Категории: Мир

У США проаналізували, яку зброю Кремль представив на параді

Парад 9 травня — це, серед іншого, можливість для Москви продемонструвати військову потужність.

Росія поставила собі за мету модернізувати збройні сили, але «зниження цін на нафту скоротило надходження Росії, а зменшення видатків на збройні сили припало на час, коли російські виробники зброї втрачають свою конкурентну перевагу в світі», — йдеться в квітневому звіті американської аналітичної установи Stratfor.

Дослідники Stratfor проаналізували те, яку військову техніку виставили росіяни під час параду 9 травня. Російські збройні сили нараховують майже мільйон осіб, і, попри застаріле устаткування та слабку промислову базу, все ще залишаються потужними, відзначають дослідники.

Система С-400

Протиповітряні установки С-400, скандально відомі через поставки до Китаю, Індії та Туреччини, є найбільш сучасними в російському арсеналі. Їх наявність та розповсюдження часто викликає суперечки на міжнародному рівні.

Система протиповітряної оборони Бук перебуває на озброєнні російських збройних сил з 1979 року. Після модернізації, установки служать проміжною ланкою між стратегічними оборонними системами та точковими системами типу «Панцирь».

Ярс РС-24

Ярс РС-24 є покращеним варіантом Тополь-М і може нести ракети з ядерним зарядом радіусом дії біля 11000 кілометрів.

Росія, як правило, найбільше покладається на артилерію у веденні війни, зауважують американські аналітики. Мста-С є основою рухомого артилерійського складу Росії, в той час, як артилерія на основі шассі Армата ще в перебуває в стадії напрацювання.

Мста-С

Армата та Т-14 — амбітні проекти, наголошують експерти, однак, Росія поки не може просунути ці моделі далі прототипу і почати їх виробництво. Т-14 вважають символом модернізації збройних сил Росії — башту танку було модернізовано, щоб дозволити екіпажу бути ізольованими в кабіні.

Авіація — Росія підтримує значні повітряні можливості через модернізацію Міг-24 та Су-30М, попри те, що військові сили Росії не змогли ще почати виробляти значну кількість літаків п’ятого покоління.

Ту-160 під час репетиції параду

Незважаючи на стару конструкцію, Росія продовжує виробляти і ремонтувати Ту-160 та Ту-22, зауважують аналітики.

Росія давно надає пріоритетного значення розробці бойових гелікоптерів і в 1960-х була однією з перших, хто ввів бойові можливості Мі-24, згадують аналітики. Наступник серії Мі-24 — Мі-28 є відповіддю на американські Апачі АР-64.

stratfor.com

Последние новости

Валерій Залужний: Нова природа війни змінила сутність основ глобальної безпеки

Виступ Надзвичайного і Повноважного посла України у Великій Британії і Північній Ірландії, Головнокомандувача ЗСУ (2021–2024) Валерія Залужного на Форумі оборонних…

4 часа назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 29.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 29.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

4 часа назад

Чому поляки депортували 150 тис. українців: 78-ма річниця операції «Вісла»

Сьогодні, 28 квітня, виповнюється 78 років від початку операції "Вісла" – примусового виселення 150 тис. українців з їхніх давніх компактних…

19 часов назад

Путін оголосив так зване «перемир’я» на День Перемоги

Російський диктатор Володимир Путін оголосив так зване "перемир'я" на дні святкування 80-ї річниці Перемоги. Про це повідомили у Кремлі, інформує Цензор.НЕТ. Як зазначається,…

20 часов назад