Військові Збройних Сил України у Великій Британії завершили навчання на танках Challenger 2.
Про це повідомляє The Guardian.
Як стверджується, екіпажі бойових машин вже повертаються до України.
Військовослужбовці навчились управляти цими британськими основними бойовими танками та ефективно виявляти і знешкоджувати цілі на полі бою.
“Українські солдати повертаються на батьківщину краще оснащеними, але з не меншою небезпекою. Їхня рішучість надихає, ми й надалі робитимемо все можливе для підтримки України доти, доки це буде потрібно”, – сказав міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес.
Серед іншого, українців навчали командувати, керувати танком і працювати разом у складі танкового екіпажу Challenger 2.
У міністерстві оборони Об’єднаного Королівства наприкінці січня повідомили, що українські військові прибули у Велику Британію на навчання з експлуатації цих танків.
Танк Challenger 2 здійснює постріл з гармати.
Раніше представник оборонного відомства Великої Британії повідомив, що постачання танків планують до кінця березня. Саме до цього моменту українські екіпажі проходитимуть навчання на танках.
Спочатку Лондон планував відправити 14 танків, але, за словами посла України Вадима Пристайка, після візиту президента Володимира Зеленського було ухвалено рішення збільшити число до 28.
У цьому ж пакеті допомоги ЗСУ отримують 100 броньованих транспортних засобів, включно з гусеничними БТР Bulldog, батарею із 8 155-мм САУ AS-90 (ще дві батареї будуть надані згодом), десятки дронів, 100 000 боєприпасів, сотні ракет (GMLRS, Starstreak, AMRAAM) і запчастини до транспортних засобів.
Challenger 2 – це британський основний бойовий танк третього покоління. Він розроблений і побудований британською компанією Vickers Defence Systems. Перебуває на озброєнні армій Сполученого Королівства та Оману. Бойова машина оснащена 120-міліметровою нарізною танковою гарматою L30A1 з довжиною ствола 55 калібрів. Танк має сучасну систему управління вогнем.
Також вже друга група українських військових завершує навчання на британських 155-мм САУ AS-90.
mil.in.ua
P.S.Міноборони Великої Британії показало детальне відео, як українські танкісти опанували Challenger 2
Навчання українських танкістів на танках Challenger 2 у Великій Британії завершилось. За цей час були опановані самі машини, а також їх обслуговування та інші аспекти експлуатації.
Загалом тренування тривали близько місяця за спеціальною стислою програмою, а сьогодні, 27 березня, бійці вже повертаються до України, про що повідомило міноборони країни та опублікувало відповідне відео.
У самому відео, точніше невеликому документальному фільмі самі інструктори розповідають, як проходило навчання, зазначивши, що воно торкалось не тільки бойового використання танків, але й его обслуговування. Тому навчання проходили не тільки члени екіпажів, а й бійці ремонтно-експлуатаційних підрозділів.
Цікаві аспекти опанування Challenger 2, які показані на відео, стосуються таких елементів, які точно не були відомі більшості українських танкістів через різні можливості танків. Наприклад, для механіків-водіїв опанування керування танком включало такий елемент, як високошвидкісний рух на реверсних передачах.
Справа в тому, що абсолютна більшість радянських машин та їх модернізацій мають швидкість заднього ходу у межах 4-7 км/год. А Challenger 2на задніх передачах розганяється до 36 км/год, що дозволяє йому швидко виходити з бою не підставляючи корму.
Новою спеціалізацію для українських танкістів став фах заряджаючого, який відповідає не тільки за швидкість стрільби, але й за селекцію боєприпасів і має працювати безпомилково. Звісно для тренувань використовувались тренажери і місце заряджаючого мають вміти зайняти всі члени екіпажу — командир, навідник та механік-водій.
При цьому треба вміти не тільки подавати снаряди чи перезаряджати кулемет, але й вирішувати проблеми з їх можливими відмовами.
Керування вогнем також до речі доволі сильно відрізняється від звичного для українських танкістів. Зокрема замість «чебурашки» у танках Challenger 2 використовується пульт, який більше схожий на геймапад від PlayStation, з характерною хрестовиною.
У навчанні використовують тренажери, які дозволяють не тільки тренувати екіпаж в цілому, але й одразу декілька екіпажів на рівні танкового підрозділу, коли важливість має не тільки індивідуальні навички, а злагодженість екіпажів всіх машин та фаховість командира танкового взводу чи роти.
І лише після тривалого навчання на тренажерах, коли кожна дія кожного члена екіпажа знаходиться під контролем комп’ютера, танкісти у складі екіпажів перейшли до практичних стрільб та тренувань на машинах.
А тепер українські танкісти опанували Challenger 2 і вже прямують до України.
defence-ua.com