Під час брифінгу у Пентагоні міністр оборони США Ллойд Остін та голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі вимушені були відповідати на запитання журналістів, стосовно слів про потребу України у тисячі гаубиць, БПЛА та бронетехніки.
Нагадаємо, що саме така потреба була оголошена радником голови Офісу президента Михайло Подоляком.
Також було поставлено питання щодо отримання Україною лише 10% від необхідного переліку озброєння, про що заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Але, в обох американських посадовців ці питання викликали певне здивування. Бо все озброєння, яке запросила Україна надходить у необхідній кількості, а всі складнощі доволі оперативно розв’язуються. А голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі взагалі оголосив чисельні показники, які фігурували у запиті від України.
«Це офіційні запити їхнього міністерства оборони. Просили 10 дивізіонів артилерії — було доставлено 12 дивізіонів артилерії. Знову ж таки, я б нагадав про 97 000 протитанкових систем. Це більше протитанкових систем, ніж танків у світі. Просили 200 танків — вони отримали 237 танків.
Просили 100 БМП — вони отримали понад 300. Ми поставили, грубо кажучи, близько 1600 систем протиповітряної оборони й близько 60 000 боєприпасів протиповітряної оборони. Це, коли я кажу «ми», я маю на увазі міжнародне товариство. Ви можете подивитися на 260 ствольних артилерійських систем. Реактивну та ствольну артилерію — доставлено 383 одиниці, і, як я вже сказав, майже півмільйона артилерійських снарядів», — заявив Марк Міллі.
А на питання щодо «лише 10% з необхідного», то міністр оборони США Ллойд Остін повідомив, що лише декілька хвилин тому спілкувався з колегою з України Олексієм Резніковим і не чув від нього такої інформації. А також додав, виходячи з особистого бойового досвіду, що коли ти на передовій тобі завжди здається, що в тебе мало зброї.
На користь слів американської сторони можливо згадати дані від самого Резнікова, який 9 червня повідомив наступне: «по артилерії 155-мм калібру Міноборони вже виконало початковий запит від Збройних Сил на 90%. На 100% ця початкова потреба буде закрита протягом 1-2 тижнів». Тобто у США та союзники дійсно обробили запит від України, як мінімум за артилерією, на 100% чи навіть більше відсотків від початкового.
Водночас офіційні особи, як в Україні, так і в США постійно зазначали, що перелік потреб — це динамічна річ, яка змінюється. Але залишається питання, а звідки тоді така розбіжність у порядках цифр, або чому Україна попросила так мало на першому етапі і де цей перелік.
І схоже на те, що цей перелік, звісно без кількісних показників, був озвучений 13 квітня Президентом України Володимиром Зеленським.
«Нам терміново потрібна важка артилерія, важка бронетехніка, системи протиповітряної оборони та літаки:
І якщо подивитись на цей список, то можливо проти кожного пункту поставити плюсик. Бо, Україна отримала і артилерію у 155-мм калібрі від величезної кількості країн, як і снаряди радянських калібрів. РЗСВ від Чехії та Польщі, а зараз і від США з Великобританією. БТРи M113 від США та Нідерландів, БМП-1 від цілої низки країн Східної Європи і це не рахуючи бронеавтомобілі.
Навіть танки, як і просила України, поставивши на перше місце Т-72 — саме ними «скинулись» Польща, Чехія, Словенія теж наша країна отримала, разом із ЗРК С-300 та бойовою авіацією у вигляді штурмовиків та ударних вертольотів радянських зразків, або можливо навіть МіГ-29 у «таємничому камуфляжі».
В цій ситуації можливо зробити лише два висновки. Необхідно бути максимально обережним та конкретним у своїх бажаннях. А по друге — важливо не допускати дискомунікацію на державному рівні, через що міністр оборони та голова Об’єднаного комітету начальників штабів США не розуміють чому журналісти їх звинувачують у недостатній підтримці України.
defence-ua.com
Близько трьох десятків бойових машин та півтори сотні штурмовиків втратила російська армія під час марної спроби масованої атаки на південному…
Німеччина передала українським військовим артсистеми Zuzana 2, більш як півсотні одиниць бронетехніки, піхотне озброєння, системи протиповітряної оборони тощо. Відповідне оновлення оприлюднили на…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Росіянам вдалось просунутись біля двох населених пунктів на Донеччині. Про це пишуть DeepState. "Ворог просунувся біля Котлярівки та Запоріжжя", - йдеться в…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 15.04.2025 1. рф втрачає статус енергетичної наддержави: уряд рф прогнозує обвальне…