США закликали Україну припинити атаки на енергетичну інфраструктуру Росії, оскільки вони можуть спровокувати зростання світових цін на нафту і відповідні заходи РФ, повідомляє в п’ятницю, 22 березня, Financial Times із посиланням на трьох осіб, знайомих із ходом обговорень.
Зазначається, що Вашингтон робив СБУ та ГУР неодноразові попередження. Однак «нахабні» атаки тривають, і Білий дім дедалі більше розчаровується через удари по нафтопереробних заводах, терміналах, складах і сховищах на заході Росії.
У США побоюються, що країна-агресор може завдати удару у відповідь по енергетичній інфраструктурі, на яку спирається Захід. Йдеться, зокрема, про Каспійський трубопровідний консорціум (КТК), яким нафта з Казахстану через Росію надходить на світовий ринок. Великі західні компанії використовують цей трубопровід, який Москва ненадовго закривала 2022 року.
«Ми не заохочуємо і не допускаємо терактів усередині Росії», — заявив представник Ради національної безпеки США.
Ще одна проблема — зростання цін на нафту, особливо — у рік президентських виборів у США, пише FT.
«Ніщо не лякає чинного американського президента більше, ніж зростання цін на паливо в рік виборів», — сказав колишній радник Білого дому з енергетики Боб МакНеллі.
ЦРУ, а також представники ГУР і Офісу президента в Києві відмовилися коментувати інформацію FT.
За даними представника військової розвідки України, з 2022 року відбулося щонайменше 12 атак на великі російські нафтопереробні заводи, з них дев’ять — цього року, не враховуючи удари по терміналах, складах і сховищах.
Росія залишається одним із найбільших світових експортерів енергоносіїв, незважаючи на західні санкції щодо її нафтогазового сектору, вказується в матеріалі. Ціни на нафту цього року зросли приблизно на 15 відсотків, до 85 доларів за барель, що призвело до зростання цін на паливо.
НЕ СТАТТЯ, А ПОГРОЗА
«Файненшл Таймс» повідомила з посиланням на свої джерела ніби керівництво США зажадало від України припинити атаки на російські НПЗ, бо мовляв це викличе стрибок світових цін на нафту і на додачу Росія завдасть удар по енергетичний інфраструктурі країн Заходу.
Що я думаю про цю публікацію? По-перше, що це хрінь повна і безперечна. Дмитро Крапивенко вже звернув увагу, що останнім часом публікації у Вашингтон Пост та Нью-Йорк Таймс стали нагадувати українські анонімні ТГ-канали. Приносять купу сенсацій які згодом не підтверджуються, і все це з опорою на «джерела».
Вже навіть пісенька ходить:
«Хто очолить Пентагон?
Пес Патрон! Пес Патрон!
Що нам все це принесло?
Джерело! Джарело!»
По-друге, я ніколи не повірю, що західні союзники не знали про підготовку таких атак БПЛА. А відтак вони чудово уявляли наслідки, але не заважали. Зрозуміло?
Нарешті по-третє. Удари наших БПЛА створили Росії дефіцит нафтопродуктів — вони ніяк не вплинули на експорт російської нафти. В умовах коли на експорт нафтопродуктів — заборона, очевидно, зменшити експорт нафти Росія не зможе. Їй категорично потрібні гроші.
Проте.
Правда й те, що Видання рівня WP, NYT та FT не видадуть новину, просто прочитану на паркані. Очевидно, їм згодувують інфу з рук джерел в надійності яких видання не сумніваються. Тобто, хтось згодовує інфу самим джерелам. Може цим кимось бути російська агентура? Відповім так — може, але це дуже недешево.
В публікації FT найбільш цікава деталь це про удару по енергетичній інфраструктурі Заходу. На думку зразу спадає експорт нафти до Європи з Казахстану. Нагадую, у 2022 р. Кремль вже придумав «технічні проблеми» на нафтопроводах і пробував зупинити перекачку.
Коротше. Я вважаю, що ця стаття з’явилася не аби відкрити вимоги керівництва США до України — їх і не було, швидше за все.
Стаття в FT — це погроза країнам заходу, і звучить погроза так: «Припиніть атаки БПЛА на російські НПЗ, а то Росія вирубить перекачку нафти з Казахстану». Щось таке справді міг бовкнути в розмові хтось з американських чиновників у вигляді занепокоєння у приватній бесіді. Хтось з числа симпатиків Трампа…
Хтось бовкнув — хтось розповів FT…
Фокус в тому, що така погроза як меч — має два леза. Захід може злякатися. А може сказати: «Дожилися, Москва нашим економічним інтересам погрожує! Та ми зараз!…»
Припинення експорту з Казахстану ударити мусить в першу чергу по Європі. Так от не бачу я в Європі ніякого занепокоєння. Бачу зближення Британії і Франції проти Росії — прямо як перед Кримською війною, програною Росією вщент. Там до речі, теж все почалося з того що Москва затіяла СВО проти Туреччини.
Під Сіверськом український розвідник Денис Мельничук, - позивний "Мел", здійснив справжній подвиг. Воїн батальйону "Сила Свободи" 4-ої бригади Нацгвардії "Рубіж"…
Незалежно від того, чи я підтримую Порошенка. Чи є прихильницею якоїсь іншої партії чи взагалі аполітичною людиною, яка не ходить…
Amicus Plato, sed magis amica veritas! Платон мені друг, але істина дорожча – латинська фраза, яку часто приписують Аристотелю (дав.…
У зв'язку з постійним надходженням уточнених розвідувальних даних, виникла потреба коригування деяких позицій загальних втрат противника - особовий склад, бойові…
Без коментарів! Одне фото - це причина. Інше - це наслідок. Горковенко