Категории: ВПК

Україна — великий полігон випробування озброєння

Мені складно прогнозувати майбутнє війни, бо до цього я робив припущення, що базувались на роках накопичення безпосереднього досвіду, опосередкованої інформації, осінта, спілкуванні з носіями інформації, вивчення історичного досвіду та інтуіції…Останнє завжди може підвести.

Що я думаю.
Війна та бої ще будуть, із багатьма жертвами з обох сторін.
Війна буде більше року, бо я дивлюсь на програму США по збільшенню на 500% виготовлення боєприпасів 155 мм, для України, яку вони хочуть реалізувати через ДВА роки.
90000 пострілів на місяць через два роки.
Аби Ви розуміли, ми і росіяни витрачали подекуди десятки тисяч на день. По українським витратам не скажу, не знаю, а відносно витрат росіян на піку було орієнтовно 60000 пострілів на день різних артилерійських калібрів. Хай мене поправить хтось з артилеристів.
Певен, що американські аналітики непогано рахують і гроші, і снаряди.
Наразі, вони офіційно заявили, що на сьогодні, США можуть виготовляти за рік необхідні нам постріли, які ми витрачаєм за умовний місяць.
На прикладі війни Росія-Україна, весь світ почав розуміти важливість наявності далекобійної ствольної, реактивної високоточної артилерії та високоточного ракетного озброєння.
Країни ЄС, зокрема Німеччина, також збільшують виробництво зброї.
Німецька оборонна компанія Rheinmetall заявила, що значно нарощує виробництво 120-мм. танкових і 155 мм. артилерійських боєприпасів, а також може почати виробництво ракет для M142 HIMARS.
У компанії вважають, що за потреби можуть збільшити виробництво до 240 тис. танкових і 450-500 тис. артилерійських снарядів на рік, ставши найбільшим виробником у світі.
Активізувалися німці. І це добре!
Літаки нам теж мають дати. Я роблю цей висновок теж з опосередкованої інформації. США виділяли мільйони грошей офіційно і публічно на підготовку наших пілотів. Не треба бути розвідником, аби не побачити, що програму офіційно не закривали. США, яке носиться з аудитом, ніколи не витрачатиме гроші в порожнечю.
В Україні зараз воює багато західних зразків ОВТ, які показали себе по різному. Щось краще, щось гірше, але все ліпше ніж російсько-радянське залізо.
Питання і в нас і росіян уперлося в декілька проблем.
Проблема кваліфікованих людей.
Люди гинуть, офіцери гинуть, солдати гинуть. Треба терміново набирати, шукати, навчати нових.
Зараз відбулися зміни позитивні. ТЦКС, колишні військові комісаріати, не можуть відправляти на фронт людей без проходження центрів підготовки, що в короткій перспективі ускладнює відновлення бригад, а в середньо-строковій перспективі має збільшити їх живучість, бо люди мають бути навчені.
Наступне питання — логістичне забезпечення. У росіян проблеми зрозумілі. Ми нищимо їх логістичні ланцюжки, логістичні вузли, світ вводить санкції, що обмежує можливості в модернізації та ремонті техніки.
У нас проблема з логістикою в тому, що є купа різних зразків ОВТ, які потребують різного технічного обслуговування, різної навченості з боку зампотехів, екіпажів, розрахунків, тактичного застосування, тощо.
В результаті Україна буде змушена колись піти шляхом уніфікації озброєння, зупинитися на найкращих та оптимальних по ціні обслуговування зразках, зокрема і українського виробництва. Бо історія показала, що такі зразки, як ПТРК Стугна, Нептун, Вільха, САУ Богдана тощо, не тільки переважають російські, але і конкурентно здатні відносно західних аналогів по різних параметрах, зокрема ціни.
Україна наразі великий полігон випробування озброєння. Ми маємо бути вдячні за всю зброю, що нам поступає, але з часом маємо визначитися в найнеобхіднішому, рахувати кошти на логістику та думати про найефективніше використання.
Це війна ресурсів, не тільки фінансового, а й людського, часового тощо… І хто ці ресурси використає ефективніше — той і переможе.
Бо можна виграти битви, можна виграти війну, але втратити країну через непомірковану стратегію.
Отже ми маємо бути більш розумними ніж росіяни, аби перемогти стратегічно і залишитись на мапі Європи.
Myroslav Hai

P.S. Українські військові отримають від Франції ще 12 артилерійських систем CAESAR.

Про це оголосив міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню під час зустрічі з українським колегою Олексієм Резніковим.

«Вони будуть профінансовані у рамках фонду підтримки у 200 млн євро, який відкрив парламент», – уточнив Лекорню.

Також Франція відправить 150 своїх військових у Польщу, де вони навчатимуть українських захисників.

До літа навчання мають пройти 2000 українських військовослужбовців.

На уточнюючі питання журналістів Себастьєн Лекорню сказав, що за увесь час Франція передала Україні 18 таких САУ.

Зазначається, що з них одна наразі несправна, а інші 17 потребують планового технічного обслуговування.

Щодо навчання військових – то Франція готуватиме у Польщі фахівців для різних систем, у тому числі і ЗРК Crotale.

Раніше стало відомо, що Данія також передасть Україні 19 артилерійських установок CAESAR.

Отже загалом у січні Збройним Силам України пообіцяли передати 31 французьку 155-мм колісну самохідну артилерійську систему.

При цьому Данія передає артилерію зі складу своїх збройних сил, які мають колісну формулу 8×8 та зроблені на шасі Tatra.

Ці колісні артилерійські установки виробляє компанія NEXTER, яка у 2022 році отримала замовлення від 4 клієнтів 55 самохідних артилерійських установок CAESAR усіх версій.

mil.in.ua

 

Теги: CaesarMyroslavHai

Последние новости

Новости из США. 6 мая 2025

Новости из США. Вторник, 6 мая 2025. Сегодня в выпуске: • Премьер-министр Карни Трампу: «Канада не продается» • Трамп снова…

3 часа назад

Новий скандал за участю Алхім(Буряченко)

В інстаграмі (та й не лише там) зараз несеться черговий «мовний» (і не тільки) скандал із блогеркою Анною Алхім. Я…

3 часа назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 07.05.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.05.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

3 часа назад

Том Купер: звіт про війну в Україні за 5 травня 2025 року

Всім привіт! Ось і перший огляд у травні цього року. Як це часто буває, це був тиждень заявленого та сприйнятого,…

16 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025 1. Рублева ціна російської нафти вперше за два роки впала…

16 часов назад

Ворог почав застосовувати водолазів для проникнення ДРГ: їх було ліквідовано ВІДЕО

На Донецькому напрямку ворог почав активно застосовувати водолазів для проникнення ДРГ в тил силам оборони України. Так сьогодні була виявлена…

18 часов назад