Україна вирішила повністю закрити небо для Білорусі

129

Україна заборонить використовувати повітряний простір нашої країни літакам, зареєстрованим у Білорусі. Це рішення ухвалив Кабінет міністрів.

Як повідомляє джерело в уряді, заборона почне діяти з 00:00 29 травня. Також в аеропорту «Бориспіль» нам підтвердили повну заборону на польоти літаків із Білорусі. Раніше глава «Міжнародних авіаліній України» Євген Дихне закликав закрити небо для білоруських повітряних суден.

«Уряд схвалив протокольне доручення Мінінфраструктури та «Украероруху» встановити з 00:00 29 травня заборону на використання повітряного простору України повітряними суднами, зареєстрованими в республіці Білорусь», – сказав наш співрозмовник.

Пізніше Міністерство інфраструктури України офіційно повідомило про «повітряні санкції» щодо білоруських авіакомпаній.

«Обмеження польотів у повітряному просторі Білорусі та транзитних перельотів для білоруських компаній є необхідними кроками для забезпечення безпеки авіації та пасажирів. Наразі команда Міністерства інфраструктури спільно з Міністерством закордонних справ напрацьовує оперативні рішення для того, щоб залучити в Україну нові транзитні авіамаршрути. Розраховуємо на підтримку наших міжнародних партнерів», – наголосив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Україна вирішила повністю закрити небо для Білорусі

Білоруська влада отримає повідомлення про закриття неба для польотів від українського Мінінфраструктури, Міністерства закордонних справ і «Украероруху».

Додамо, що президент авіакомпанії «МАУ» Дихне в ефірі 1+1 закликав заборонити проліт над Україною білоруським авіакомпаніям.

«Я вважаю, що абсолютно правильною буде реакція бойкоту стосовно дій у небі Білорусі – це заборонити проліт українською територією білоруським компаніям. Вони літають через Україну до Туреччини, Єгипту тощо», – говорив він.

Нагадаємо, що Україна з 26 травня припинила авіасполучення з Білоруссю і заборонила авіакомпаніям польоти над територією країни через інцидент із перехопленням літака Ryanair і затриманням журналіста Романа Протасевича.

Україна вирішила повністю закрити небо для Білорусі

На рішення українського уряду посольство Білорусі відреагувало нотою протесту, яку надіслало МЗС нашої країни. У ній Україні пригрозили серйозним матеріальним збитком, а також звинуватили в спробі економічного тиску на сусідню державу.

Водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що таке рішення української влади завдасть економічний удар по Білорусі та може принести невеликий прибуток Україні.

 

Поделиться:
Загрузка...