Турчинов: «Ми їх не добили у 14-му — це наша помилка»

205
Приз глядацьких симпатій на мітінгу отримує «Кривавий пастор» Олександр Турчинов, чий виступ зігрів серця багатьох великим рівнем емпатії, християнської любові та містив багато конструктиву.

Ось декілька яскравих цитат:
«Ми їх не добили в 14-му році; це наша помилка».
«Нам треба буде створити реєстр прислужників цієї влади [Зеленського].»
Менш яскравим і багатим на цитати для мемів, але, як завжди, дуже потужним і змістовним, був виступ Порошенка.
«Нам не байдуже! Тут, під Печерським судом, немає людей, яким «какая разница». Ми усі — українці, і наше серце болить за подальшу долю України.
Їхній план був такий: здати п‘ятій колоні Кремля в оренду правоохоронні органи, прокуратуру, силовиків, і у такий спосіб знищити Україну. Кинути за ґрати добровольців і волонтерів. Почали з тих, хто боронив Україну останні п‘ять років. Бо вони, а не Путін, становлять для влади небезпеку. Вони сподівалися, що у нас опустяться руки, що ми втомимося. Але ми не дозволимо здати Україну!
У грудні 2019 року ми вперше вийшли на акції протесту, заявивши, що не дамо перетнути червоні лінії і здати українську землю. Тоді вони злякалися і повернулися із Парижу, не підписавши відведення наших військ. Саме у часи безглуздих і некомпетентних «кварталіців» з-за кордону повернулася уся п‘ята колона, приспішники Януковича, яким здали в оренду ДБР. Ще рік тому ми не могли собі таке уявити.
Тепер вони звинувачують мене у тому, що я, як Верховний Головнокомандувач, у червні 2014 року віддав наказ про контрнаступ ЗСУ, звільнивши третину окупованого Донбасу. Я визнаю це і пишаюся цим!
Вони звинувачують мене, що я віддав наказ військивим кораблям України рухатися через українську Керченську протоку та Азовське море, щоб захистити українські міста Маріуполь і Бердянськ з моря. Я визнаю це і пишаюся цим!
Вони звинувачують мене у тому, що я під час війни, виконуючи конституційні повноваження президента, призначав керівників розвідки і посилював розвідувальне забезпечення ЗСУ. Я визнаю це і пишаюся цим!
Я підписав Мінські угоди, а вчора Рада ЄС продовжила санкції проти РФ за їх невиконання. Я визнаю і це! Вони звинувачують мене в тому, що, розпалюючи міжрелігійну ворожнечу, я отримав Томос і створив незалежну від Москви Православну Церкву України, яка стала кісткою у горлі агресора. Я і це визнаю! Цими справами ми разом зберегли Україну!
Ми сьогодні разом тут, під Печерським судом, щоб зруйнувати злочинні сценарії, які написані у Кремлі!»
P.S.
Згадав ситуацію, коли рік тому в ПАРЄ приймалось горезвісне рішення повернути російську делегацію, до мене підійшов хтось з росіян і сказав:
“Ну що, ваша песенка спета. Президент уже Зеленський. Значить ніякого спротиву не буде. Будемо брати вас голими руками. Пригадаємо все вам і вашому Порошенку. Можете вже готувати валізи. Закінчите або в тюрмі, або десь ховаючись в Європі”.
Тоді я не надав цьому великого значення. Стільки наслухався ідіотизму і чванства від них. Але сьогодні на мітингу мені яскраво пригадався цей момент. Бо вони частково виявилися праві.
Сьогодні Порошенка переслідують за те, що він боронив Україну, за те що він допоміг українській церкві стати незалежною, за те, що був справжнім президентом і чинив опір. Він та усі українські патріоти для Кремля як кістка в горлі. Але хто переслідує Порошенка? Президент України Зеленський. Тобто Путін ще й загрібає жар чужими руками.
Але в одному росіяни виявилися не праві. Нікуди ми втікати не збираємося. Ми ні від кого не ховаємося. Ми вийшли і показали, що це наша країна.
Нехай краще вони думають про те, як швидше долетіти в Ростов. Ми будемо стояти до кінця.
Дякую усім хто сьогодні прийшов! Тримаємо стрій!
Поделиться:
Загрузка...