Прикордонники повідомили, що у межах проєкту облаштовано 403 км протитранспортних ровів та 99 кілометрів металевих огорож. Замість «Стіни» Кабмін схвалив нову програму з облаштування державного кордону на 36 млрд грн.
Проєкт «Стіна» з облаштування державного кордону, який у соцмережах охрестили «Стіною Яценюка», завершений, а на його реалізацію за сім років із держбюджету України витратили 2,437 млрд. гривень. Про це повідомили в адміністрації Державної прикордонної служби.
31 грудня було завершено період реалізації Плану заходів з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону в межах Чернігівської, Сумської, Харківської та Луганської областей, українсько-молдавського держкордону, а також територій, що прилягають до адміністративного кордону тимчасово окупованого Криму (Проєкт «Стіна» — ред.).
За даними Держприкордонслужби, з 2015 до 2021 року з державного бюджету України на будівництво «Стіни Яценюка» витратили 2,437 млрд гривень:
У процесі виконання проєкту облаштовано 403 км протитранспортних ровів, збудовано 332 км рокадних доріг, 149 переходів доріг через яри, 99 км металевих парканів та 62 кілометри загородження зі спіралі «Єгоза». У квітні-червні 2022 року, за даними відомства, заплановано ухвалення ще кількох інженерно-технічних споруд.
На ділянках державного кордону в Харківській області облаштували 4 опорні пункти та 9 вогневих позицій, а також зведено 9 комплексів системи відеоконтролю та сигналізації. Схожий механізм також було встановлено у Луганській області.
«Завершення дії Плану заходів не означає припинення розвитку кордону в інженерно-технічному плані. Належного облаштування потребує весь державний кордон України і в усіх напрямках. Проте розвитку ділянок з Росією, а також з Білоруссю приділяється першочергова увага. З метою належного облаштування державного кордону, постановою Кабміну від 15.12.2021 № 1386 затверджено Державну цільову правоохоронну програму (новий проєкт на 36 млрд — ред.) облаштування державного кордону з будівництва інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій».
У Держприкордонслужбі очікують, що одним із результатів виконання зазначеної програми є облаштування у 2022 році ділянки українсько-російського кордону, яка знаходиться під контролем Києва.
Виконання нової стратегії, затвердженої ухвалою Кабміну, забезпечуватиметься у межах коштів, передбачених у держбюджеті на відповідний бюджетний період, а також за рахунок інших джерел, які не заборонені законом.
focus.ua
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 18.04.2025 1. росія відібрала у американського інвестора компанію «Главпродукт» для постачання…
Покровський напрямок. Щодня противник намагається прорватися лісосмугою, нехтуючи тілами своїх загиблих. Аеророзвідка «СКАЛИ» ефективно реагує — FPV-дрони та інші засоби…
Україна повернула додому тіла ще 909 своїх воїнів, які загинули на полі бою. Після прибуття тіл до спеціалізованих державних установ…
Насправді Петро Порошенко здобув у суді грандіозну перемогу. Суд визнав що Порошенко ні в чому не винний. Позаяк санкції проти…
Ну от у «Washington post» і прозвучало те, про що ми з вами тут говорили вже давно. Якщо Трампу прогнозовано…