Україні час закривати небо від Росії, – Гай

67

Україна повинна заручитися підтримкою західних партнерів, щоб оперативно закрити небо, в разі якщо Росія буде використовувати авіацію проти Збройних сил України.

Таку думку висловив ветеран АТО, волонтер, журналіст Мирослав Гай. «Якщо Росія наважиться використовувати авіацію для розширення своєї агресії, то ця авіація буде збита українськими ППО, але я сподіваюся, що наші іноземні партнери допоможуть нам перекрити небо, і тоді ми матимемо справу виключно з російською піхотою», – наголосив він.

За словами офіцера, наразі всі війська Російської Федерації переведені у стан підвищеної бойової готовності. «Це означає, що всі танки і літаки заправлені, всі війська, чергові офіцери, штаби несуть бойове чергування за воєнним часом. Я вам гарантую: вони сидять і готові», – заявив він.

За словами Гая, про те, що Кремль має намір суттєво посилити свою армію, було відомо ще 2018 року, оскільки такі плани озвучувалися у військовій доктрині країни-агресора. «Ми ще в 2018 році казали, що в кінці 2020, на початку 2021 року Російська Федерація набуде оперативних спроможностей. Це є в усіх доктринах, вони робили переозброєння і військово-технічне переоснащення», – нагадав він.

Водночас Гай зауважив, що слід готуватися й до застосування агресором авіації. «Якщо буде розширення агресії Російської Федерації, вона буде з використанням авіації і ракетного компоненту«, – сказав він.

Гай запевнив, що Росія не зможе вчиняти провокації за допомогою своїх літаків з нанесеною українською символікою, оскільки системи ППО ідентифікують літаки за іншими ознаками. «Це все видно. Вони можуть намалювати будь-що на своїх літаках, але наші системи ППО будуть чітко розуміти це», – сказав він.

В цьому контексті він додав, що авіаційні удари по українських позиціях не будуть для агресора «легкою прогулянкою». Гай нагадав, що свого часу в Грузії за допомогою українського зенітно-ракетного комплексу «Бук» був збитий російський стратегічний бомбардувальник Ту-22М.

P.S.

Россия продолжает отработку стратегического развертывания — думаю, ни у кого нет сомнений, кроме группы чудаков на Банковой, что это очередная откровенная угроза Украине.

И это не менее серьезно, чем переброска войск с востока РФ. Кадровые части постоянной готовности можно снова и очень быстро перебросить на позиции, близкие к Украине, а вот масштабные военные сборы запасных — это даже более высокий уровень угрозы. Российская армия, как я уже не раз писал, имеет относительно небольшую группировку наземных боевых войск — до 130 тысяч военнослужащих. А вот призыв запасных обеспечивает развертывание второго эшелона для большой войны. Это отнюдь не значит, что они сейчас пойдут в большое наступление. Россия продолжает давление и отработку мобилизационных задач, чтобы в нужный момент быть готовой атаковать. Большая мобилизация вполне может стать прикрытием небольшой боевой операции, или серии таких боевых операций на фронте на Донбассе. Вот в этом угроза. Вот ради чего Путин проводит маневры различного уровня. Война остается главным инструментом российской повестки в отношениях с Украиной. И никакого мира на горизонте нет. К войне надо готовиться, а у нас ничего подобного российским маневрам не делается, к большому сожалению, врага в ОП, видимо, собираются бить пресс-релизами…

Поделиться:
Загрузка...