Українські прикордонники отримають 20 патрульних кораблів

312

Уряд підтримав проєкт посилення системи морської безпеки та охорони кордону

Про це повідомляє пресслужба МВС.

За три роки Державна прикордонна служба отримає 20 патрульних кораблів компанії ОСЕА. Це вже другий, після авіації МВС, за масштабом україно-французький проєкт.

За словами Арсена Авакова, морська ділянка українського кордону потребує посилення та мобільності на воді. В окупованому залишилися бази та 19 суден, а 80% наявних кораблів технічно застарілі та потребують постійного оновлення.

«Тому сьогодні ми презентуємо великий та надважливий структурний проєкт посилення системи охорони морських кордонів. В рамках якого для потреб Держприкордонслужби Україна закупає 20 французьких патрульних кораблів ОСЕА», ‑ сказав міністр.

За його словами, пропозиція компанії ОСЕА була найбільш економічно вигідною. Більше того, судна виготовлятимуться з морського алюмінію, тому вони будуть більш легкі та маневрені.

Окрім виробництва та поставок суден, проєкт включає систему сервісного обслуговування, підготовку 240 членів екіпажу та 120 осіб технічного персоналу, запасні частини та інструменти, які необхідні для технічного обслуговування протягом 2 років експлуатації, технічну підтримку в Україні протягом 60 місяців з дати поставки першого корабля в Україну, доставку кораблів в Одесу та страхування на час переходу.

Аваков зазначив, що вартість контракту 136,5 млн євро: «Реалізація проєкту планується в тому числі з частковим фінансуванням за рахунок кредитних коштів, як комерційних банків, так і за рахунок казначейської позики Міністерства фінансів Франції. Кредит надає держава Франція. 15% виплачує Україна з бюджету. 85% кредитні кошти».

null
null
  • Уже в 2020 році для потреб авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС поставлять 10 гвинтокрилів.
Поделиться:
Загрузка...