Категории: Мир

Трамп обурився відмовами союзників приєднатися до операції США

Американський президент Дональд Трамп заявив, що США більше не потребують допомоги союзників для операції з відновлення судноплавства Ормузькою протокою.

Про це він написав у соцмережі Truth Social.

Сполучені Штати отримали відмови від країн-членів НАТО щодо участі у військовій операції на Близькому Сході.

Це обурило Трампа й він наголосив, що не здивований реакцією союзників, адже завжди вважав НАТО структурою, яка не готова допомагати США.

За словами Трампа, американські військові нібито вже досягли значного успіху, знищивши армію, флот, повітряні сили, засоби ППО Ірану, а також лідерів країни, тому Вашингтон не потребує допомоги НАТО.

“Ми ніколи цього не потребували! Те саме стосується Японії, Австралії чи Південної Кореї. Насправді, кажу як президент Сполучених Штатів Америки, безсумнівно найпотужнішої країни у світі, ми не потребуємо допомоги ні від кого”, – йдеться в дописі.

=========

Глава зовнішньополітичного відомства Європейського Союзу Кая Каллас закликала США та Ізраїль припинити війну з Іраном і повідомила, що ЄС консультується з урядами країн Близького Сходу про те, як довести конфлікт до завершення.

В інтерв’ю Reuters Каллас також зазначила, що двері для участі Європи в зусиллях із відновлення свободи судноплавства в Ормузькій протоці не зачинені, але, швидше за все, це стане можливим лише в межах дипломатичного рішення. Низка європейських країн уже відхилила заклики президента США Дональда Трампа взяти участь у місії з розблокування протоки – ключового транзитного пункту для нафти, газу та інших товарів, який наразі значною мірою заблокований Іраном.

Європейські лідери заявили, що не готові наражати свої сили на небезпеку в розпал війни, яку вони не починали, попри попередження Трампа про те, що їхнє небажання може мати негативні наслідки для альянсу НАТО. Каллас зауважила, що Європа не розуміє деяких дій Сполучених Штатів за Трампа або їхніх цілей в Ірані, але вже звикла до його непередбачуваності та стала «спокійнішою» у своїх реакціях.

ЄС консультується з країнами Близького Сходу

На запитання про те, чи настав час покласти край війні, Каллас відповіла: «Безумовно. Я думаю, в інтересах кожного, щоб ця війна припинилася. Проблема воєн у тому, що їх легше почати, ніж зупинити, і вони завжди виходять з-під контролю». Вона також заявила, що блок готовий допомогти «дипломатично зблизити сторони, щоб дійсно зупинити цю війну»:

«Ми консультуємося з регіональними країнами, такими як країни Перської затоки, Йорданія, Єгипет, щодо того, чи можемо ми висунути пропозиції для Ірану, Ізраїлю та США, щоб вийти з цієї ситуації так, аби кожен зберіг обличчя».

За її словами, головна проблема європейських країн полягає в тому, що з ними не консультувалися перед початком цієї війни – фактично, все було навпаки. Багато європейців намагалися переконати США та Ізраїль не починати цю війну.

======

В Києві маршрутки подорожчали з 15 до 20 гривень (а як в вашому місті?). Це при тому, що роздрібна ціна дизпалива у нас піднялась поки що лише на пятнашку – з 64 до 79 гривень за літр (наприклад на ОККО).
Це такий собі оброк на війну Трампа з Іраном. Терористи зупинили майже весь нафто-газовий трафік у Перський затоці своїми шахедами та ракетами. Вночі вони знову попали по нафтовому танкеру і світ знову пересвідчився, що попри піз*дьож Трампа про потужну перемогу, яку просто не хочуть помічати «фейкові ЗМІ», контроль над світовим ринком нафти остаточно оформився у недобитих іранців.
Пакистан вже домовився про прохід одного з своїх суден, зараз з іранцями домовляються іракці. А там дивись і європейцям дозволять тягнути (особливо скраплений газ з Катару, який багато у чому для Європи став замінником рашистського).
Зараз іранці кажуть, що вообщето вони не для всіх закрили море, а тільки для пов’язаних з США і Ізраїлем суден. Якщо це так, то араби зможуть відновити свої поставки Китаю і Індії. І тоді Трамп опиниться у ще більш глупому становищі, ніж зараз. Бо він вже оголошує перемогу, але дозволи на поставки майже 25% світової нафти і зкрапленого газу дає «переможений» ворог. Який гарантовано буде регулювати трафік таким чином, щоб «переможці» якнайсильніше відчули ціну своєї «перемоги».
А ціна вже зараз кусається. В США дизпаливо злетіло в ціні набагато потужніше від України — з 3,6 до 5 доларів за галон (до 1,3 долара за літр, або близько 60 гривень на наші гроші). І це просто офігенний привіт рядовим американцям, у яких починаються весняні канікули, і з теплішою погодою все більше людей після зими знову сідають за кермо.
Аж цікаво на якій ціні палива Трамп знову зробить «Chickens Out»? Для нас це не праздне питання. Бо кожна витрачена на іранській війні ракета для «петріотів» — це мінус можливість отримати хоч одну таку ракету для нас. А рашисти обстрілюють нас куди сильніше, ніж Іран своїх сусідів і ворогів.

Последние новости

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 26.06.26

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

10 часов назад

Крим без води. Кому потрібна Каховська гребля

До 2014 року Автономна Республіка Крим та місто Севастополь були глибоко інтегровані у водогосподарський комплекс материкової України. Історично Крим –…

23 часа назад

Хто і чому залишив країну без ракетного щита?

Україна могла зустріти 24 лютого сотнями ракет. Хто і чому залишив країну без ракетного щита? У період з 2014 по…

1 день назад

«Східна Малопольща» як польська «Новоросія»

«Східна Малопольща» як польська «Новоросія»: Чому Київ не має права мовчати Сучасний колоніалізм не потребує окупаційних адміністрацій чи військових гарнізонів.…

1 день назад

Білорусь завершує будівництво воєнної інфраструктури вздовж кордону з Україною

Президенту Володимиру Зеленському доповіли про фактичне завершення будівництва військової інфраструктури, доріг та баз зберігання боєприпасів вздовж українського кордону в Білорусі, що…

1 день назад

Багатокілометровий затор перед Керченським мостом. СУПУТНИКОВІ ФОТО

Перед Керченським мостом в окупованому Криму утворився багатокілометровий затор.  Про це пише проєкт "Схеми". Що відомо? На супутникових фото за 24 червня…

1 день назад