Сполучені Штати не змінили свою позицію щодо необхідності втілення Україною реформ, необхідних для відповідності стандартам Північноатлантичного Альянсу перед вступом.
Про це на брифінгу для журналістів у п’ятницю заявила пані посол Сполучених Штатів при НАТО Джуліан Сміт, передає «Європейська правда«.
Дипломатка нагадала слова президента США Джо Байдена про те, що Україна повинна здійснити реформи, щоб відповідати тим же стандартам, що і будь-яка інша країна НАТО, перш ніж вступити до Альянсу.
«Існують стандарти, які Альянс встановлює для всіх членів, і президент чітко дав зрозуміти, що Україні потрібно буде здійснити ці реформи», – підкреслила Сміт.
«І, безумовно, все, що ми продовжуємо робити зараз і продовжуватимемо робити в майбутньому, – це працювати з Україною, аби гарантувати, що вона зможе їх втілити», – додала вона.
Спочатку ти саботуєш реформи, не помічаєшь зростання коррупції і призначаєш людину на відповідальну посаду, яка співпрацювала із російською розвідкою в рамках дискредитації президента США, а потім раптово лунає заява, що у Білому домі вважають, що країни-члени НАТО приймуть рішення щодо членства України в Альянсі після того, як Україна проведе реформи й відповідатиме всім вимогам.
У когось може з явитися ілюзія, що війна дозволяє робити все що завгодно, адже наші союзники все рівно приречені нас підтримувати. І дійсно, Захід не може собі дозволити щоб Україна програла, адже це буде програш і самого Заходу. І тому у нас буде підтримка.
Але Захід може собі дозволити різні варіанти перемоги України. В тому числі і ті, коли Україну не запрошують у НАТО через корупцію і відсутність верховенство права. І в такому варіанті, коли в Білому Домі будуть постійно бачити, що в Україні трішки не йдуть реформи і партнерам плюють в очі, навряд чи можна навіть мріяти про ВВП у трильйон доларів.
Міністерство оборони України витратило 36,3 млрд грн на зброю та речі, яких українські військові так і не побачили, хоча гроші платників податків на них були витрачені.
Про це у Facebook повідомив глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
«Йдеться про так звану прострочену дебіторську заборгованість. Це коли замовник (тут — Міноборони) сплачує кошти постачальнику, але обіцяний товар не отримує в строк, обумовлений у договорі.
Тобто це зброя та речі, яких наші військові просто не побачили, хоча гроші платників податків на них витрачені.
Ще раз – 36,3 мільярда грн – або майже мільярд доларів! Це в ДЕВʼЯТЬ разів більше, ніж фонд Притули зібрав за 2022 рік.
Тепер уявіть, скільки всього за ці гроші НЕ отримали Збройні Сили…
Наприклад, за ці 36,3 млрд грн можна було купити майже 3 тисячі бронемашин Senator (які б урятувати тисячі військових), або близько 5 тисяч комплексів FGM-148 Javelin», — написав Шабунін.
Також він зазначив, що з моменту оприлюднення цієї інформації минуло два дні.
«За цей час Резніков так і не знайшовся з відповіддю. А що він, власне, може тут пояснити? Все очевидно», — додав глава ЦПК.
Офіційна відповідь Мінфіну
Видання "Схеми" розповіло практично шпигунську історію про депутата від "Слуги народу". І про не менш цікаву байдужість президентської фракції до…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 22.04.2025 1. росія залишилася без станків: власне виробництво не покриває навіть…
Дональд Трамп вважає себе генієм укладання угод. В це повірила більшість американців. І переобрала його на другий президентський термін. Бо…
Мирні переговори у Лондоні були зірвані через небажання України віддати Росії свої території. Про це із посиланням на джерела пише Washington Post.…
Адміністрація Трампа докладає спільних зусиль, щоб скасувати ініціативи, спрямовані на притягнення Росії та її лідера і союзників до відповідальності за…
Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Штати відмовляться від посередництва у переговорах між Росією та Україною, якщо пропозицію США відхилять. Про…