Категории: Мир

У росіян справді рванула РС-28 «Сатана» чи навіть «Сармат»

На території країни-агресора відбувся рідкісна і таємнича катастрофа, у якому ми спробуємо розібратись нижче

Вранці учора, 21 вересня 2024 року з’явились повідомлення про новий успіх Сил оборони України — знищено ще один арсенал ГРАУ площею 2,6 км² та базу боєприпасів, куди звозили снаряди з КНДР.

На цьому тлі в різного роду пабліках почали циркулювати повідомлення про те, що там могло бути знищено навіть російську міжконтинентальну балістичну ракету РС-28 «Сатана» чи навіть «Сармат», першоджерелом тут виступили російські «ЗМІ» (по яким постійно лишається дискутивне питання, наскільки їх взагалі варто враховувати як джерела інформації по війні РФ проти України).

Однак вранці сьогодні, 22 вересня 2024 року, у відкритому доступі з’явилась інформація, яка таки дозволяє говорити, що у росіян справді вибухнула ракета РС-28 або ж навіть «Сармат». Але це явно відбулось у зовсім іншому місці та за зовсім інших обставин, аніж вважалось до цього раніше.

OSINT-аналітик MT_Anderson оприлюднив супутниковий знімок російського космодрому «Плесецк», який ілюструє результат невдалого випробування російської МБР ймовірно у проміжку з 20 по 22 вересня 2024 року.

Як випливає з наведеного знімку, пуск ракети міг відбуватись із шахтної пускової установки, старт був невдалим і це завершилось настільки масштабним вибухом, що на місці стартового майданчика залишився тільки кратер.

Рашистський «Сармат», архівне фото з відкритих джерел

Сам по собі вибух міжконтинентальної ракети при випробувальному старті – це катастрофа, яка може відбуватись буквально раз у півсторіччя. Бо попередній аналогічний епізод, який тут можна пригадати – це вибух аж у жовтні 1960 року на космодромі «Байконур» при першому випробувальному старті міжконтинентальної балістичної ракети Р-16.

Можемо припустити, що у випадку з кратером на місці старту «Сармата» росіяни навряд чи стануть офіційно визнавати сам факт катастрофи, не кажучи вже про офіційне оприлюднення результатів інциденту.

Однак тут можемо зауважити сам факт, що російська пропаганда образно кажучи «носить на своїх знаменах» зразок міжконтинентальної балістичної ракети, якою ще й регулярно погрожує Заходу, котра насправді за усю свою «біографію» пройшла успішно тільки один випробувальний пуск, хоча й уже прийнята на озброєння.

Що в свою чергу дало підстави для порівнянь, що рашистський «Сармат» літає в 5 раз гірше, аніж навіть ракети Північної Кореї, і це багато про що говорить.

defence-ua.com

Мережею ходить новина (лінк на першоджерело в коментах) про невдале випробування росіянами їхньої МБР РС-28 Сармат. У мене є дещо сказати з цього приводу.
1. Я переконаний, що «РС-28 Сармат» — це спроба КБ Макеєва скопіювати Р-36М2 (також відома як 15А18М, РС-20, «Воєвода» та SS-18 Satan) розробки КБ «Південне». Р-36М2 — ракета на рідкому паливі, компоненти НДМГ+АТ. Двигуни для її перших 2 ступенів російської розробки: 4 * РД-263 / 15Д117 хімкінського НПО Енергомаш (КБ Глушка) на 1 ступені і РД-0256 + РД-0257 воронезького КБ Хімавтоматики (КБ Косберга) на 2 ступені. На 3 ступені Р-36М2 стояв двигун РД-869 розробки КБ «Південне». Крім того, сама конструкція ракети, насамперед системи подачі палива, також розробки КБ «Південне».
2. Необхідність копіювання викликана тим, що МБР Р-36М2, що стояли на бойовому чергуванні в РФ, раніше обслуговувалися українськими фахівцями, і після його припинення прийшли у непридатний до експлуатації стан. Власні ж розробки РФ, що базуються на твердопаливних МБР сімейства РТ-2ПМ* Тополь, мають набагато меншу масу ГЧ і дещо меншу дальність.
3. КБ Макеєва раніше робило лише балістичні ракети підводних човнів, тому це трохи не їхній профіль, причому востаннє це було достатньо давно.
4. 20 квітня 2022 року було проведено перше і останнє успішне випробування нібито МБР РС-28 Сармат. Проаналізувавши наявні матеріали, я дійшов висновку, що це була МБР Р-36М2, яку їм якимось чином вдалося довести до льотної придатності і запустити.
5. Після цього було 4 невдалих випробування нібито РС-28 Сармат. Останнє з них — те, про яке йдеться.
6. Наразі незрозуміло чи була це спроба пуску чи відпрацювання заправки компонентами: встановити це можна проаналізувавши готовність наземних служб (зокрема, служби контролю траси і служб полігону Кура) за супутниковими знімками. У мене немає доступу до знімків цих районів достатнього розділення.
7. Результат інциденту — вибух ракети у ШПУ з повним руйнуванням останньої. Також зруйновані або значно пошкоджені об’єкти у безпосередній близькості до ШПУ. Вибух також спричинив лісну пожежу. Варто також очікувати значного забруднення місцевості високотоксичними компонентами палива і продуктами їхнього горіння.
8. Цікава подробиця стосується позначення МБР РС-28 Сармат, як і інших сучасних російських ракет. РС означає «ракета стратегічна» і є терміном Договору про обмеження стратегічних озброєнь. В СРСР ця система позначень ніколи не застосовувалась; натомість використовувались позначення Р для рідкопаливних і РТ для твердопаливних ракет, а також індекси ГРАУ. Наскільки я розумію, ця система позначень була прийнята в період коли фактичне керівництво РФ здійснював Євген Примаков.
СИМВОЛИ ПЕРЕБІГУ ВІЙНИ
Зранку неділі стрічка принесла дві знакові теми.
OSINT-дослідники повідомили (з посиланням на супутникові знімки), що у рашистів на полігоні в Плесецьку вибухнула ракета «Сармат», призначена для доставки ядерної зброї. Вибухнула якісно — полігон знищено, там тепер кратер.
Це — четверта невдала спроба випробування «Сармату». Хай наступні будуть такими ж.
Але друга тема наводить на необхідність реальних дій.
Патріотичний сегмент ФБ обговорює пост добровольця, який пішов у СЗЧ, «доки не визначено строків служби».
Суть коментують військові — і цілком коректно. Це право належить лише їм. Але ті, хто не на фронті, зобовʼязані усунути причини для таких випадків.
Бо випадок цей — уже крик до влади:
1. Перестати блокувати встановлення термінів служби.
«Європейська Солідарність» відповідний законопроект подала. Його обхаяли, обсміяли і забули. А дарма.
Ухвалення цього закону не зменшило, а збільшило би мотивацію мобілізованих. Бо знати умови і строки — завжди краще.
2. ⁠Системно переглянути організацію підготовки мобілізованих.
Пересвідчитись, що новачків навчають, забезпечують, проводять злагодження.
Забезпечити зворотній звʼязок і жорстко карати насамперед сваволю, знущання, порушення закону щодо військовослужбовців.
3. ⁠Кардинально змінити інформаційний супровід мобілізації.
Розповідати про підготовку. Показувати, як виправляються недоліки і вирішуються проблеми.
Бо росіяни, як бачимо, проводять випробування нової зброї.
Добре, що невдало — але вони вперті.
Щоб вистояти, маємо дуже швидко виправляти проблеми, які стійкість підривають.
Не відосиками і закликами, а конкретними діями.

Последние новости

Том Купер: звіт про війну в Україні за 5 травня 2025 року

Всім привіт! Ось і перший огляд у травні цього року. Як це часто буває, це був тиждень заявленого та сприйнятого,…

10 часов назад

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025 1. Рублева ціна російської нафти вперше за два роки впала…

10 часов назад

Ворог почав застосовувати водолазів для проникнення ДРГ: їх було ліквідовано ВІДЕО

На Донецькому напрямку ворог почав активно застосовувати водолазів для проникнення ДРГ в тил силам оборони України. Так сьогодні була виявлена…

12 часов назад

Перспективна модель ЗСУ передбачала ієрархію корпус-дивізія-бригада – Залужний

Перспективна модель Збройних Сил України, яку розробили наприкінці літа 2022 року, передбачала ієрархію корпус-дивізія-бригада у Сухопутних військах. Про це в…

12 часов назад

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОБМІНЯВ САНКЦІЇ НА КОПАЛИНИ?

Поки влада бадьоро бреше про «перемогу» у Вашингтоні, реальність виглядає куди темнішою. За лаштунками підписаної "Угоди про надра" – масштабна…

13 часов назад