Категории: Мнение

Такий сценарій можливий і зараз

Спеціально для тих, хто вірить, що коли укласти з москвою перемир`я або навіть мирну угоду, хоча б і ціною окупованих нині москвою територій, то настане мир і спокій, а москва дотримуватиметься угоди.
12 лютого 1921 року грузинські більшовики підняли заколот проти уряду Грузинської Демократичної Республіки. А вже 16 лютого з метою надання їм «інтернаціональної допомоги» до Грузії вдерлася заздалегідь сконцентрована біля її кордонів 11-а армія радянської росії.
Фішка була в тому, що ще 7 травня 1920 року у москві було підписно мирну угоду між радянською росією та ГДР. Москва визнала Грузію незалежною самостійною державою та зобов`язувалася не втручатися у її внутрішні справи. Ціна того миру для грузинів була така: легалізація комуністичних організацій Грузії та «право вільного існування й діяльності, зокрема, право вільних зборів і право вільного видання (в тому числі органів друку)».
Невелика грузинська армія билася завзято й хоробро, нанесши переважаючим силам більшовиків кілька болісних поразок. Але сили були нерівні й поступово загарбники місто за містом окупували країну, розтоптавши ту московську угоду.
Разом з 11-ю армією до Тифлісу (нині Тбілісі) прибув грузинський ревком, який тут таки перетворився на уряд більшовицької Грузії. 17 березня в Кутаїсі міністр оборони ГДР Грігол Лордкіпанідзе та повноважний представник радянської сторони Авель Єнукідзе уклали перемир’я, а 18 березня підписали угоду, що дозволяла Червоній Армії зайняти Батум.
У свою чергу, скориставшись моментом, з іншого боку до Грузії вдерлися турецькі війська, які окупували прикордонні території.
Так закінчилося загарбання Грузії.
Першими особами більшовицького уряду Грузії були «соратники» та однопартійці Леніна Махарадзе та Гігечкорі, які й прибули до Грузії з росії відповідно до угоди про «легалізацію» більшовиків від 7 травня 1920 року. А, ще одне: угода та була таємною, щоб грузинський народ не знав.
А ви, друзі, майте на увазі — це не лише про минуле. Такий сценарій можливий і зараз. Ті, хто вважає, що угода з москвою вартує паперу на якому її написано — неймовірно наївні люди.
На фото: воєнний парад 11-ї армії радянської росії у Тифлісі 25 лютого 1921 року.

Последние новости

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 20.04.2025

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 20.04.2025 1. Криза в російській вугільній галузі паралізує транспортну систему. -…

4 часа назад

Наші десантники захопили в полон дев’ятьох російських військових

Девʼятьох військовослужбовців армії РФ взяли у полон українські десантники з суміжниками на Курщині. Полоненим була надана вчасна медична й психологічна допомога. Про це…

5 часов назад

Папа Римський Франциск помер

Папа Римський Франциск помер у віці 88 років після кількатижневого лікування від пневмонії. Про це пише Clash Report. 20 квітня Папа Франциск вперше після…

5 часов назад

Затримано агентку РФ, яка встановлювала «відеопастки» та готувала повітряний удар ворога по залізниці

Військова контррозвідка Служби безпеки запобігла новій спробі російської воєнної розвідки "перерізати" залізничну логістику Сил оборони на півночі України. Про це повідомляє пресцентр СБУ.…

8 часов назад

Населення України через війну зменшилось на 8 млн

Демографічна ситуація в Україні погана, але під час війни вона не може бути доброю, оскільки скорочується народжуваність і підвищується смертність. А ще…

8 часов назад

Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 21.04.25

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 21.04.25 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from…

8 часов назад