Стрілянина, вибухи і черги. Кореспондент ВВС розповідає з Алмати

31

Загиблі, спалена будівля адміністрації Алмати, розгромлений аеропорт, затримання — так почався день у Казахстані.

Кореспондент ВВС Абдужаліл Абдурасулов прибув туди зовсім нещодавно і розповів, якою застав країну.»Прибув у Казахстан. Великі черги на АЗС. Людям важко купити продукти, бо більшість магазинів закриті», — пише він у твіттері.

Через блокування інтернету люди не можуть зняти готівку чи навіть поповнити свої телефони. Можливі лише місцеві голосові дзвінки, розповідає наш кореспондент.»Я чую стрілянину та вибухи біля центру Алмати. Сутички тривають», — зазначає він.

Про стрілянину в різних місцях Алмати повідомляють й інформагенції з посиланням на очевидців.

Казахстан

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Раніше в поліції Алмати підтвердили, що в ніч проти четверга силовики вбили десятки людей, які намагалися штурмувати поліцейські дільниці в різних частинах міста. Перед тим повідомляли про загибель 8 поліцейських.

Соцмережі рясніють повідомленнями про убитих в ніч на 6 січня, у мережах публікують фото та відео тіл на вулицях та в лікарнях. Але узагальнених даних про кількість загиблих поки що немає.

Масові протести охопили Казахстан через підвищення цін на скраплений газ. У країні запровадили надзвичайний стан, уряд відправили у відставку.

ОДКБ спрямовує війська
Казахстан

АВТОР ФОТО,REUTERS

Аби вгамувати протести, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся по допомогу до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), військового альянсу під проводом Росії.

Після цього звернення прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, який очолює Раду колективної безпеки ОДКБ, повідомив про рішення направити колективні миротворчі сили до Казахстану.

За офіційними даними, чисельність миротворчих сил ОДКБ — близько 3 600 людей.

В ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія та Таджикистан. Підрозділи збройних сил цих країн і мають увійти до складу миротворців.

Як заявив секретаріат ОДКБ, основними завданнями стане «охорона важливих державних та військових об’єктів», а також допомога правоохоронцям Казахстану «в стабілізації ситуації».

Водночас голова комітету російської Думи у справах СНД Леонід Калашніков заявив, що миротворці займуться насамперед «охороною об’єктів інфраструктури».

«ОДКБ в основному лише забезпечуватиме безпеку об’єктів інфраструктури», — цитує його «Інтерфакс».

Операціями ж із «зачистки території та іншою роботою в полі» займатимуться співробітники силових структур Казахстану, твердить він.

Казахстан

АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES

Шокуючі кадри розстрілів з Казахстану і висновки для України….
Ми були за крок від цього в 2014. Якби Янукович не втік і пересидів десь на Сході, ми цілком могли б мати вторгнення рос армії і те саме на вулицях Києва….
За 8 років, ця загроза нікуди не зникла. І треба це усвідомлювати.
Росія жорстко, армією і кулями окреслює «свої території». Азербайджан і Вірменія з російським контролем над Карабахом. Білорусь зі з»їхавшим з котушок бацькою. Розстріляний і зачищений Казахстан з путінською маріонеткою на чолі…
При повній мовчанці Заходу…
У вас є питання, хто наступний в цій черзі? Очевидно, що Україна, яка так їм потрібна для відновлення своєї «неоімперії».
В цій новій імперії Путіна не може бути якоїсь змінності лідерів — тут вони вічні. Тут немає демократичних виборів, а є «електронні» зі 100% гарантованими результатами. Тут немає свободи слова і ЗМІ, або навіть їх плюралізму, а є лише державні холдинги. Тут зачищають опозицію і плюють на права людини.
І це лише «квіточки». Російська імперія здатна на «більше». І ми це добре пам’ятаємо з історії 20століття, з Голодомором, колективізацією, Червоним терором…
Все це я до того, що через вісім років, як і в 2013 ми знову опинилися перед загрозою опинитися в цій путінській «неоімперії». І так само як тоді долю України вирішують без нас, ставлячи нас перед вибором: приймати автономію Донбасу і «вшивати» всіх проросійських бойовиків в політичне тіло України, або — ось вам «картинка з майбутнього», з вулиць Казахстану. І все буде швидко.
Обидва ці сценарії про одне й теж — про повернення України в російську зону впливу при мовчазній згоді Заходу.
І знову віра в одне — в Бога і в самих себе. Не владу, але в народ. І в свою армію, яка стала найкращою інвестицією країни в шанс на інше, краще і мирне майбутнє…

Вікторія Сюмар

Я ще вчора писав, що замовника революції в Казахстані видно буде по заявам.
Так і вийшло.
Було заявлено про якихось міфічних «ворогів» — які спровокували протистояння.
І тепер казахи звуть Росію на допомогу (ОДКБ — для хоч якоїсь легітимізації).
Насправді — треба трошки знати історію.
У всіх випадках, коли СССР чи Росію звали на допомогу — звали конкретні люди. СТАВЛЕНИКИ Кремля.
Приклади: Януш Кадар в Угорщині, Густав Гусак в Чехословаччині, Войцех Ярузельський у Польщі, Бабрак Кармаль в Афганістані.
Насправді — прикладів більше.
Правда у тому — що Росія, використовуючи боротьбу казахських кланів — зайшла в Казахстан.
Зробить з нього квазідержаву.
У Росії вже в кишені багато квазідержав. Від невизнаних Абхазії, Осетії, Придніпров’я до терористичних ДНР/ЛНР.
Тепер ще напівлегітимна Білорусь.
Ну і Казахстан.
Це просто метод сучасної політики. Путін гарний — Лукашенко зірвався з катушок і атакує Європу.
Мрія Путіна — щоб Україна була «любімай женой» у його гаремі квазідержав.
І тепер путінські кроти провокуватимуть протистояння у нас.
Вові закинуть тему.
Події міняються так швидко, що здається, що вже не рухаємось вперед — ми летимо у безодню.
Поделиться: