Україна має створити власні зенітні ракетні комплекси середньої та малої дальності

481

Україна має створити власні зенітні ракетні комплекси середньої та малої дальності, а також ПЗРК, які мають прийти на заміну застарілим системам часів СРСР.

Про це в інтерв’ю Defense Express розповів Олег Коростельов, Генеральний конструктор — Генеральний директор Державного підприємства «Державне Київське конструкторське бюро «Луч», яке є провідним розробником українського ракетного високоточного озброєння, від «Стугни» до «Вільхи» та «Нептуна».

«Потрібно виходити на рівень, коли необхідно мати комплекс середньої дальності в своїй розробці і виробництві, мати комплекс малої дальності, з дією до 20-25 км. А також мати комплекси зовсім малої дальності для типу ПЗРК або типу «Стріли-10», — заявив Олег Коростельов.

Необхідно зазначити, що зенітні ракетні комплекси, які зараз стоять на озброєнні українського війська, Україна отримала після розпаду СРСР. І найбільш «молодим» з них вже виповнилось, мінімум, 28 років. Тобто навіть сучасні комплекси, такі як С-300В1 та «Тор», вже потребують заміни. Зазначимо, що на озброєнні українського війська також знаходиться С-300, С-125, «Бук», «Куб», «Тор», «Стріла-10», «Тунгуска».

191125 zrk 4

«Нам пощастило в цьому плані, що у нас всього багато, і ракет багато, і комплексів багато. Інше питання їх стан. Я не можу про це говорити, про це повинен говорити замовник. Але я вважаю, що принципово необхідно розробляти свій зенітний комплекс. КБ «Луч» готовий взяти на себе цю роботу і для цього у нас є всі складові частини, які нами освоєні при розробці і виробництві того озброєння, яке ми вже створили», — підкреслив Генеральний конструктор — Генеральний директор ДККБ «Луч»

191125 zrk 1

Нагадаємо, що нещодавно на Херсонщині, під час практичної фази тактичних навчань підрозділів зенітних ракетних військ, бойові розрахунки ЗРК «Бук», С-300 та С-125 здійснили більше двох десятків пусків зенітних керованих ракет різної дальності.

Поделиться:
Загрузка...