Україну чекає масштабне економічне падіння

285

Те, що Україну чекає масштабне економічне падіння, мабуть вже ніхто не сумнівається.

Теперішня ситуація з коронавірусом, падінням цін на нафту, а також панікою на всіх світових біржах лише посилить негативний розвиток подій в Україні.
Наша держава — не є рівноправним суб‘єктом, а лише певним придатком до світової економіки і запасу міцності у нас практично немає.
Проте, катастоофічна ситуація в країні почалася вже з осені, ще до появи теперішніх тенденцій і зв‘язано це в першу чергу з абсолютно провальною політикою уряду Зеленського.

Вже сьогодні у нас ВВП йде в мінус, гривня падає, інвестицій немає. Ба більше, зміна уряду на відверто олігархічний, практично відрізало нам шлях до будь яких зовнішніх вливань. Інвестицій не буде, кредитів також.

У разі світової економічної кризи Україна опиниться на самому дні, дякуючи «слугам народу» Зеленського.

А це якраз потрібно Кремлю, що повернути нас в свої обійми та встановити повний контроль над Україною…

Андрій Смолій

P.S.

Серед бізнесменів пройшла чутка, що гривня ще відносно тримається (+39 коп — дрібниці) тому що НБУ уже викинув на ринок біля 250 мільйонів доларів. Якщо це правда, то… Попереду — виплати по боргах… Попереду виплати по ОДВП… А гроші… Вже заздрю шанувальникам ЗЕ — вони просто не розуміють до чого іде. Але як же їм буде боляче!..

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

ПЕРСПЕКТИВИ НАШІ КИСЛІ

Не так давно я написав матеріал, де висловив таке припущення. У 2014 р. українці впритул постали перед перспективою зникнення України з мапи світу – через військову агресію Росії. Тоді ми вистояли. В той час як 75% тихенько на диванах вдома втомлювалися від війни, 25 відсотків громадян поперлися у ЗСУ, частини МВС, добробати, волонтери, або бодай просто пару разів перелічили волонтерам грошей. І от зараз молитвами 73% «втомлених від війни» ми маємо всі шанси постати перед другою загрозою зникнення країни – економічною. Коли всім, від олігарха до прибиральниці, доведеться обрати – затягнути паски, чи залишитися знову, як не раз в історії, народом без країни.

У нас – стрімке падіння цін на нафту. Найбільше з 1991 р.

В тому, що падіння цін на нафту викличе обвал ринків металу, харчів, відтак – хімії (три головні наші експортні галузі) – навіть не сумнівайтеся, просто згадайте як це було у 2008 р. коли Юлія світ-Володимирівна, нам солодко співала що криза нас не торкнеться, бо в нас немає фондового ринку. Результати того співу я пригадую добре – інфляцію, черги під банками та молоді сім’ї які розпадалися, бо обоє в кредитах, а робота в обох – тю-тю.

І от сиджу я – милуюся економічними досягненнями ЗЕкоманди… Станом на 5 березня 2020 р. надходження до бюджету склали аж 8,9% плану – 7,8 мільярдів грн. Водночас загальна сума заборгованості по зарплатнях 3034,1 мільйони грн. – 99,9% порівняно з 1 січня 2020 р. Серед них заборгованість працівникам економічно-активних підприємств (у першу чергу – шахтарям) на те саме 1 лютого – 1902,2 мільйони грн.. Чим платити?

Милуюся я економічними досягненнями ЗЕкманди… На кінець січня 2020 р. лише за газ населення заборгувало 29,5 мільярдів грн., за постачання теплоенергії та гарячої води – 22 мільярди грн. та ще за електрику – 5,5 мільярдів грн. Які претензії до людей? Їм же у вуха вдували байки про необґрунтовані тарифи і про те що платню за комуналку «перерахують». Вже відставлений ЗЕпрем’єр кожен свій виступ починав з камлання про «зменшення комуналки». Що посіяли…

Милуюся я економічними досягненнями ЗЕкоманди… Виробництво чавуну за лютий бахнулося на 7,5% (1,6 млн т) проти січня – а там воно теж падало. Те саме – виробництво сталі: -8,3% (до 1,69 млн т), виробництво прокату: -12,8% (до 1,46 мільйонів т). Падає будівництво – у січні 2020 р. обсяги будівництва порівняно з минулим роком підросли на 3,6%, тоді як роком раніше – на 15%. Аграрії чекають меншого врожаю – Українська зернова асоціація вже очікує 92,6 мільйони тон у 2020-2021 маркетинговому роках, проти 98,3 мільйонів тон врожаю у нинішньому маркетинговому році. Так і кортить додати любиму фразу шанувальників ЗЕ – «зате не крадуть».

Милуюся я економічними досягненнями ЗЕкоманди… В Україні ще не було такого, аби в новостворений уряд не могли підібрати міністрів. В уряді нема міністра економіки і агропромислового комплексу, міністра освіти, міністра культури та міністра енергетики. Причина очевидна, саме в цих галузях ситуація найбільш критична і ніхто з професіоналів не хоче брати на себе відповідальність на тлі популістичних обіцянок ЗЕкоманди. Ніхто не хоче брати на себе відповідальність за впровадження «зеленого» закону про ринок земель.

Милуюся я на економічні досягнення ЗЕкоманди. Пригадую, що з МВФ стосунки – між нулем і нічим (на відміну від 2008 року). Пригадую, що інвестиційні банки США уже радять не інвестувати в Україну. А тут – обвал цін на нафту і подальший за ним обвал ринків по всьому світові. Як там казали на виборах шанувальники ЗЕ? «Гірше не буде»?

Перспективи наші – кислі. Все більш очевидно – цей процес не зупиниться. Значить – буде штормити нас всіх. Ми знову наближаємося до моменту, коли ітиметься про саме існування нашої держави. І мусимо всі робити свій вибір.

Або – або.

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

Ви думаєте це вже пздець? Ні, це ще не він.

Це ще поки що репетиція — може бути боляче, але якщо буде програма з МВФ ми це ще можемо пережити.

Буде складно, особливо з крахом піраміди ОВДП, але якось буде.

Тільки от новий уряд заточений якраз на протилежне — на повернути ігорвалерічу приват, порішати з центренерго і послати МВФ куди подалі.

І ось в цьому місці буде цікаво для моїх улюблених 13,5 мільйонів, хто поставив галочки «зазеленського» з надіями на краще майбутнє.

В принципі ігорвалеріч вам, ідіотам, все сказав. Де-фолт. Рашка, як ви сьогодні вже зрозуміли, навряд чи допоможе — тобто допоможе як раз навпаки.

І ви знаєте це, на мій погляд, дуже добре. Принаймні зітре з деяких пик ситі посмішки — завжди не завадить.

І кожен з 13,5 мільйонів буде ЗНАТИ точно, скільки саме він заплатив бородатій бабусі за свій «оригінальний» вибір 2019 року.

І діточки будуть пам‘ятати і онучки.

Люблю такі ситуації.

То ж що там у вас далі за сценарієм?

Несіть вже свої золоті зуби на майдан.

Sergii Iesipov

***********

Системна світова економічна криза почалась.

І те, що відбувається зараз лише епізод.

Він можливо ще відкатиться до якогось рівня. А можливо навпаки все покатиться саме зараз.

Ніхто насправді неможе передбачити всі ці тонкощі і нюанси — і всі експерти сьогодні праві — і ті, хто вангує повне падіння, і інші, які закликають не панікувати чи шукають позитивні моменти. Які насправді є.

Але це лише теорії — практику нам всім доведеться відчути в повній мірі на собі. І далеко не для всіх вона насправді буде трагічною.

І да — це не російська, не українська і не американська історія.

Це системна, цілком очікувана, світова економічна рецесія. Яка б неодмінно відбулась, якби при владі в США була б Хіларі, а не Трамп, якби в нас би був Порошенко, а не зеленський.

Єдина відмінність — це ступінь готовності до світової економічної кризи. Це внутрішня турбулентність.
І тут ми — Україна — в найбільшому пздеці.

З цим сраним зеленським, його сраним кварталом і всратим олігархозом ЯКИЙ ЗАРАЗ БУДЕ ЖЕРТИ ЯК НЕ В СЕБЕ — з усім цим бл*ядським цирком Україна прямо у «відмінній» формі щоб зникнути в результаті цього ідеального шторму назавжди.

Плюс війна, плюс ї*банутий сусід, плюс не самий багатий і не самий психічно стабільний нарід. Все це ви добре бачили за останні роки і особливо останні дні.

Це не лякання, це так, нагадування про реальність. Іноді саме такі здавалось абсолютно безнадійні випадки ставали під час криз навпаки сильнішими і успішними.

Ну це якщо вам раптом потрібна казка, в яку хочеться вірити — на здоров‘я.

А взагалі — залишайтесь тверезими і розробляйте свій унікальний і неповторний risk & mitigation plan.

Веселі, браття, часи — настали.

Sergii Iesipov

Ви бачили, як інвестори прореагували на останні політичні зміни в Україні. Думаєте, Захід не попереджав про це Янелоха? Чи в уряді не було людей, здатних застерегти, що подальше співробітництво з МВФ тепер стане ще проблемнішим, а це шлях до неминучого дефолту?

Найстрашніша проблема, що цей вилупок готовий спокійно гратися долями мільйонів людей заради свого хворого самолюбства.
Або гірше — Бєні вдалося переконати його в «несмертельності» дефолту. І це вже реальна біда.

Хоча, все справедливо. За екстремальну тупість, продемонстровану українським народом на останніх виборах, треба платити по повній.
В тому числі й нам, котрі всіма силами намагалися зупинити цю катастрофу

Karl Volokh

Поделиться:
Загрузка...