Привіт усім! Боюся, мені доведеться розпочати це зведення з чергового висловлювання свого подиву: цього тижня я був просто зачарований видовищами та демонстраціями нескінченної політичної некомпетентності на «Заході».
Наприклад, відразу після того, як Нетаньяху залишив зустріч з Байденом — тому що останній наважився вимагати 21-денного припинення вогню в… вже не впевнений, чи це був сектор Газа, сектор Газа та Ліван, Сирія та Ємен… чи весь Близький Схід… важко сказати, враховуючи, як красномовно Бібі «виплеснув» свою «війну з ХАМАС» на всю географічну територію… Байден прийняв Зеленського у Білому домі… щоб насолодитися тим, що останній надав йому ще більше заступництва.
Тепер, судячи з того, як Байден тим часом поводиться з журналістами, які працюють у Білому домі (але, звичайно, не з Нетаньяху), і при цьому на публіці … ну, навіть не хочеться уявляти, як він поводиться з Зеленським «за зачиненими дверима» »: цей чортовий хлопчина не тільки відмовляється програвати цю чортову війну в Україні, а й наважується втручатися в його плани та моделювання війни за кожної можливості!
У свою чергу, я сумніваюся, що був би таким же дипломатичним на місці Зеленського, незалежно від обставин чи того, що поставлено на карту: набагато вірогідніше, що я б зрештою поводився з Байденом так само, як Нетаньяху. Як з людиною, яка заслуговує на приниження при кожній нагоді… і на публіці теж.
Чому? Просто тому, що це працює, це є факт. А от «дипломатичний» та «добрий» підхід Зеленського – ні.
Але це не має значення. Що важливіше: Байден пообіцяв мільярди у вигляді військової допомоги. Ні, не лише Ізраїлю: й Україні теж. Навіть віддав прямі президентські укази щодо цього. Ймовірно, тому що у нього були зв’язані руки, а не шнурки, і тому він не міг зробити те саме вже кілька місяців, якщо не років тому, і тоді він був зайнятий перенаправленням усіх боєприпасів до Ізраїлю, звичайно… Суть у тому, що нова зброя, яка буде відправлена в Україну, включатиме ракети AGM-154 JASSM для винищувачів F-16AM PSU, а також боєприпаси для HIMARS і бронетехніки і багато іншого.
Як завжди, Трамп збирається заперечити, що не лише 300 мільярдів доларів США, а й 2-5 трильйонів доларів витрачаються даремно в Україні, тоді як насправді 90% цих грошей будуть витрачені в США. Однак навіть це не має значення: важливо те, що — ґрунтуючись на досвіді останніх 2,5 років — ніхто (ні в США, ні за кордоном) не може сказати, чи буде щось із цього дійсно доставлено (в Україну), і коли це станеться; тим більше, чи потік допомоги (в Україну) триватиме після січня 2025 року (Ізраїлю при цьому все гарантовано, не хвилюйтеся). І ніхто не несе відповідальності. Але ей: навіщо турбуватися? Соціальні мережі вважають, що вже зроблено; основні ЗМІ мають деякі «хороші новини» і «сенсації», і тепер всі щасливі. Принаймні, не менш важливим є те, що тепер у всіх є що цитувати. Байден сказав: «Росія не виграє цю війну: переможе Україна».
Так, це точно. Вже точно не завдяки Trio Fantasticus чи США.
***
Не варто чекати і чогось кращого на східному боці «Великого комору»… скажімо, приблизно за 4000 кілометрів на схід. Наприклад, за Ван дер Ляйєнен, яка оголосила про «приголомшливу» допомогу у розмірі 40 мільйонів євро на ремонт критично важливої інфраструктури в Україні, Нідерланди йдуть слідом з аналогічною обіцянкою: понад 200 мільйонів євро на ремонт критично важливої інфраструктури…
Хіба це не здорово?
Безперечно! Вони збираються відремонтувати критично важливу інфраструктуру в Україні, щоб Росія могла її знищити – тому що ЄС не поставив системи ППО та ракети, необхідні для її захисту (звичайно: Байден сказав, що США мають намір поставити ще одну – одну [цифрами: 1] – систему ППО Patriot, але, на жаль, її спочатку потрібно відремонтувати. Так що потім вони можуть оголосити ще один пакет з ремонту критично важливої інфраструктури, можливо навіть насправді надати гроші і відремонтувати її, а потім російські знову її знищать.
Тепер відкиньтеся назад і зробіть глибокий вдих. Подумайте про це. Чи є найкраща схема для нескінченного відмивання грошей платників податків у кишені олігархії, яка, у свою чергу, забезпечує нескінченний прибуток – на Уолл-стріт, наприклад?
Спочатку: всі ці зомбі-ідіоти «щось зробили». Ніхто цього не може заперечувати. По-друге, все абсолютно законно. По-третє: вони можуть сказати, що або створили, або принаймні забезпечили собі робочі місця. І, по-четверте, ніхто не несе відповідальності.
Іншими словами: це така сама схема, яка вже творила чудеса в Афганістані та Іраку. У кожному разі, протягом 20 років.
То чому б не зробити те саме і в Україні?
Про що я говорю…?
Ну, 40+200 мільйонів, можливо, не так багато. Але це «тільки цього місяця»: не хвилюйтеся, далі буде набагато більше. А потім подумайте: банки, які вже сидять на сотнях мільярдів «заморожених» російських грошей, зароблятимуть на всіх нескінченних банківських переказах обладнання для української критичної інфраструктури, яка буде знищена російськими ракетами плюс обробка придбань необхідних замін, які теж будуть знищені, вимагаючи ще більше замін та ремонтів… Страхові компанії зароблятимуть на страхуванні виробництва та транспортування цього обладнання та залучених до нього людей. Промисловість зароблятиме на придбанні, виробництві та постачанні обладнання, яке буде знищено (для чого їй доведеться брати кредити в банках), а потім на постачанні заміни — все це чудові новини для секторів транспорту та послуг… тоді як, що, звичайно, найважливіше, фондові біржі можуть продовжувати заробляти на ставках на те, хто заробить найбільше… і врахуйте: ЄС та його члени можуть продовжувати так само вічно.
І ви, дорогий платник податків, відволікатиметеся — на розваги на зразок Ліги чемпіонів, НФЛ чи Формули-1. Щоб спорт та ЗМІ теж могли заробляти…
Просто ідеально.
Нічого не вдієш: у ЗМІ ми щодня чуємо про «організовану злочинність». Поклавши руку на серце: це ніщо порівняно з цим. У кращому разі це проблема, тому що більшість тих, хто бере участь у цьому, не сплачують податки з цього виду бізнесу. Тоді як банки, страхові компанії тощо «платять». Насправді, саме банки, страхові компанії та промисловість є справжньою «організованою злочинністю». Санкціонована державою, ідеально організована злочинність, одягнена в костюми, пошиті найкращими кравцями і спонсорована грошима ваших платників податків. Для порівняння, такі приклади, як мексиканські та колумбійські картелі, або сумнозвісна італійська «мафія» — все це чортові любителі, які займаються дурницями .
Не те щоб це щось змінило, але дозвольте мені нагадати всім, що практика придушення ідей, які настільки очевидно не працюють і не мають нічого спільного з реальністю, є ознакою догматичної, провальної ідеології.
***
ПОВІТРЯНО-РАКЕТНА ВІЙНА
Після проведення щонайменше трьох великих ударів БПЛА за трьома різними складами боєприпасів у Росії, які, за різними оцінками, могли знищити до 80 000 тонн артилерійських боєприпасів, ракет та снарядів, Україна взяла кілька вихідних щодо цього. Вочевидь, що продуктивність індустрії БПЛА досі недостатня підтримки темпів таких атак необхідному рівні.
Що нагадує мені про щось, що я збирався висвітлити ще минулими вихідними, але не встиг зробити через брак часу. А саме, що десь минулого тижня Китайська Народна Республіка запровадила суворі обмеження на експорт обладнання та запасних частин для БПЛА в Україну (одночасно посиливши експорт контрабанди до Росії). Відповідно, китайці де-факто припинили експорт найважливіших деталей для українських БПЛА. Повідомляється також, що це швидко призвело до серйозної проблеми з виробництвом БПЛА і особливо FPV в Україні. І що на її рішення підуть місяці.
Це лише один приклад усіх видів деталей, вузлів та підвузлів, встановлених на кожному БПЛА та широко імпортованих Україною з КНР за останні 2,5 роки.
Господи, який чудовий приклад того, як компетентні органи влади приймають блискучі та своєчасні рішення, засновані на нескінченній мудрості та далекоглядності…
Але поклавши руку на серце: чому Україна має досягти більшого, ніж ВМС США, які закуповують китайські мікросхеми та вузли для своїх авіаносців та винищувачів-бомбардувальників Boeing F/A-18E/F Super Hornet?
Більше того: гей: це всього лише я і моя звичайна нісенітниця. Так само, як кілька тижнів тому, коли я повідомив, що Telegram був скомпрометований – і ніхто в Україні в це не повірив. Люди були приголомшені і писали мені особисті повідомлення та електронні листи зі змістом на кшталт «цього не може бути». Очевидно, заборона українською владою використання цієї соціальної медіа-платформи є явним підтвердженням того, що я помилявся…
Ну що ж… Так, я знову бурчу… але, чорт забирай: що мені робити серед усієї цієї суперкомпетентності, надмудрого прийняття рішень з далекоглядністю аж до Сатурна і такого роду неймовірно високопрофесійної стратегії — все це обіцяє закінчити цю війну за лічені години…
Добре. Тоді давайте зробимо щось більш осмислене: наприклад, розглянемо заяви PSU про перехоплення ще більшої кількості російських БПЛА.
Що саме було вражене Шахедами, які таки проскочили?… Сумніваюсь, що навіть небеса знають відповідь на це запитання. Просто тому, що тепер складно відстежувати все це, намагаючись телефонувати людям і перевіряти ще раз відповідні повідомлення в соціальних мережах: офіційний Київ, як і раніше, мовчить про все.
Отже, поговоримо про щось інше. Наприклад, майте на увазі, що кожен із як мінімум 30-40% цих перехоплень означає, що PSU витратила як мінімум одну (1) ракету класу «земля-повітря».
Відповідно, PSU витрачає, скажімо, 10–30 ракет SAM щодня, а в цей час уся «західна» промисловість випускає близько 10–30 ракет на тиждень.
Хіба це не перспективне?
Відверну вас від неприємних думок: дивіться чудова фотографія зенітних ракет-пасток MIM-23 HAWK українського виробництва!
….краще я перейду до наземних бойових дій: отже, огляд останніх подій на полі бою.
***
Курськ … (Російська Федерація)
….загалом, останні 4-5 днів тут «тихо». Минулого тижня українці розбили російський контрнаступ, але у свою чергу не змогли захопити Глушкова. Росіяни насправді не «виснажені»: вони постійно намагаються налагодити хаос, створений Генштабом РФ, який перекидає в Курську область загони з більш ніж 30 різних полків, бригад і дивізій, а потім Путін підпорядковує їх ФСБ, а ФСБ потім успішно втрачає до 20 000 із 40 000 солдатів, виділених для цієї мети. Звичайно, дрібні російські атаки проводяться постійно, особливо в районі між Снігостом, Любимівкою та Обухівкою. Насамперед 51-м та 56-м полками ВДВ та батальйоном 200-ї мотострілецької бригади.
Українці зайняті заміною виснажених батальйонів та поповненням.
Тим не менш, насправді росіяни просто занадто зайняті для битв: останні кілька днів славетні захисники групи «Північ» систематично грабували місцеві підприємства та приватні будинки – і це по всьому південному заході Курська. Так, вони грабують російське майно у росіян. Ланцюжок командування групи «Північ» все ще не функціонує, і у нього недостатньо військової поліції, щоби взяти ситуацію під контроль.
Отже, єдиною «великою дією» останніх 4-5 днів стали контратаки 155-ї НІБ на Новий шлях та «Веселе, обидві з яких були відбиті. Але не хвилюйтеся: ФСБ має намір продовжувати боротьбу — до останнього морського піхотинця цього підрозділу.
***
Північний Харків… принаймні, є новини краще з Вовчанська: приблизно з 20 вересня ЗСУ, до складу якого входить ЛЗР, просувається до північних районів міста. Тим часом вони фактично намагаються витіснити росіян з їхніх позицій у північному Вовчанську (або руїнах того, що колись було Вовчанському). Росіяни відвели так багато своїх військ до Курська, що вони не можуть витримати тиску. Звичайно, ВРРФ іноді проводить невеликі контратаки в районі Глибокого, але з ними швидко справляються.
***
БИТВА ЗА ДОНБАС
Куп’янськ-Сватове… дрібні атаки росіян, як і завжди.
***
Кремінна… Росіяни розширили своє проникнення на передову лінію ЗСУ в районі Піщане і знаходяться всього за 1000 метрів від Кругляківки і, таким чином, річки Оскол. 110-е і 115-е хутро відбиваються всіма силами, але цього просто недостатньо. Як згадувалося в одному з моїх останніх зведень: можна очікувати, що український Генштаб відправить сюди підкріплення в січні або близько того.
Зізнаюся, я не звертав уваги на південний сектор цієї частини лінії фронту принаймні за останній місяць. Тому мене здивувало, що росіяни увійшли до Макіївки та Невського, на північ від Терни. Мене також здивувало, що 66 хутро знову відіграє роль пожежної команди в цьому районі. Неважливо: це ще один підрозділ ЗСУ, який роками бореться без перепочинку (останнього разу, коли я пам’ятаю, що 66-й був «вільним», це було у серпні 2022 року). Єдина відмінність від деяких інших випадків полягає в тому, що 66-й був посилений кілька місяців тому, коли отримав батальйон добровольців з Латинської Америки: сподіваюся, що його командування тим часом навчилося цінувати присутність цих досвідчених і витривалих бійців.
***
Бахмут… принаймні з Часового Яру немає поганих новин. Скоріше звичайна історія: росіяни йдуть в атаку через канал Донбас-Сіверський Донець, їх розбивають на друзки, потім вони знову відправляють на штурм іншу банду.
***
Торецьк… минулого тижня росіяни наступали як божевільні. Безумовно, вони наступають – вулицею Лісовою, наприклад, і від Нью-Йорка на північ. Але, на мої враження, цього тижня їхні дії не такі інтенсивні, як минулого.
***
Покровськ … місто в основному евакуйоване, але всередині все ще залишаються близько 16 000 мирних жителів. Деякі з них не можуть самостійно евакуюватися. Інші зайняті демонтажем інфраструктури міста. Проблема: два з трьох мостів, що ведуть із Покровська, було зруйновано російськими авіаударами та артилерією. Тобто, якщо хтось все ще знаходиться всередині, не можна не рекомендувати: забирайтеся звідти негайно.
Покровськ… північ… на мій подив, росіяни змінили напрямок своїх атак: замість того, щоб атакувати на захід, від Новогродівки до Лисівки, вони атакували від Миколаївки у північному напрямку, на Мирноград. Можливо, вони поспішають подолати зовнішній периметр ЗСУ навколо Покровська до жовтневого бруду?
Подивимося.
Не викликає сумнівів, що саме 425 батальйону «Скеля» знову довелося зіграти роль пожежної команди і зупинити їх.
Чому?
Бо супермозки українського Генштабу задіяли недосвідчених бійців 71-го єгерського та 152-го, а також два батальйони територіальної оборони для «захисту» сектору.
Справді: треба написати записку, щоб постійно стежити за цим сектором, інакше український Генштаб швидко виведе навіть останні елітні бригади Національної гвардії…
Покровськ… південь… 15-а «Кара-Даг» добре тримається в Селидовому, тому росіяни тим часом намагаються обійти південну сторону цього міста: від українців у західному напрямку. Сектор обороняється військами одинокого 14-го моторизованого полку. Більше того, росіяни наступають з українців у південному напрямку, намагаючись увійти до Гірника, який обороняється 59-ю моторизованою і частинами 118-ї механізованою. Останні дві успішно трималися доти, доки плацдарм на схід від річки Вовча не був майже повністю евакуйований (59 моторизована все ще утримує периметр на східному березі річки). На південь звідти росіяни продовжували втрачати десятки бойових броньованих машин і сотні солдатів на день, намагаючись досягти Курахового наступальними діями на північ від Максиміліанівки.
***
Вугледар … багато читачів запитують, що там.
Коротко висвітлювали цей сектор 17 та 20 вересня. По суті, місто повністю зруйноване: воно настільки повністю зруйноване і заміноване, що навіть якби війна закінчилася прямо зараз, знадобилося б не менше 5-6 років, щоб розмінувати і вивезти всі боєприпаси, що не розірвалися, просто щоб почати відновлення. А два утримуючі його підрозділи ЗСУ — пошарпане, смертельно втомлене і ганебно забуте 72-е хутро і батальйон 58-ї моторизованої (останнє, насправді, схоже, тримає відкритим вихід із Вугледара, щоб 72-й міг відступити) — перебувають у процесі відступу з того, що колись було Вугледаром, уже понад тиждень.
Чому так повільно?
Якщо все зроблено правильно — а 72-е хутро — це добрий підрозділ, незалежно від того, наскільки він виснажений — відступ здійснюється поетапно, з холодною головою та гарною організацією. Отже, ніхто не залишається позаду, а всі залишені позиції акуратно заміновані.
Російський обстріл Вугледару 22 вересня.
…і російський обстріл Вугледару запальними боєприпасами 24–25 вересня: це «звичайна картина» у боях такого роду з того часу, як у березні 2022 року провалилися перші російські атаки на Ізюм.
Чому відходить 72-а: ну який сенс намагатись утримувати позиції, якщо Київ наполегливо ігнорує це місце, не надсилаючи ні поповнення, ні підкріплень, ні артилерійських та мінометних боєприпасів?
Коли нічого цього немає, немає сенсу й намагатись вистояти.
Не дивно, що росіяни тим часом зайняли поля на захід та схід від зруйнованого міста і 25 вересня розпочали штурм руїн.
Звичайно, всі можливі Experten вже оголошують руїни Вугледару «неважливими». Ну так: повністю зруйноване місто неважливе. Від нього немає ніякого користі.
Однак, майте на увазі, що на війні навіть у зруйнованому стані Вугледар пропонував чудову оборонну позицію. Ймовірно, найкращу таку позицію у цій частині України – і на наступні 30 чи більше кілометрів далі на північ та захід. Настільки, що 72-е хутро трималося там, навіть коли впав Бахмут (нагадаємо, Бахмут упав, незважаючи на розгортання 25+ батальйонів із майже такої ж кількості бригад… так само, як упала Авдіївка, хоча її захищали кілька бригад).
Тож тепер, можливо, Вугледар не важливий. І так, завжди краще відвести та врятувати війська з позиції, яку вони не можуть утримати. Але, будь ласка, хтось в українському Генштабі: будьте такі люб’язні, їдьте туди, зустрійтеся і поговоріть із солдатами 72-ї та 58-ї, і поясніть їм, як вони повинні пишатися і бути в піднесеному настрої, і в жодному разі не бути деморалізованими, за те, що трималися, хоча верхівка ЗСУ робила все можливе, щоб ігнорувати їх понад два роки, зрештою, не залишивши їм іншого вибору, окрім як програти цю битву. А потім поясніть їм, які супертурбо оборонні позиції не були побудовані далі на заході та північному заході, так що наступного разу військам, які вижили та перемогли за Мощуна (тим самим рятуючи Київ у березні 2022 року), плюс два роки Вугледару, доведеться провести майбутню зиму, борючись і вмираючи у відкритому степу.
Іншими словами: це була… ой, вибачте: поки що ні, але це буде ще одна, абсолютно невиправдана втрата для України.
І як людина, яка «спочатку оцінює наслідки», я не можу не поставити питання: через кілька років, коли російських виженуть з країни: який безлад виявлять українці в цьому районі?.. Тільки через 15-20-кілометрові російські мінні поля на південь від Вугледару, а потім ще 10 або близько того кілометрів українських мінних полів навколо і на північ від нього… Можу тільки сподіватися, що на той час хтось зірве содолі та погони з кількох інших генералів і призначить їх на розмінування (звісно, після відповідної підготовки).
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…
Уражено центр космічного зв'язку у Московській області, полігон підготовки операторів БпЛА та логістичну інфраструктуру ворога. Результати ураження порту "Кавказ" ⚡️21…
Сили оборони уразили у Воронежі завод із виробництва електроніки для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101. Про це повідомив Генштаб ЗСУ. Для…
2023 року тодішній міністр оборони РФ Шойгу заявив, що російським військам на українському фронті щодня потрібно 10-15 тисяч тонн палива та…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 20.06.2026 1. Удари українських дронів по паливній інфраструктурі призвели до втрати…
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 22.06.26 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…