«Українська російська мова». Мендель здійснила вражаюче відкриття у мовознавстві

72

Прессекретарка Президента Юлія Мендель вважає, що “українська” російська мова є частиною культурного розмаїття нашої країни.

Про це вона сказала в ефірі програми “Взгляд с Банковой” на телеканалі “Дом”, повідомляє ukrinform.ua.

“Українська мова, як і ідентичність, — це ширше явище, ніж виключно протистояння Росії. І в цьому наше поки ще неусвідомлене багатство. А російська, точніше, українська російська мова, — це частина культурного розмаїття нашої країни”, – зазначила Мендель.

На її думку, і зараз, і раніше російська мова не була і не є власністю виключно Росії. Так, речниця Глави держави нагадала, що англійську мову використовують в різних країнах і на континентах — в Австралії, і в США, і в Індії тощо, але Велика Британія не вважає англійську мову тільки своєю. Відтак вона висловила переконання, що і Росія не є монополістом на російську мову.

“І нам пора давно самим демонополізувати російську мову. І голосно заявити, що в Україні є українська російська мова”, – підкреслила Мендель.

Як повідомлялося, 16 січня 2021 року набули чинності норми статті 30 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, які регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів.

P.S.

Дивіться, як вони вміло пропагують «русскій мір» та росію тут в Україні.
Мендель заявляє: «російська, точніше, українська російська мова, — це частина культурного розмаїття нашої країни».
«нам пора давно самим демонополізувати російську мову. І голосно заявити, що в Україні є українська російська мова».
Те за що боровся Кремль, більшовицька влада, московська імперія — тепер чудово просуває влада Зеленського.
Русскій язик в Україні даєш, русскую культуру, московську ідентичність. Арестович, Аваков, Мендель, Ткаченко. Хто наступний захоче топтатись по єдиній державній мові?
Те що вони два роки намагають знищити Закон про мову вже очевидно. І знищити його в угоду «язику»Кремля і російських терористів. «Язику» організаторів Голодомору і репресій. «Язику» масових розстрілів українців.
Я не вірю в жоден патріотизм цієї влади і в жодне бажання захищати країну, якщо посадовці Зеленського так вміло просувати російську ідеологію та наративи. Це і є поширення «русского міра». А методи ті ж самі: розтоптати українське й далі насаджувати тут мову агресора.
Аваков і Мендель в один голос почали просувати боротьбу за «українську» російську. За ту, яка в 2014 стала формальним приводом для агресії РФ абсолютно на всьому сході і півдні України. Коли від Харкова і до Одеси ледь не виникли «народні» республіки.
Ніхто не забороняє Мендель чи Авакову користуватися в побуті російською чи будь-якою іншою мовою. Але своїми ініціативами обидва стають соратниками Путіна, оскільки їхні слова — підтримка русского міра. Це навіть не какаяразніца.
А от те, що ми не чуємо від цієї влади про розвиток і захист української мови після століть русифікації — це симптом хвороби, яка проявилась одразу дубинськими-бужанськими. Називається вона зневагою до України. Як у Януковича. За темпами крадівництва теж його скоро доженуть.
Гнати їх треба. Якнайшвидше.
Від народження до шести років я розмовляла російською. І перші книжки були російською — життя дитини військовослужбовця(
У дорослому віці перші три роботи були у російськомовних виданнях — і писала на русском, що Толстой. Я не пишаюсь цими часами — це був кінець нульових і преса у нас була на елітном язикє. Тьху.
Але коли, я чую безграмотну російську мову Мендель з московськими аканнями, то хочеться заклеїти їй ротяку.
Хоча яких ще заяв про «українську російську» модна очікувати від баби, яка обмотувалась по п’янці стрічками RT?
Соромно, що за це держава платить гроші. За такі послуги речника президента.
Про украінскій рускій.
Скільки ж винахідливості треба, щоб просто не вчити українську мову і вникнути в її культуру.
Украінскій рускій. Самодєржавіє аж підскочило від винаходу — невже так можна було?
Справді, навіщо віддавати Росії монополію на її мову і культуру? Це ж наше, єдине і неділиме!
А «украінскій», знаєте, тільки розділяє. Ви ж погляньте, з якою ненавистю українці нав’язують свою мову і так вперто захищають її. А російська мова і культура не така. Вона завжди хотіла порозумітися. І царі пробували порозумітися, і генсеки, і валуєви, і всілякі бєлінські з солженіцинамі пробували.
А РПЦ? От навіщо Україні віддавати монополію на РПЦ? Це ж єдина і неділима «руська» церква!
А навіщо віддавати монополію на російську державність та її імперію могутню? Це ж який удар по російській пропаганді, якщо саме так поставити питання. Чи не так?
За Союзу дітей військових звільняли від навчання мовою народу, де вони жили, бо їм треба було знати лише одну мову.
Совєтскій рускій.
Ось він і знову тут.
У Латвії немає латвійської російської мови. У Польщі нема. Нема такої мови в Німеччині. У Казахстані нема. Навіть у тотально зрусифікований Білорусі ніхто не додумався легітимізувати русифікацію.
Скільки ж треба мати винахідливості, щоб бути в Україні і не хотіти бути нею.
Поделиться:
Загрузка...