США та країни ЄС стали вразливими для коронавірусу через свої стратегічні прорахунки, — Washington Times

49
Хроніка зараження й перебігу епідемії Covid-19 у провідних країнах світу дозволяють зробити кілька важливих висновків, які обов’язково мають бути враховані для недопущення подібних ситуацій в майбутньому

Про це український дипломат, в минулому посол у Хорватії, Боснії та Герцеговині, а також радник голови СБУ Маркіян Лубківський написав у статті «Остерігайтеся російських та китайських «троянських коней», які несуть пандемічну медичну допомогу» (Beware of Russian and Chinese ‘Trojan Horses’ bearing pandemic medical aid), опублікованій у Washington Times.

Насамперед автор матеріалу вважає величезною помилкою Сполучених Штатів перенесення власної фармацевтичної індустрії до Китаю. На його думку, це мало фатальні наслідки.

«За всю свою історію США ніколи не здавали жодної своєї території жодній країні, але «прогресивно» віддавали більшу частину своєї фармацевтичної промисловості Китаю. Протягом десятиліть американські медичні та національні спільноти безпеки попереджали, що це призведення до зростання загрози. Тому зараз, як і європейські країни, США повинні звернутися за допомогою до Росії та Китаю», — зазначає Лубківський.

Тоді як уряди РФ, КНР, як і Ісламської Республіки Іран є тоталітарними й надаючи комусь певну допомогу завжди переслідують власні цілі. Окрім того, вони свідомо занижують показники захворюваності та смертності від коронавірусу на своїй території, додає дипломат.

«Росія та Китай повідомляють про набагато менші жертви коронавірусу, ніж п’ять країн ЄС та США. Якщо в Америці приблизно 640 тис. випадків, то Китай доповідає про 83 000. У цю кількість важко повірити, враховуючи, що поширення вірусу почалося з міста Ухань й уряд президента Сі приховував це майже два місяці. Необхідно провести розслідування щодо того, чи було це просто збігом обставин, що для всіх міст Китаю ця пандемія почалася з міста, в якому знаходиться Китайська лабораторія біологічних досліджень», — пише Лубківський.

Теж саме застереження стосується й Ірану.

«Офіційні дані з Тегерану — це приблизно 78 тис. загальних випадків та смерть 4800 осіб. Але поєднавши дані з розвідувальних джерел та суперечливі коментарі посадових осіб режиму, ми отримуємо кількість заражених людей у 800 тис., а кількість загиблих — близько 30 тис.», — додає дипломат.

Окрім того, Пекін, Москва й Тегеран нині пильно стежать за тим, як пандемія впливає на економіку та військову галузь їхніх геополітичних супротивників й, не виключено, наголошує Лубківський, скористаються отриманими даними під час планування штабних військових операцій з вірогідним застосуванням біологічної зброї. Й не лише стежать, а й маніпулюють ситуацією, оскільки саме вони зараз постачають гуманітарну допомогу для боротьби з Covid-19.

«Один американський та один французький авіаносець виведено з експлуатації через внутрішні спалахи вірусів. Ці проблеми могли б бути набагато гіршими, якби Китай та Росія стримували медичне постачання.

Це не залишилося непоміченим Путіним, Сі (Сі Цзиньпіном — ред.) й Хаменеї. Думати, що їхні військові стратеги не вивчають те, що відбувається, і не вивчають можливість включення біологічної атаки у майбутні довгострокові сценарії небезпечно наївно», — продовжує Лубківський.

Що ж стосується отримання Європейським Союзом допомоги від Росії у вигляді «десанту» військових медиків, то цей крок він оцінює як найбільший стратегічний прорахунок в Європі.

«Той факт, що Путіну було конче потрібно відправити до зарубіжної країни 66 хімічних/біологічних військових фахівців разом із 122 експертами з кризових ситуацій, повинен бути внутрішнім червоним маркером. Масивна кількість розвідувальної інформації, яку вони отримають, буде включена у майбутні оперативні плани та військові ігри», — впевнений Лубківський.

«Сподіваємось, коли ця пандемія закінчиться, Західна Європа та Сполучені Штати зрозуміють та виправлять свої недоліки в галузі медичної та національної безпеки. Наступна подія подібного характеру та її наслідки можуть бути навмисно використані супротивниками, готовими скористатися всіма вразливими місцями. Також настав час зупинити російські та китайські «троянські коні» у всьому світі», — підсумовує український дипломат.

Поделиться:
Загрузка...