Українці — окрема нація, яка має свою мову і церкву, — про заяви Ломаченка і Усика

1 084
Українська нація виборює повну незалежність від нації російської, яка її поневолювала політично і культурно, каже Княжицький

Про це народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Микола Княжицький написав у Facebook.

Княжицький на початку свого допису прокоментував позицію українських боксерів Ломаченка та Усика щодо церковного питання.

«Один народ. Ломаченко і Усик у фільмі про російську церкву стверджують, що росіяни, білоруси і українці — один народ. І церква має бути у цього народу одна — російська православна. Але є в Україні і інші люди, я серед них. Я переконаний, що українці — окрема нація, яка має окрему мову і окрему церкву. Українську. Як політик, я представляю людей, які теж так вважають», — написав Княжицький.

Княжицький нагадує, що українська нація виборює повну незалежність від нації російської, яка її поневолювала політично і культурно.

Нардеп пояснив, у чому полягають відмінності між позицією його фракції та «слуг народу».

«Зеленський і його партія захищають територію, а не права української нації мати українську державу на цій території. І те, що хтось у їхній партії з цим не погоджується не змінює їхньої ідеології. Територіальний підхід фактично нівелює роль громадян, бо пріоритетом ставить не їхню потребу політичної і культурної незалежності, а захист поневолювачів у їхньому праві отримувати прибутки з території», — пише нардеп.

Княжицький наводить приклад дискусій, які розгортаються зараз навколо запровадження ринку землі.

«Зеленський обстоює не право громадянина на власні 100 гектарів, які перетворять його на господаря, а право олігарха на його десятки тисяч гектарів. Здавалося б, ті, хто проти приватизації землі , як наприклад ОПЗЖ за людей! Але теж ні! Бо саме «державні» землі найкраще буде віддати у користування колонізатору, або й олігархам. Саме тому земельний підхід великого українця Чикаленка і передбачав створення сильних фермерських господарств з підтримкою держави», — додає народний депутат.

Княжицький також у своєму дописі порівнює позицію партії «Слуга народу» та ОПЗЖ.

«Тому ми не за «території», а за громадянина, за українця, який хоче мати українську державу. І лише при такому підході реально захистити території для таких громадян. З цієї точки зору і «Слуга народу» , і ОПЗЖ — антиукраїнські олігархічно-колонізаторські сили», — каже Княжицький.

P.S.

Усик і Ломаченко не праві. Не праві, тому що не розуміють одну просту річ. Ми не братські народи. Ми не вийшли “з однією колиски”, як казали в радянські часи. Україна ― це і є Русь. Це наш київський князь Володимир хрестив Русь.

Росія вкрала наше ім’я, нашу історію і присвоїла собі. А тепер мстить. Бо найбільше боїться того, що ми згадаємо про власну велич, повернемо власну історію. І тоді з’ясується, що російський колос стоїть навіть не глиняних ногах. Він вгруз у московські болота, де нема ні історії, ні церков, ні величі. Лише жаби і дрімучі непролазні хащі.

Риторичні, напевно, запитання. Бо не очікую, що на нього знайдеться відповідь. Якщо війна йде, тому, що “хтось там ділить портфелі”, то виходить, що вже рік як за це відповідальний Зеленський? Я ж правильно розумію? Не Путін відібрав Крим 6 років тому? Це не російські брати вбили більше десятка тисяч українців?

Дивно, що це потрібно пояснювати на 6 році війни. Дивно, що на 6 році війни такі заяви артистів, митців, спортсменів потрібно коментувати. Чому нас в принципі має цікавити їх думка з політичних питань? Кесареві кесареве, Богові Боже. В Україні, на жаль, ця грань стерлася настільки, що увесь 95-квартал перемістився в урядовий. Тому кожна висловлена думка публічної людини ― це політична заява.

Тому ще раз, для засвоєння. Ми не брати. Навіть не зведені. Нинішня путінська Росія ― це п’яний агресивний сусід, у якого ні кола, ні двора, тому він ринувся грабувати усіх навколо. Не ми починали цю війну. Але ми її закінчимо. Перемогою. Іншого шляху не має.

Олексій Гончаренко
Поделиться:
Загрузка...