Категории: Мнение

Такий сценарій можливий і зараз

Спеціально для тих, хто вірить, що коли укласти з москвою перемир`я або навіть мирну угоду, хоча б і ціною окупованих нині москвою територій, то настане мир і спокій, а москва дотримуватиметься угоди.
12 лютого 1921 року грузинські більшовики підняли заколот проти уряду Грузинської Демократичної Республіки. А вже 16 лютого з метою надання їм «інтернаціональної допомоги» до Грузії вдерлася заздалегідь сконцентрована біля її кордонів 11-а армія радянської росії.
Фішка була в тому, що ще 7 травня 1920 року у москві було підписно мирну угоду між радянською росією та ГДР. Москва визнала Грузію незалежною самостійною державою та зобов`язувалася не втручатися у її внутрішні справи. Ціна того миру для грузинів була така: легалізація комуністичних організацій Грузії та «право вільного існування й діяльності, зокрема, право вільних зборів і право вільного видання (в тому числі органів друку)».
Невелика грузинська армія билася завзято й хоробро, нанесши переважаючим силам більшовиків кілька болісних поразок. Але сили були нерівні й поступово загарбники місто за містом окупували країну, розтоптавши ту московську угоду.
Разом з 11-ю армією до Тифлісу (нині Тбілісі) прибув грузинський ревком, який тут таки перетворився на уряд більшовицької Грузії. 17 березня в Кутаїсі міністр оборони ГДР Грігол Лордкіпанідзе та повноважний представник радянської сторони Авель Єнукідзе уклали перемир’я, а 18 березня підписали угоду, що дозволяла Червоній Армії зайняти Батум.
У свою чергу, скориставшись моментом, з іншого боку до Грузії вдерлися турецькі війська, які окупували прикордонні території.
Так закінчилося загарбання Грузії.
Першими особами більшовицького уряду Грузії були «соратники» та однопартійці Леніна Махарадзе та Гігечкорі, які й прибули до Грузії з росії відповідно до угоди про «легалізацію» більшовиків від 7 травня 1920 року. А, ще одне: угода та була таємною, щоб грузинський народ не знав.
А ви, друзі, майте на увазі — це не лише про минуле. Такий сценарій можливий і зараз. Ті, хто вважає, що угода з москвою вартує паперу на якому її написано — неймовірно наївні люди.
На фото: воєнний парад 11-ї армії радянської росії у Тифлісі 25 лютого 1921 року.

Последние новости

Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 31.05.2024

Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 31.05.2024 1. Дефіцит федерального бюджету росії за січень-квітень 2024 року становив…

6 часов назад

ОФІС НЕПРОСТИХ РІШЕНЬ

Офіс президента активно піарить форум миру у Швейцарії, що має відбутися в червні. Дійшло до того, що тиждень тому президент…

6 часов назад

Готувалися вони… Захід їм не допомагав…

Не можу не запостити. Аж надто гарно пам'ятаю як провалювали військові закупівлі, як знущалися з гасла "Армія. Мова. Віра" і…

7 часов назад

Знищення російських танкістів у районі Новомихайлівки десантниками 79-ї бригади

Бійці 79-ї окремої десантно-штурмової бригади скидами з дронів добивають окупантів з російського танка, що підірвався на міні. Відповідне відео опублікував телеграм-канал…

7 часов назад

Наслідки удару ЗСУ по порту «Кавказ» біля окупованої Керчі:супутникові знімки

Внаслідок ракетного удару ЗСУ по порту "Кавказ", що біля окупованої Керчі, частково зруйновано російську нафтобазу. Про це повідомляє проєкт Радіо Свобода…

7 часов назад

Тіні забутих учених

«...один графік, який я сьогодні зробив, мене вразив. Це просто точки, де по одній осі — рік народження, а по…

7 часов назад