Українським політикам і олігархам можуть скасувати безвізовий режим з Євросоюзом

246
Українським політикам і олігархам можуть скасувати безвізовий режим з Євросоюзом у зв’язку з проблемами з корупцією. Про це йдеться у відкритому листі, адресованому голові фракції «Слуга народу» Давиду Арахамії, який підписали євродепутати Віола фон Крамон, Міхаель Галер і Раса Юкневичене.

У заяві зазначили, що в перші дні призначений вже за президента Зеленскоого уряд ще «вселяв надію».
«Сам президент передрікав «Україну своєї мрії», де «вчителі отримують реальну зарплату, а корумповані чиновники — реальні тюремні терміни». Через 17 місяців ми не можемо не помітити, що мрія дає тріщини, і багато з цих тріщин саме у вашій партії, пане Арахамія», — зазначили євродепутати.
У заяві також наголосили, що деякі «слуги народу» поширюють кремлівську дезінформацію, нападаючи на Національний банк, НАБУ і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. Також ці депатути мають тісні зв’язки з олігархами та публічно виступають за розрив із ЄС.
Євродепутати зазначили, що падіння рівня сприйняття корупції в Україні, згортання реформ, обрання голови САП комісією, члени якої не мають антикорупційного досвіду, репутації і високих моральних якостей та громадського авторитету. Генпрокурор Венедіктова блокує обвинувачення в справах корумпованих суддів і у справі міністра охорони здоров’я Максима Степанова за нібито отриманий відкат у розпал пандемії, а також у скандальній справі про продаж державних посад.
«Що стосується безвізового режиму, це ні в якому разі не намір з боку ЄС скасувати це велике досягнення для громадян України та громадян ЄС. Але все ж ми залишаємо за собою право виносити конкретну відмову в таких свободах окремим олігархам, включаючи політиків, які зловживають цим правом заради своєї приватної незаконної діяльності», — наголошують у ЄС.
Одне питання: ДО ЧОГО ТУТ ЗЕЛЕНСЬКИЙ?))
Ще в квітні 2019 року президент Порошенко пропонував суспільству сконцентруватися на меті в 2024 році подати завку на вступ до Євросоюзу — а після підписання асоціації, надання безвізу та блискучого отримання Томосу, це не здавалося неможливим.
Зато вже в жовтні 2020 представники Європарламенту пишуть листа на ім’я голови фракції «слуґ» з чітким попередженням про можливості обмеження безвізу, для початку окремим категоріям громадян України.
Промовистий приклад «хуже нє стало».
А напередодні саміту «ЄС-Україна» це жовта картка Зеленському від всього цивілізованого світу, вирок політиці його президенства.
Порошенко ж знову включається у відстоювання проєвропейського курсу держави, і статтєю з порадами нашій делегації на саміті, одночасно подає сигнал Європі — українці обрали свій шлях, і не відступлять від нього.
Хоча найвеличніший навряд чи все це усвідомлює, бо Єрмак з Шафірами йому пояснять про «внєшнєє управленіє», слизький Арахамія заверне на «вирваний контекст», а ріґі в ОП протягнуть ще якісь українофобні рішення — і змалоросійщення продовжиться, просто така природа цієї влади.
Завтра президент Зеленский едет в Брюссель, на саммит Украина-ЕС. Эксперты-международники схлестнулись в дискуссиях, что это будет – полный провал или просто позор? Ведь практически каждая встреча Зеленского с представителями европейских государств заканчивалась скандалом. То он совершенно безосновательно требует предоставить Украине гарантии членства. То после встречи с Зеленским Верховный представитель ЕС по зарубежным вопросам Боррель вынужден напоминать ему, что ЕС – не благотворительная организация и на банкомат. Позже, правда, эту фразу из статьи удалили, но сигнал получен четкий и недвусмысленный.
На что может рассчитывать Зеленский завтра? Ситуация туманная и тревожная. О членстве в ЕС в ближайшие десятилетия даже речи не идет: мы при нынешнем президенте сосуществуем с Европой в параллельных вселенных, не пересекаясь. В проекте «Открытое небо», благодаря которому должно появиться больше лоукостов из стран ЕС в Украину, тоже подвижек не намечается. С нами никто не хочет иметь дела.
Потому что, во-первых, динамики в реформировании экономики, государственной службы, правовых и антикоррупционных институций – нет. Во-вторых, Украина выдвигает законодательные инициативы по изменению правил госзакупок, которые не только нарушают пункты Соглашения об ассоциации с ЕС, но и Всемирной торговой организации. В-третьих, не зря звучали предупреждения о том, что у нас могут отобрать безвизовый режим. Эта угроза по-прежнему актуальна, а, учитывая поведение власти, еще и усиливается.
Так что завтра многие украинцы наверняка испытают испанский стыд. Когда позорится президент, а неловко – всей нации.
За день до саміту Україна-ЄС євродепутати публічно звинуватили партію Зеленського в саботажі реформ.
Вже завтра 6-го жовтня в Брюсселі відбудеться 22-й саміт Україна-ЄС. А сьогодні в Європарламенті заявили, що можуть скасувати безвізовий режим для окремих українських олігархів та політиків і призупинити видачу кредитів Україні. За словами євродепутатів, причина в тому, що члени президентської партії «Слуга Народу» чинять тиск на антикорупційні органи, відкрито говорять про зв’язки з олігархами й хочуть відмовитися від співпраці з Євросоюзом.
Як висновок, завтрашній саміт може завершитися провалом для України. А що може статися? ЄС може, в першу чергу, відкласти надання 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги Україні, а також може відкласти підписання низки інших договорів та планів дій, в тому числі: про оновлення Угоди про асоціацію, про спільний авіаційний простір, про промисловий безвізовий режим, про інтеграцію України в цифровий ринок ЄС й інших.
А все це через те, що Володимир Зеленський та його партія не просто не змогли створити атмосферу довіри перед самітом, вони цілеспрямовано цю довіру зруйнували. Київ підірвав незалежність антикорупційних органів (САП і НАБУ) та уповільнив реформи, зокрема процес виконання зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, і як результат, напередодні саміту Україна отримала публічне звинувачення в саботажі реформ на свою адресу від Брюсселю, який з 2014-го виділив Києву понад 15 мільярдів євро для проведення реформ.
Завтрашній саміт стане вироком для євроінтеграційної політики чинної української влади. У громадян України є серйозні причини готуватися до обвинувального вироку, але є також серйозні причини сподіватися, що ЄС пом’якшить цей вирок в знак солідарності об’єднаної Європи з українським громадянським суспільством, адже українці сьомий рік поспіль платять кров’ю за свій європейський вибір та безпеку всієї Європи.
Поделиться:
Загрузка...