Обраний президент США Дональд Трамп поспілкувався з президентом Росії Володимиром Путіним у четвер, 7 листопада. Вони обговорювали війну в Україні.
Про це пише Washington Post із посиланням на людей, ознайомлених з дзвінком.
Під час телефонної розмови, яку Трамп провів на своєму курорту у Флориді, він порадив Путіну не утриматись від ескалації війни в Україні та нагадав йому про значну військову присутність Вашингтона в Європі, сказав на умовах анонімності співрозмовник видання, якому відомо про розмову.
Як стверджується, Трамп висловив зацікавленість у подальших розмовах, щоб обговорити “швидке вирішення війни в Україні”, повідомили кілька людей.
За даними видання, Трамп приватно сигналізував, що підтримає угоду, згідно з якою Росія збереже частину захоплених земель, і під час розмови він коротко порушив питання територій, повідомили люди, знайомі з цим питанням.
У четвер Трамп заявив NBC, що після виборів він спілкувався з приблизно 70 світовими лідерами, включно з президентом України Володимиром Зеленським, до якого також приєднався Ілон Маск.
Уряд України був поінформований про дзвінок Путіна і не заперечував проти проведення розмови, повідомили двоє обізнаних у ситуації джерел. Українські чиновники вже давно розуміють, що Трамп співпрацюватиме з Путіним щодо дипломатичного вирішення проблеми України.
Перші телефонні розмови Трампа зі світовими лідерами не відбуваються за підтримки перекладачів Державного департаменту та уряду США. Перехідна команда Трампа ще не підписала угоду з Адміністрацією загальних служб, що є стандартною процедурою для зміни президента. Трамп і його помічники не довіряють кар’єрним урядовцям після витоку стенограм президентських розмов під час його першого терміну. “Вони просто дзвонять йому (Трампу – ред.) безпосередньо”, — сказав один із людей, знайомих з суттю справ.
The Washington Post з посиланням на неназвані джерела в команді Трампа повідомляє, що Трамп 7 листопада таємно розмовляв з Путіним. Видання стверджує, що в ході розмови Трамп нібито пригрозив пальчиком Путіну «не загострювати ситуацію в Україні» і «нагадав йому про значну військову присутність Вашингтона в Європі».
Але це солодка пілюлька, щоб далі згодувати лайно.
Трамп і Путін обговорили «мету миру на європейському континенті». Трамп висловив зацікавленість у подальших розмовах, щоб обговорити «незабаром розв’язання війни в Україні».
С учотом тєріторіальних рєалій?
Питання окупованих українських територій, повідомляє видання, Трамп торкнувся лише «побіжно».
Тобто не наполіг навіть на виведенні військ з міжнародно визнаної території України чи хоча б на обтічно-беззубому «дотриманні міжнародного права».
Звісно, у Кремлі одразу радісно заявили, що бачать «позитивні сигнали» в позиції Трампа. Пєсков вважає, що Трамп «може укласти угоду, яка приведе до миру».
Офіційно сторони мовчали про цю розмову.
The Washington Post стверджує, що «Україна була заздалегідь повідомлена і не заперечувала.» (*проти планів здачі нашої території?). «Українські офіційні особи давно розуміють, що Трамп співпрацюватиме з Путіним щодо дипломатичного вирішення війни».
Та одразу МЗС України це спростувало.
— «Повідомлення про те, що українська сторона була заздалегідь нібито поінформована про телефонну розмову, не відповідають дійсності. Відповідно Україна не могла підтримати або виступити проти цього дзвінка», — заявив речник МЗС України Георгій Тихий.
Одночасно українське МЗС подякувало прем’єр-міністру Польщі Дональду Туску за підтвердження принципу «нічого про Україну без України».
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск (а чомусь не Володимир Зеленський) напередодні оголосив, що незабаром зустрінеться з президентом Франції, прем’єр-міністром Британії, генсеком НАТО і лідерами північних і балтійських країн, щоб обговорити спільні дії ЄС у відносинах з США щодо війни в Україні.
Бо правильними словами те, що робить Трамп, називається — сепаратні переговори.
Трамп веде переговори із ворогом за спиною інших союзників і без узгодження позицій з ними.
В команді Трампа розповідають казочки, що він там грозив путіну «американською присутністю в Європі». Але хто в це вірить. Трамп і його наближені уже купу разів заявили, що «їхні мальчіки» не мають воювати. То чого б путін боявся цих погроз, навіть якщо такі були?
Крутий, крутий переговорник)
Трамп мав би попереднього затвердити спільні позиції з Європою, країнами НАТО і Україною, підкріпити переговорну позицію силою. А замість цього Трамп чомусь кидається обговорювати «мету миру на європейському континенті» з гітлером, який цей мир зруйнував. Ну прям Рузвельт, не менше.
Дональд Туск розуміє все вірно. Туск починає мобілізацію Європи проти плану Трампа.
Зараз нова команда в США намагається подати все так, що вже «все вирішено», «українська сторона змирилася», що Трамп «співпрацюватиме з путіним».
На це вестися не треба. За попередню співпрацю з путіним Трамп один раз вже мало не заїхав на зону. Треба мобілізовувати союзників, зривати план обтяпать все за 24 години, а тим часом бити рашку. Нехай путін ескалює і цим виставляє Трампа з його погрозами лохом на весь світ.