Так званий набір «на контракт» у РФ став альтернативою «часточковій мобілізації», при цьому досяг темпу 1725 осіб на день
Попри те, що РФ відмовилась від проведення так званої «часткової мобілізації», на практиці її продовжила так звана «повзуча», коли йде активне вербування на «контракт».
Й завдяки новій заяві Дмітрія Медведева, який офіційно значиться заступником голови ради безпеки РФ, стало відомо про значне підвищення її темпів. Зокрема сьогодні, 9 листопада 2023 року, він повідомив, що з 1 січня на «контракт» було прийнято 410 тисяч осіб. Вочевидь це статистичні дані за попередній день — 8 листопада.
Ці цифри вкрай важливо порівняти з його ж заявою два тижні тому, відповідно до якої станом на 25 жовтня 2023 року загальне поповнення російського війська з початку року становило 385 тисяч осіб.
Тобто за 14 днів у РФ загальне поповнення живою силою складає 25 тисяч осіб, а середній темп «повзучої мобілізації» складає 1725 осіб на день. Також інформацію щодо призову за два тижні 25 тисяч осіб у РФ можливо порівняти з даними від Генштабу ЗСУ щодо втрат ворога у живій силі. За аналогічний період вони становлять 11,6 тисячі осіб. Тобто такий темп все одно дозволяє Кремлю значно нарощувати кількість живої сили у російських збройних силах.
Якщо взяти середній темп з початку року до кінця жовтня, то він становив 1296 особи в середньому на день у глобальному періоді. При цьому якщо навіть це тимчасовий пік, то загалом з початку року по початок листопада середньодобовий темп складає 1318 призваних.
Таким чином йде об’єктивне прискорення темпів поповнення ворогом живої сили. Що паралельно й дозволяє малювати міноборони РФ відірвані від життя плани щодо створення ще одного армійського корпусу, семи дивізій, 19 бригад, 49 полків та однієї флотилії.
При цьому, якщо на день у РФ призивають по 1725 осіб, то при збільшенні цієї кількості до 2200 цього буде вистачати на формальний набір живої сили на один мотострілецький полк. Інша справа, що за день виробляти штатний комплект техніки у понад 100 одиниць легкої бронетехніки, 31 танка та від 34 артсистем включно з мінометами та РСЗВ — для РФ знаходиться поза межами будь-якої навіть не наукової фантастики.
З іншого боку також темп у 1725 осіб на день можливо порівняти із темпом «часткової мобілізації», яка тривала з 21 вересня по 28 жовтня 2022 року з призовом близько 300 тисяч. Що означало середньодобовий темп призову у 8108 осіб за день. Тобто поточний темп «повзучої мобілізації» у РФ лише у 4,7 раза повільніший за «часткову».
УМоскві під час наради з комплектування збройних сил РФ були оголошені плани щодо формування нових з’єднань. Чи є вони частиною, розвитком або переробкою планів озвучених так званим міністром оборони Шойгу наприкінці 2022 року — невідомо.
Рік тому плани торкались збільшення чисельності до 1,5 млн, формування нового армійського корпусу, загалом 22 дивізій, з яких п’ять артилерійських дивізій. Але тепер і виключно на 2024 рік оголошено про створення: ще одного армійського корпусу, семи дивізій, 19 бригад, 49 полків та однієї флотилії. Саме такі цифри озвучив Дмітрій Медведев, який офіційно значиться заступником голови ради безпеки РФ.
На цей раз у Кремлі не стали уточнювати, мова йде про нові формування, або про розгортання на основі вже існуючих. Наприклад, торік з 22 дивізій мали бути створені з нуля лише три мотострілецькі та потенційно ще дві десантно-штурмові, а 12 (7 мотострілецьких та 5 морської піхоти), мали бути розгорнуті з бригад, як вочевидь і 5 артдивізій.
Але оголосити про створення й сформувати, це звісно абсолютно різні речі. Якщо порахувати потребу виходячи з того, що будуть сформовані сім найбільш «бюджетних» мотострілецьких дивізій, кожна з яких складається з п’яти полків, то це 84 тисячі особового складу, близько 1700 БТР/БМП, 1300 танків, близько 1000 одиниць артилерійських систем.
Ще 14 полків, які не увійшли у дивізії, це на прикладі також мотострілецьких, відповідно штатної структури, мова йде про близько 30 тисяч осіб особового складу, які мають отримати на озброєння 1400 +БМП/БТРів, трохи понад 430 танків та під 500 артсистем.
До цієї потреби необхідно додати 19 бригад. Якщо мотострілецьких, то виключно умовно (бо єдина структура бригад у РФ відсутня взагалі) — це ще близько 110 тисяч осіб, понад 3200 БТР/БМП, під 600 танків та ще понад 1300 одиниць артилерії.
Тобто загалом мова йде про 224 тисячі особового складу, близько 6300 БМП/БТР, 2300 танків, 2800 артсистем включно з мінометами. А вже з однієї дивізії та декількох бригад у РФ вже можуть сформувати армійський корпус, як це зробили на прикладі 3-го, який так і розчинився десь в українському чорноземі без особливих звісток.
Відносно формування флотилії, то де саме, у якій кількості — взагалі незрозуміло. Можливо лише припустити, що мова цілком може йти й про Ладозьку флотилію, бо Балтійський флот РФ вже відпрацював втечу на це озеро.
І якщо потреба в озброєнні у техніці вже звісно давно вийшла за межі будь-яких можливостей російського військово-промислового комплексу, то з особовим складом проблеми навряд чи будуть. Бо Медведев повідомив, що з початку року по 25 жовтня поповнення до збройних сил РФ загалом склало 385 тисяч осіб. Зазначимо, що втрати ворога у живій силі, відповідно до повідомлення від Генштабу ЗСУ, за той самий період склали близько 187 тисяч.
defence-ua.com