У Польщі зі сплюндрованого пам’ятника воякам УПА зник напис «поляглі за волю України»

276
У Польщі відновили пам’ятник на могилі вояків УПА, але прибрали прізвища повстанців та напис «поляглі за волю України».

Про це повідомив народний депутат від «Європейської солідарності» Володимир В’ятрович у facebook.

«П’ять років тому у Польщі вандали зруйнували пам‘ятник на могилі вояків УПА на горі Монастир. Це був один з 19 (!) актів плюндрувань українських місць пам’яті на польських теренах за 2014-2019 роки.», — нагадав В’ятрович.

Він нагадав, що особливість цього пам’ятника – те, що його захищено міждержавною угодою України та Польщі, то ж він мав бути відновлений негайно.

«Але цього не сталося, бо нинішня польська влада не готова була відновити пам’ятник загиблим українським повстанцям. Попри обіцянки про перезавантаження відносин з Україною після зміни тут влади в 2019», — зазначив В’ятрович.

Він підкреслив, що напередодні візиту президента Польщі Анджея Дуди до України на могилі з’явився пам’ятник. Але не відновлений, а новий, непогоджений з українською стороною.

«Відновлювачі» загубили списки похованих повстанців, не спромоглися відтворити напис «поляглі за волю України». І тепер цей брутальний крок, який є порушенням угоди між Україною та Польщею, представлятимуть як крок на зустріч. Українська влада може вдати, що не помітила зневаги і говорити про нормалізацію стосунків. Хоч мала б згадати про гідність і те, що справжні партнерські стосунки будуються лише на взаємній повазі», — написав В’ятрович.

Поделиться:
Загрузка...