Категории: Экономика

У Польщі невідомі висипали з вагонів 160 тонн українського зерна

Вночі з 24 на 25 лютого у Польщі невідомі висипали з українських вагонів 160 тонн зерна на польській залізничній станції, які прямували транзитом до інших країн світу.

Про це повідомляє пресслужба Мінвідновлення.

“Пошкоджено 160 тонн українського зерна на польській залізничній станції. Новий акт вандалізму – вночі з 24 на 25 лютого на станції Котомеж була розсипана українська агропродукція з 8 напіввагонів”, – сказано в повідомленні.

Зазначається, що вантаж прямував транзитом до порту Гданськ, звідки направлявся до інших країн світу.

“Українська сторона сумлінно виконує свої зобов’язання і згідно з домовленостями з польським урядом не експортує деякі види агропродукції на територію Польщі. Це підтверджено на офіційному рівні – ані зернові, ані кукурудза, ані рапс – не залишається там. Це четвертий випадок вандалізму на польських залізничних станціях. Четвертий випадок безкарності та безвідповідальності”, – наголосив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.Олександр Кубраков.

«Укрзалізниця» знову фіксує незаконне втручання в роботу залізничного транспорту на території Республіки Польща.

Про це повідомляє пресцентр «Укрзалізниці».

Як зазначається, у ніч з 24 на 25 лютого невідомі особи висипали українську кукурудзу з 8 піввагонів — близько 180 тонн.

«Інцидент стався за 150 км від порту Гданськ, звідки вантаж мав вирушити за межі Польщі. Тобто українська сільськогосподарська продукція їхала транзитом через країну», — пояснюють в «Укрзалізниці».

———-

Ми якось так досі завжди говорили, що Польща наш союзник, що Польща наш адвокат перед Європейським Союзом. Але все те, панове, говорення.
Польща завжди чигала на нас. І подивіться в історію, коли Україна була в боротьбі східним ворогом, і немає значення, чи татарський і турецькі орди, чи це дика московщина, але Польща готова була нам завжди нанести удар ножем в спину. І так є сьогодні.
Нараз сьогодні поляки згадали про Волинь, нараз сьогодні поляки хочуть, щоби світ визнав, що події на Волині в 43 році, це геноцид польського народу.
А поляки забули Пацифікацію 1930 року? Тих битих, катованих людей, нищення українських культурних, політичних інституцій. А вони забули, що 37-38 роках на Холмщині, на одній Холмщині було зруйновано майже 200 церков, отак знесено з лиця землі. Поляки це забули?
Так вони це забувають. А потім, так зване осадництво, коли тих осадників привозили на Волинь, там сажали на українській землі й там вони були тим форпостом польської держави на наших українських землях. Поводили себе надзвичайно погано, я б сказав по-звірське з місцевим українським населенням.
І все це спричинилось до того, що цей народний гнів прорвався. Ми не були першими, поляки першими почали нищити українських активістів, спочатку, а потім і українські села. А потім, як боротьба вже розгорнулася, то ясно що сталося. Поляки тої боротьби не витримали, ми тут на українських землях перемогли й ми довели, що ніхто не буде розпоряджатися в нас на Україні, ні Москва, ні Берлін, ні Варшава. Ми український народ будемо розпоряджатися на українській землі своєю не тільки територією, але зі своєю долею. І власне ця боротьба привела до того, що сьогодні Україна є в інших межах чим була радянська Україна до 39-го року. Західноукраїнські землі, Галичина, Волинь належать до України, як то і по праву належиться.
І сьогодні в тому тяжкому часі, ми собі не повинні засліплювати очі й ми повинні дати гідну відповідь Польщі, їх зазіханням на українські території, бо за тими зойками про Волинь, про геноцид стосовно поляків, десь вирисовується мрія поляків, давня мрія поляків, вернутися до кордонів Другої Речі Посполитої 39-го року, тобто, щоб Галичина, тобто щоб Волинь, Полісся українське були частиною польської території. Щоб ми знову були ніким. І тому вони ганьблять Українську Повстанську Армію, хочуть довести, що в нас не буде майбутнього, тому що в нас не було минулого. Ми якийсь такий набрид розбійників, грабіжників, а Польща — це Польща, яка має історичну традицію.
Вони нас хочуть позбавити цієї історичної традиції. Вони забувають, що власне завдяки Українській Повстанської Армії і її боротьбі ми врешті решт відзискали нашу незалежність 1991 році. Цього не викреслити з історії й хай панове поляки не стараються. Вони все ж таки свої зуби поламають на Україні.
Але ми не повинні себе заспокоювати, ця небезпека з польського боку чигає на нас, чигає, бо то що поляки починають говорити тепер, це є приблизно те що Москва говорила два-три роки тому, перед тим, як почати агресію в Донеччині, як почати агресію в Криму.
А хіба ж не подібне звучить з вуст Варшави? Так це саме. Вони готовляться, вони готовляться щоби може навіть як визволителі, як наші союзники, прийти сюди, подати нам руку і, пробачте, і забути повернутися назад з тих земель, ну я скажу, від того народу, який вони постараються поневолити.
І знову вони будуть панами, а ми будемо, як вони завжди говорили росія, бидло. Пам’ятаємо про це, не забуваємо! Це пересторога.
Але ми повинні завжди пам’ятати Польща…Польща, яка не хоче згадати ті кривди, які нам робила, але згадує про нібито кривди, які зробили ми їм. Або взаємне забуття, тоді можлива якась співпраця, можливе якесь порозуміння. Або інакше буде те, що не раз вже було, ми знов станемо напрів з Варшавою, так само як стоїмо тепер з Москвою. Нам не вперше.
Я впевнений ми вистоїмо в цій боротьбі. Але ми повинні не забувати минулого, бо забуття минулого свідчить про це, що народ, який забуває своє минуле, немає свого майбутнього!
Стенограма промови Юрія Шухевича
https://www.facebook.com/share/v/SJ2if95FJx2Q1mXQ/

Последние новости

Порожні полиці супермаркетів та закриті кафе в Криму

==== Як Кремнієва долина допомогла Україні отримати технологічну перевагу у війні з РФ Україна посилює тиск на РФ не лише…

3 часа назад

Уражено нафтобазу «Полтавська» у Краснодарському краї РФ та радіолокаційний комплекс «Скала-М» в окупованій Керчі, — Генштаб

Уражено нафтобазу в Краснодарському краї, мости та радіолокаційний комплекс “Скала-М” ⚡️В рамках зниження воєнно-економічного потенціалу російського агресора у ніч на…

3 часа назад

«Двохсотий» водій-росіянин лежить на асфальті поруч зі своєю вантажівкою ВІДЕО

У соціальних мережах поширили відеозапис, знятий водієм російського вантажного автомобіля під час руху автодорогою у напрямку тимчасово окупованого Маріуполя. На кадрах зафіксовано наслідки вогневого…

6 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 25.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 25.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

6 часов назад

Том Купер: звіт про війну в Україні за 22 червня 2026 року

Не знаю, як ви, але я вважаю себе «щасливчиком» — хоча б тому, що мені не треба щоранку їздити на…

22 часа назад