Стамбуле начался Архиерейский собор Константинопольской церкви, главной темой которого должно стать предоставление Украинской православной церкви автокефалии, сообщает Громадське.
Отмечается, что на Собор прибыли более ста епископов со всего мира. Собор открыл патриарх Константинополя Варфоломей.
Собор продлится до 3 сентября. Вопросы Украины планируют рассмотреть 2 сентября во второй половине дня. Если во время обсуждения идею предоставления автокефалии Украине поддержит большинство иерархов — тогда для предоставления Томоса Киеву не будет никаких процедурных препонов, отмечает издание.
1 сентября иерархи, которые прибыли в Стамбул, отметили начало церковного года (в православных церквях новый литургический год начинается 1 сентября).
Ожидается, что после консультаций с епископами со всего мира, Константинопольский патриархат может окончательно определить сроки предоставления Томоса — грамоты, которая объявит о независимости Украинской церкви.
Напомним, 31 августа в Стамбуле состоялась встреча патриарха Константинопольской православной церкви Варфоломея и патриарха Московского Кирилла.
P.S.
Синакс (зібрання) архієреїв Константинопольського Патріархату розглядатиме завтра та післязавтра наступні питання:
1. Автокефалія, право її надання Вселенським Патріархатом — йдеться про теоретичне, канонічне та історичне обґрунтування права Патріархату самому надавати автокефалію;
2. Апеляції до Вселенського Патріарха, право приймати їх та виносити рішення — йдеться про право розглядати звернення тих, хто оскаржує вироки, винесені в Помісних Церквах, на підставі канонічних прерогатив Константинополя бути найвищою апеляційною інстанцією (окрім Вселенського собору, звичайно);
3. Інформація про діалог з Помісними Церквами щодо питання автокефалії (тобто щодо роботи відповідної делегації, яка у травні — серпні відвідувала Церкви);
4. Церковна проблема України — йдеться про весь комплекс питань як історичного характеру (акт 1686 р.), так і сучасності;
5. Питання, пов‘язані з Охридською Архієпископією (Македонською Церквою) — яка теж просить про визнання автокефалії та ієрархи якої «позбавлені сану» з боку Сербського патріархату;
6. Питання щодо функціонування єпархій Вселенського Патріархату (поза межами Туреччини) — широке питання, яке стосується як країн православної діаспори, так і Нових територій (Північної Греції).
7. Розвиток богословської науки.
8. Питання, пов‘язані із Всеправославним Собором на Криті — попередній Синакс відбувся майже за рік до Собору.
Бачу, що мої дані більш-менш збігаються з тими, які є в інших джерелах.
Формат цього Синаксу не передбачає необхідності ухвалення якихось рішень, але і не виключає повністю можливості, що рішення чи рекомендації будуть формально ухвалені. Однак більш вірогідно, що сам факт доповідей за питаннями і думки, які там будуть стверджені, вважатиметься за підсумками Синаксу — офіційною позицією та підґрунтям до подальших дій Константинополя.
Без коментарів! Одне фото - це причина. Інше - це наслідок. Горковенко
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 20.04.2025 1. Криза в російській вугільній галузі паралізує транспортну систему. -…
Девʼятьох військовослужбовців армії РФ взяли у полон українські десантники з суміжниками на Курщині. Полоненим була надана вчасна медична й психологічна допомога. Про це…
Папа Римський Франциск помер у віці 88 років після кількатижневого лікування від пневмонії. Про це пише Clash Report. 20 квітня Папа Франциск вперше після…
Військова контррозвідка Служби безпеки запобігла новій спробі російської воєнної розвідки "перерізати" залізничну логістику Сил оборони на півночі України. Про це повідомляє пресцентр СБУ.…