ще багато хто не знає. Такі речі є абсолютно дивними і неприпустимими”, – наголосила депутатка.

Вона додала: “Мені б дуже хотілося б, щоб у секторі безпеки й оборони і в більшості, і в опозиції (я не беру до врахування ОПЗЖ) знайшли спільну мову”.

 

Поделиться:
Загрузка...