Високопосадовці Міністерства оборони США розглядають пропозицію вивести до 10 тисяч військових зі Східної Європи, зокрема з Румунії та Польщі. Такий крок американців може підбадьорити Путіна.
Про це пише NBC News із посиланням на шість поінформованих співрозмовників зі США та Європи.
Ці військові підрозділи входять до контингенту з 20 тисяч військових, яких адміністрація попереднього президента США Джо Байдена відправила у 2022 році, після початку повномасштабного вторгнення Росії, щоб посилити оборону країн, що межують з Україною.
Кількість військових, яких можуть вивести, ще обговорюють, але йтися може про майже половину військових, яких ввели за рішенням Байдена.
NBC News із посиланням на слова європейських посадовців пише, що в разі ухвалення Пентагоном це рішення лише посилить побоювання, що США відступають від своїх давніх союзників у Європі, які сприймають Росію як загрозу, що зростає.
«Росіяни сприймуть скорочення військ США як ослаблення стримування, і це лише підвищить їхню готовність втручатися в європейські справи різними способами», — зазначив віцепрезидент Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) Сет Джонс.
У Міністерстві оборони США не прокоментували це.
«Президент постійно переглядає розміщення військ і пріоритети, щоб забезпечити політику «Америка передусім», — заявив у коментарі NBC News представник Ради національної безпеки Браян Гʼюз.
Водночас видання зазначає: Адміністрація Трампа чітко дала зрозуміти, що хоче, аби європейські союзники більше дбали про власну безпеку самостійно, а США тим часом зосередяться на стримуванні Китаю та інших пріоритетах, зокрема на захисті свого кордону з Мексикою.
«Жорстка стратегічна реальність не дозволяє США зосереджуватися переважно на безпеці Європи», — заявив міністр оборони США Піт Гегсет під час свого першого закордонного візиту на посаді міністра оборони до Брюсселю в лютому.
Елбрідж Колбі, якого Сенат невдовзі має затвердити на посаді головного політичного радника Пентагону і третьої за рангом особи в оборонному відомстві, давно закликає сфокусуватися на Китаї. Він виступає проти розширення підтримки Україні та вимагає скоротити чисельність американських військ у Європі.
Голова комітету з питань збройних сил Сенату Роджер Вікер, республіканець з Міссісіпі, розкритикував такий підхід щодо скорочення американської військової присутності в Європі, але не уточнив, про які саме регіони та чисельність йдеться.
Скорочення військ у Європі дозволить США вивільнити ресурси, зокрема для регіону Індо-Тихоокеанського басейну, який у країні вважають пріоритетним. Відмова від розгортання бойових підрозділів у Східній Європі також дозволить американській армії заощадити кошти та інвестувати їх у новітнє обладнання й озброєння, пише NBC News.
Доповнено. Командування Сухопутних військ США в Європі та Африці повідомило, що країна передислоковує американські війська та техніку з бази в польській Ясьонці
Рішення про передислокацію є результатом кількох місяців оцінки й планування — його узгодили з польською стороною та союзниками по НАТО. Це частина загального плану США щодо того, як зробити свою військову присутність більш ефективною та краще допомагати союзникам і партнерам.
«Після трьох років у Ясьонці настав час оптимізувати нашу присутність і зекономити десятки мільйонів доларів платників податків США щороку», — заявив командувач Сухопутних військ США в Європі та Африці, генерал Крістофер Донаг’ю.
Робота з координації військової допомоги Україні через Ясьонку продовжиться під керівництвом Польщі, НАТО та за підтримки спрощеного військового контингенту США. Польща та її союзники підтримуватимуть надійну захисну інфраструктуру навколо цього важливого місця.
У 2022 році, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, США розмістили тимчасовий контингент у Ясьонці.
babel.ua
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Росіянам вдалось просунутись біля двох населених пунктів на Донеччині. Про це пишуть DeepState. "Ворог просунувся біля Котлярівки та Запоріжжя", - йдеться в…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 15.04.2025 1. рф втрачає статус енергетичної наддержави: уряд рф прогнозує обвальне…
Силам оборони вдалось відкинути росіян біля Покровська, водночас окупанти просунулись біля Надіївки та Сухої Балки. Про це пишуть DeepState. "Сили Оборони…
Новости из США. Вторник, 15 апреля 2025. • Америка вступила в период конституционного кризиса • Как относиться к заявлениям Трампа…