Україна надасть Індії гуманітарну допомогу через ситуацію з COVID-19

130

Президент Володимир Зеленський видав указ про виділення гуманітарної допомоги Індії через надзвичайну епідемічну ситуацію з COVID-19 у цій країні.

«З метою сприяння подоланню наслідків надзвичайної ситуації з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, у Республіці Індія, відповідно до статті 10 закону України «Про гуманітарну допомогу» постановляю надати гуманітарну допомогу Республіці Індія. Кабінету міністрів України забезпечити надання гуманітарної допомоги», – йдеться в повідомленні.

Якими будуть обсяги такої допомоги в документі не вказано.

Раніше сьогодні Зеленський зустрівся із засновником та власником компанії Serum Institute of India Сайрусом Пунавалою. Вакцина цієї компанії – CoviShield – була першою, яку отримала Україна для проведення щеплень.

Індія 6 травня встановила новий рекорд за кількістю виявлених випадків коронавірусної інфекції – понад 414 тисяч. Всього за час пандемії в цій країні захворіли понад 21 з половиною мільйон жителів. Число померлих наближається до 235 тисяч.

P.S.

Під час вчорашнього ефіру « Право на владу», на жаль, не було можливості відреагувати на популістичну маячню прем‘єра Шмигаля. В його промові вразило кілька речей.
1. Україна готова допомогти Індії , яка потерпає від спалаху коронавірусу, з киснем. Я щиро співчуваю Індії, бажаю впоратися з важким штамом епідемії, що накрив країну. Але…. про яку допомогу киснем з боку України може йти мова, коли в наших реанімаціях зараз дефіцит кисневих концентраторів, їх закупають благодійники , в багатьох медзакладах немає елементарного. Наша команда щодня отримує прохання від лікарів з різних регіонів допомогти з киснем! Сама Індія, коли в країні погіршилася епідеміологічна ситуація , терміново припинила поставки вакцини в усі країни і зосередилася на внутрішньому вакцинуванні, аби в першу чергу врятувати життя власних громадян. Національно егоїстична , вимушена , але зрозуміла позиція.
2. Шмигаль заявив, що з закупівлею вакцин все добое, кошти є. При цьому забув додати, що гроші виділені не з антиковідного фонду, а що 6, 5 млрд грн забрали з програми медичних гарантій, тобто від соціальних виплат медикам, а також від хворих на онкологію , цукровий діабет. Вже зараз лікарі б’ють на сполох, що в нас зростає смертність від хронічних хвороб, карантин негативно впливає на доступ українців до медичних послуг, профілактики і виявлення на ранніх стадіях важких захворювань. І уряд цьому сприяє, забравши кошти з життєво необхідних статей медичних видатків.
3. На мільйонну аудиторію Шмигаль розповів, що звільненя керівника « Нафтогазу» відбулося знідно закону, ніяких порушень, і мовляв , американська сторона поінформована, все добре. Але всі учасники зустрічі Держсекретаря з депутатами і неурядовими організаціями наголошують, що руйнація реформи корпоративного управління була однією з ключових тем , й американські партнери висловлювали не просто занепокоєння, а значно сильніші емоції.
Та , судячи з рейтингів слуг і Зеленського, поки що всі ці маніпуляції народу заходять, щоб не лили їм на голову, все — як Божа роса.
Iryna Gerashchenko
Поражают посты на тему ужасов ковида в Индии. Вот, мол, у нас наконец-то легчает, так полегчало, что аж целый министр Степанов объявил, что третья волна эпидемии в Украине закончилась. А в Индии, мол, ужас, как же так, там же вакцинация ударными темпами шла, и своя вакцина есть, и внезапно такой кошмар. Ужас-ужас-ужас. Коллапс системы здравоохранения.
.
Посмотрим ближе. Вчера в Индии согласно https://www.worldometers.info/coronavirus/ было 414433 заболевших и 3920 человек скончалось. В Украине было 6038 заболевших, и 374 умерших от ковида, все это согласно официальной статистике в обеих странах. При этом в Индии по официальной статистике проживает около 1,4 миллиарда человек, в Украине 43,5 миллиона (на самом деле меньше). Но будем опираться на эти данные, поскольку более точных у нас нет.
.
Пересчитаем данные статистики по ковиду на душу населения, вернее, на 1 миллион человек.
Индия: заболевших на 1 миллион – 298 человек; умерших – 2,82;
Украина: заболевших на 1 млн – 139 человек; умерших – 8,6.
Т.е. в Индии вчера заболело в два раза больше человек на 1 миллион населения, чем в Украине. Такого уровня показатели у нас были 2 недели назад, а на пике 3 апреля у нас было 20341 заболевших, т.е. 467 человек на 1 миллион. Почти в два раза больше, чем в Индии сейчас. А судя по форме кривой (см. Индия на том же worldometers), Индия сейчас почти на пике.
.
Умерших вчера на душу населения у нас В ТРИ РАЗА БОЛЬШЕ, чем в Индии. Вдумайтесь.
Так у кого коллапс здравоохранения? У кого ужас? Кто кому должен сочувствовать, придерживая заднюю мысль «Фух, у нас такого нет». Где ужас-ужас-ужас?
2,82 умерших на 1 миллион, как сейчас в Индии, это в пересчете на наши 43,5 миллиона (которых нет), это 123 человека. 123 умерших от ковида в день. Сказать, когда у нас было такое? 11 февраля – на дне «ямки» между второй и третьей волнами. Не воскресное, конечно, значение, это был четверг, недельный пик, но, тем не менее, в нашей реальности 123 умерших – это дно между волнами.
А если пересчитать на 35 миллионов – примерно столько населения у нас в реальности, – то и вовсе будет меньше 100.
Запомните эти «меньше 100». Вот когда статистика смертей от ковида в Украине опустится до уровня менее 100 умерших в день на пике недели, это как раз и будет сегодняшний уровень «кошмара и ужаса в Индии». Если опустится, конечно. Увы, при наших успехах в вакцинации эта оговорка совсем не лишняя.
Поделиться:
Загрузка...