Україні буде потрібна допомога від Заходу у розмірі $126 млрд, щоб протистояти Росії у 2025 році, повідомило The Wall Street Journal (WSJ) українське джерело.
За його словами, у Києві усвідомлюють, що приєднатися до НАТО Україна найближчим часом не вдасться. Натомість українська влада розраховує на збільшення військової підтримки з боку Заходу, щоб «компенсувати військові витрати Росії, що стрімко зростають».
Сума, яку хоче отримати Київ, набагато більша за ту, яку західні країни погодили на саміті НАТО у Вашингтоні 9–11 липня. Тоді НАТО домовилися про «мінімальне базове фінансування» у 2025 році у розмірі $43,3 млрд.
До цього Зеленський заявляв, що західна допомога не забезпечує потреби ЗСУ у техніці та зброї. При цьому обраний президент США Дональд Трамп говорив про намір скоротити підтримку Києва та перекласти її на країни ЄС.
За даними Рахункової палати США, за адміністрації президента Джо Байдена конгрес виділив понад $174 млрд на допомогу Україні. У цю суму входять постачання зброї та боєприпасів, а також економічна та гуманітарна підтримка. Загалом Вашингтон надав 71 пакет військової допомоги, не рахуючи витрат на заповнення збройових запасів замість переданого Києву.
Водночас колишній голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель наприкінці серпня оцінював вартість військових постачань Україні 43 млрд євро. Ще близько 100 млрд. пішли на громадянську допомогу Києву. При цьому Боррель зазначав, що Брюссель для підтримки України використовує, зокрема, заморожені російські активи.
Тим часом Трамп заявляв, що готовий завершити війну між Росією та Україною одразу після інавгурації 20 січня 2025 року. При цьому всі пропозиції щодо закінчення військового конфлікту радників Трампа зводяться до заморожування поточної лінії фронту та припинення переговорів щодо вступу України до НАТО.
Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що не планує виносити питання про додаткову допомогу Україні на голосування у Конгресі.
Про це він сказав відповідаючи на запитання журналістки «Голосу Америки«.
«Це вже не справа Джо Байдена ухвалювати таке рішення. У нас є новообраний президент, і ми збираємося почекати та взяти на озброєння стратегію нового головнокомандувача щодо всього цього… Отже, я не очікую, що зараз буде винесене будь-яке фінансування для України», — сказав спікер Палати представників.
Окрім цього, Джонсон додав, що обрання Дональда Тампа уже «змінює динаміку російської війни проти України».
«Ми бачимо, що це вже відбувається», — сказав Джонсон.
Нагадаємо, що раніше американські ЗМІ писали, що чинний президент США Джо Байден просить американський Конгрес схвалити виділення додаткових 24 мільярдів доларів. Кошти мають бути спрямовані на посилення військової підтримки України. Втім, як пишуть ЗМІ, частина республіканців висловлює незгоду з цим кроком, піддаючи запит різкій критиці.
censor.net