В передмісті Парижа юнак з Москви обезголовив ножем вчителя історії й географії

236
У паризькому передмісті Конфлан-Сент-Онорин ввечері у п’ятницю, 16 жовтня 2020 року, 18-річний хлопець чеченського походження, що народився у Москві, обезголовив ножем вчителя історії й географії місцевого коледжу Bois d’Aulne на ім’я Самуель П.

Поліція виявила нападника за кілька сот метрів від місця злочину й ліквідувала його, оскільки той погрожував правоохоронцям ножем. У нього також було знайдено вогнепальну зброю, розповідає RFI.

Наразі вже відомо, що загиблий розповідав своїм учням про свободу слова і в якості приклада наводив можливість малювати карикатури на застовника ісламу, пророка Мухамеда. Як повідомляє AFP, Самуель П. показував своїм учням опубліковані сатиричним виданням Charlie Hebdo карикатури на пророка Мухаммеда.

За попередніми даними, це і стало мотивом дій нападника, котрий під час вчинення вбивства вигукував гасло «Аллаху акбар».

Злочин оцінено як теракт. Ним займається Національна антитерористична прокуратура (PNAT).

Саме як теракт оцінив даний вчинок і президент Франції Емманюель Макрон, що прибув на місце події та виступив з короткою промовою.

P.S.

По делу об обезглавливании школьного учителя в пригороде Парижа задержаны 9 человек. Двое из них — родители одного из учеников убитого. Несколько из задержанных — люди из окружения подозреваемого в преступлении, передаёт Agence France-Presse. Им оказался 18-летний выходец из России, предположительно, мстивший за показ карикатур на почитаемого в Исламе пророка Мухаммеда.

Подозреваемый был застрелен полицией. В своём твиттере нападавший разместил фотографию тела учителя и взял ответственность за преступление на себя. Он обвинил преподавателя в оскорблении Мухаммеда. Учитель истории показал карикатуры из журнала Charlie Hebdo, обсуждая с учениками понятие свободы слова.

svoboda.org

Поделиться:
Загрузка...