Категории: Экономика

Україна відновила транзит російської нафти через «Дружбу»

У Словаччині заявили, що Україна почала прокачувати нафту через нафтопровід «Дружба».

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на The Guardian, про це заявила глава Мінекономіки Словаччини Деніса Сакова.

«Укртранснафта» підтвердила початок «герметизації та заповнення» нафтопроводу «Дружба», і очікується, що поставки до Словаччини відновляться в четвер вранці.

Раніше українська компанія «Укртранснафта» офіційно повідомила угорській стороні про завершення ремонтних робіт на нафтопроводі «Дружба».

====

Я давно і системно виступаю за зупинку транзиту рос нафти через Україну, бо це приносить 6 млрд евро щорічно Кремлю.
Вчора Україна відновила транзит після ремонту пошкоджень від російських атак.
Всі кричать: «Перемога! Україна отримає 90 млрд євро!»
Дозвольте запитати: перемога над ким?
Росія продовжить заробляти 5-6 млрд євро щороку на продажі нафти через «Дружбу». Корупція в Будапешті й Братиславі нікікуди не дінеться — просто знайде нових отримувачів після зміни влади в Угорщині. Україна отримає свої 200 млн євро за транзит. Тобто все повернулося на круги своя.
А тепер головне питання, яке чомусь ніхто не ставить вголос:
ЯК ВЗАГАЛІ СТАЛОСЯ, що отримання €90 млрд допомоги Україні виявилося прив’язане до транзиту російської нафти?
Це не поразка Орбана. Це провал Єврокомісії.
Орбан зробив геніально просту річ — він легально, в рамках Лісабонського договору, зв’язав два абсолютно різних питання в одне. І ЄК не змогла — або не захотіла — цьому протистояти. Більше того: вона фактично стала на бік шантажиста й тиснула на Київ для прискорення ремонту, а не на Будапешт для відмови від рос нафти, що можна нескладно зробити через нафтопровід Адрія.
Результат? Тепер кожна країна ЄС бачить робочу схему: знайди важіль — і торгуй ним проти спільних рішень Євросоюзу.
Чехія за 4 роки змогла повністю відмовитись від російської нафти по «Дружбі» і перейти на альтернативні поставки. Словаччина й Угорщина — не змогли. Чи не захотіли?
З того дня як розпочалося повномасштабне вторгнення, Росія заробила на нафтовому транзиті через Україну близько 20 млрд євро. Це ракети, дрони й снаряди, якими вбивають українців.
Так хто переміг 22 квітня 2026 року після поновлення транзиту?
Не Україна. Не ЄС.
Відповідь очевидна — рф.

Відсьогодні планується відновлення постачання російської нафти через «Дружбу».

москва знов почне заробляти додаткові мільярди доларів, щоб спрямувати їх на вбивство українців.

Буратіно закликає ЄС ввести проти рф санкції, а сам ці санкції знімає.

ПИТАННЯ РУБА:

Чому «великий дипломат» Зеленський не попередив європейських партнерів, що у разі чергової масованої атаки рф і вбивства цивільних українців росією ударами по житловим будівлям, транзит через «Дружбу» буде терміново припинено⁉️

N.B.: Нагадаю, режим Зеленського продовжив угоду на транзит російської нафти в грудні 2019, попри застереження опозиції та активістів.

Тоді ж Зеленський додатково погодився відкликати позови проти Газпрому, які були подані за Порошенка в арбітражний суд. Тим самим списавши москві борг на понад $12 млрд. Як гадаєте, за що Зеленський зробив путіну такий шикарний подарунок?

Леусенко

Последние новости

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 23.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

8 минут назад

Уражено центр космічного зв’язку у Московській області

Уражено центр космічного зв'язку у Московській області, полігон підготовки операторів БпЛА та логістичну інфраструктуру ворога. Результати ураження порту "Кавказ" ⚡️21…

15 часов назад

Завод, що виробляє електроніку для російських ракет Іскандер та Х-101, уражено у Воронежі, — Генштаб

Сили оборони уразили у Воронежі завод із виробництва електроніки для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101. Про це повідомив Генштаб ЗСУ. Для…

20 часов назад

Постачання Криму та удари України

2023 року тодішній міністр оборони РФ Шойгу заявив, що російським військам на українському фронті  щодня потрібно 10-15 тисяч тонн палива та…

23 часа назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 20-21.06.2026​

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 20.06.2026​ 1. Удари українських дронів по паливній інфраструктурі призвели до втрати…

24 часа назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 22.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

24 часа назад