У Конгресі США пропонують оголосити Україну державою «НАТО-плюс»

26
Конгресмени від Республіканської партії планують внести законопроєкт, який визнає Україну державою «НАТО-плюс» та ініціює розгляд питання щодо визнання Російської Федерації спонсором тероризму

Про це передає «Голос Америки«.

«Законопроєкт забезпечить Україні військову та дипломатичну підтримку, якої вона потребує в умовах нарощування російської військової сили біля її кордонів. Законопроєкт також визначає Україну як країну «НАТО-плюс», щоб забезпечити прискорений розгляд питань щодо продажу деяких американських оборонних товарів та послуг», — йдеться у повідомленні.

Згідно з проєктом документу пропонується притягнути до відповідальності президента Росії Володимира Путіна за агресію. А саме, негайно запровадити санкції проти газопроводу «Північний потік-2», і зробити так, щоб його не ввели в експлуатацію.

Також у проєкті закону зазначено, що пропозиція Росії щодо введення мораторію на розгортання в Європі ракет середньої дальності відкидається. Окремо документ вимагає від США офіційно визначити, чи є Росія країною-спонсором тероризму.

На 2022 рік планується також боротьба із російською дезінформацією та інформаційними операціями на території країн, які раніше входили до складу СРСР. У рамках цього передбачається $155 млн для видання «Радіо Свобода».

Співавторами законопроєкту виступили члени Палати представників Майк Роджерс, Майк Тернер та Еліс Стефанік.

«Цей законопроєкт суттєво збільшить фінансування постачання летальної допомоги Україні, зокрема протиповітряної та протикорабельної зброї, яка потрібна українцям для стримування Росії. Він також чітко дає зрозуміти, що вимоги Путіна, такі як право вето на вступ країн до НАТО та мораторій на розгортання ракет середньої дальності в Європі неприйнятні та суперечать інтересам національної безпеки США», — сказав конгресмен Роджерс.

Крім того, головний спонсор законопроєкту, провідний республіканець у комітеті Палати представників у міжнародних справах Майкл Маккол заявив, що «Володимир Путін повинен взяти до відома, що Конгрес не зазнає відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших наших союзників і партнерів по НАТО в Центральній та Східній Європі».

P.S.

Наприкінці 2021 року адміністрація президента США без публічного розголосу виділила Україні додаткові 200 мільйонів доларів військової допомоги.

Про це повідомила кореспондент телеканалу CNN у Держдепартаменті США Кайлі Етвуд, інформує ZN.ua.

«Адміністрація Байдена без зайвого галасу санкціонувала додаткову допомогу Україні у розмірі 200 мільйонів доларів наприкінці грудня на тлі нарощування російських військ вздовж кордонів України», — написала Етвуд.

Журналіст уточнила, що ця інформація отримала підтвердження у чотирьох джерел.

Уточнюється, що пакет нової підтримки дозволяє передати Україні таку саме оборонну продукцію, яку США надавали в минулому, у тому числі летальне озброєння. Зокрема, йдеться про стрілецьку зброю та боєприпаси, а також засоби зв’язку, медичне обладнання, запасні частини та іншу допомогу. Рішення було затверджене лише за кілька тижнів до того, як США й Росія розпочали переговори щодо безпекової ситуації в Європі.

За словами двох джерел CNN, адміністрація Байдена на початку січня повідомила Конгрес про затвердження нової допомоги Україні, що необхідно було здійснити за процедурою. Причому це також було зроблено негласно, зазначається в повідомленні.

Зазаначається, що на доставку виділеної допомоги знадобиться певний час.

P.P.S.

США одобрили 200 млн. долларов экстренной помощи Украине. Чехия будет усиливать военно-техническое сотрудничество с нами. Страны Балтии наращивают передачи летального вооружения, тепловизоров, увеличивают миссии по обучению персонала. Британия кредитные гарантии выдала на миллиард фунтов и строит катера с базами.
Но это не потому, что они все так сильно вдруг полюбили Украину. А потому что если придется всерьёз разворачивать силы подобные ВСУ на восточном фланге Альянса (50 дивизионов ПВО, 800 танков, 70+Смерчей, 100 Ураганов, под 100 батальонов и т.д) то деньги там могут начинаться в районе половины триллиона долларов за четверть века.
Если же с инфраструктурой, компенсациями за выдачу земли под военные части, всевозможные полигоны и льготы уходящим на пенсию военным и больше. Так что они прежде всего не нам помогают, а себе. Капитан очевидность на мостике, струнко панове.
Поделиться:
Загрузка...