Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість офіційного визнання Криму частиною Росії у рамках угоди про завершення війни в Україні.
Про це пише Semafor із посиланням на два поінформовані джерела.
За їх словами, у Білому домі обговорюють також і можливе звернення США до ООН із пропозицією визнати Крим російською територією на міжнародному рівні.
Також відомо, що остаточного рішення щодо цього американський лідер поки не прийняв і розглядає інші варіанти, які можуть входити до умов укладення мирного договору.
До слова, Трамп «сповнений рішучості» укласти мирну угоду для завершення війни російсько-української війни. Про це заявила, речниця Білого дому Керолайн Лівітт.
«Ми перебуваємо на фінішній прямій укладання миру, і ми ніколи не були ближче до мирної угоди, ніж зараз», – каже вона.
Нагадаємо, Трамп заявив, що вранці 18 березня проведе розмову з кремлівським диктатором Володимиром Путіним.
Керівництво України стурбоване, що Одеса може стати предметом торгу на переговорах президента США Дональда Трампа з президентом Росії Володимиром Путіним про завершення війни, повідомляє The New York Times (NYT). Путін «безумовно», збереже Крим і, ймовірно, отримає більшу частину окупованих територій — близько 20% України.
Тим не менш, невідомо, чи намагатиметься Трамп обмежити амбіції Путіна.
На публікацію відреагували у Раді національної безпеки та оборони України.
Раніше Трамп заявив, що запланована на 18 березня телефонна розмова з Путіним буде «дуже важливою», оскільки процес врегулювання війни в Україні досяг критичної стадії і багато елементів угоди «вже узгоджено». «Ми говоритимемо про землю», — уточнив він. Спецпосланник президента США Стів Уіткофф, який приїжджав до Москви для зустрічі з Путіним 13 березня, зазначав, що Білий дім обговорює з Росією доступ до портів у Чорному морі.
Давньоримський державний і військовий діяч Секст Юлій Фронтін залишив у спадок збірку історій про прийоми полководців античних часів для досягнення поставлених цілей. Книжка отримала назву «Стратегеми». Тут є розповідь про хитрість римлян під час тривалої облоги Вічного міста варварською ордою. Запаси провізії у Римі майже вичерпалися, захисники потерпали від голоду, але почали жбурляти зі стін на голови ворогів буханці хліба. Таким чином, створивши у варварів ілюзію надлишків їжі, римляни переконали їх відступити.
Сьогодні ми спостерігаємо, як кремлівські «стратеги» намагаються копіювати древніх у сучасних «перемовинах». Російські спікери «надувають щоки», вдають із себе «господарів ситуації», висувають завідомо нездійсненні вимоги, підкреслюють готовність і спроможність збройних сил РФ рухатися вглиб української території. Навіть Путіна, вперше з початку війни, показали по телевізору в камуфляжі.
Водночас повідомлення економістів про стан державних фінансів РФ змальовують іншу картину. Росія воює на межі можливостей і не здатна підтримувати війну такої високої інтенсивності без ризику економічних потрясінь.
Про що йдеться? Залишки на рахунках казначейства РФ стрімко скорочуються та вже опустилися нижче показників минулого року. Основна причина – різкий і суттєвий дефіцит бюджету, що спостерігається протягом останніх трьох місяців. Розглянемо ключові показники.
Дефіцит бюджету:
• грудень 2024: понад 3 трлн рублів;
• січень 2025: 1,8 трлн рублів;
• лютий 2025: 1 трлн рублів.
Причина дефіциту – перевищення видатків над доходами.
Динаміка доходів проти видатків (у % порівняно з аналогічним періодом попереднього року):
• грудень 2024: +28% проти +27%;
• січень 2025: +11% проти +74%;
• лютий 2025: +2% проти +1%.
Унаслідок дисбалансів залишки на рахунках РФ впали з 12 трлн рублів у середині грудня до 5 трлн рублів станом на кінець лютого.
Ситуація загрожує погіршенням у березні:
— ціна нафти Brent вже понад два тижні тримається на рівні $70/барель, що на $5 нижче середнього рівня попереднього місяця, а зараз прямує до $55;
— політичне «зміцнення» рубля з 100 до приблизно 85 руб./долар тисне як на нафтові доходи, так і на ненафтові (податкові надходження від імпорту).
За таких умов російська влада має дуже обмежений вибір дій, кожен із яких супроводжується суттєвими ризиками:
— скорочення державних соціальних витрат;
— вилучення коштів із Фонду національного добробуту (ФНБ) – на 1 березня ліквідних активів там залишалося лише 3,4 трлн рублів;
— девальвація рубля – інфляційний удар по населенню, що загрожує додатковим соціальним невдоволенням.
Звідси випливає завдання на найближчий час для переговорників від України та, головним чином, наших європейських партнерів:
— доводити американцям, що росіяни блефують, намагаючись створити ілюзію невичерпності власних ресурсів для продовження війни;
— переконувати Трампа і Ко, що за відсутності у росіян справжніх «козирів» достатньо проявити твердість і витримку, щоб вони стали набагато поступливішими у перемовинах… Якщо, звісно, немає мети зберегти росію для власного збагачення через російські національні хабарі.
.
Визнання Криму російським не буде значити нічого, якщо Україна зможе тримати море навколо Криму під своїм контролем. Це будуть найкращі санкції, коли жодне судно чи літак не зможе наблизитися до нашого Криму без загрози бути знищеним.
Якщо свеня, яка зараз виконує роль президента Сполучених Штатів, визнає Крим російським, як він погрожує, це стане на нашою проблемою, а його, Трампа.
У нас вже був президент США, який зганьбив своє ім’я, коли намагався віддати Україну росії. Джордж Буш старший сказав у своєму житті багато промов. Але найвідоміша, яка внесла його ім’я в історію – Chicken Kiev speech.
1 серпня 1991 року він приїхав у Київ, бо йому було сцикотно, що СССР розпадеться. До речі, це нікому нічого не нагадує?

І Буш-старший сцявся у штани так, що навіть придумав термін «суїцидальний націоналізм», який власноруч вписав у підготовану для нього промову перед Верховною Радою. Комуністи тоді дуже активно аплодували.
Здавалося б, це була найбільша ганьба президентів США, пов’язана з Україною. Але тут з’явився Трамп і сказав: Hold My beer!!
І ось що я скажу. Крим не буде російським, поки ми самі не віддамо його росіянам. Будь який тиск на Україну з боку США визнанням окупованих територій російськими – неприйнятний. Будь-які договори з визнанням анексії – неприйнятні. Президент України не повинен підписувати нічого, що протирічить нашим національним інтересам.
Якщо хтось вкидає такі теми для того, щоб промацати наші настрої на рахунок поміняти нашу землю на обіцянки путіна більше на нас не нападати, він має іти нах#й просто зараз.
Україна не торгує своєю землею і дуже добре знає ціну обіцянкам путіна і росіян.