США ПЛАНУЮТЬ НАДАТИ УКРАЇНІ ДОДАТКОВЕ ОЗБРОЄННЯ І СКЕРУВАТИ ДО КИЄВА ВІЙСЬКОВИХ РАДНИКІВ – CNN

26

Сполучені Штати можуть передати Україні додаткове озброєння та скерувати до Києва військових радників – через російську загрозу. Про це повідомляє телеканал CNN із посиланням на власні джерела.

Журналісти довідалися, що в адміністрації Джо Байдена обговорюють новий пакет допомоги Україні, куди входить летальна зброя. Сполучені Штати мають намір надати Києву протитанкові ракетні комплекси Javelin та міномети.

Крім цього, українські військові повинні отримати партію зенітно-ракетних комплексів Stinger та вертольоти Мі-17. Це російські гелікоптери, який США спочатку купили передати афганцям.

У 2011 році США замовили в Росії 63 багатоцільових вертольоти Ми-17В-5 для потреб Національному повітряному корпусу Афганістану на загальну суму у 1,3 млрд доларів.

Станом на 2014 рік Росія виконала свої зобов’язання за контрактом, з того часу частина бортів була втрачена в ході бойових дій.

Відремонтований українським підприємством АТ «Мотор Січ» афганський багатоцільовий вертоліт Ми-17 залишається на території заводу.

Афганський гелікоптер Ми-17 на території «Мотор Січ»

«Дехто в адміністрації президента США стурбований тим, що відправка озброєння може бути розцінена Росією як серйозна ескалація конфлікту», — йдеться у публікації. 

Як відомо, розвідка США відкрила плани Росії щодо можливого вторгнення в Україну, яке, припускають, може трапитися на початку 2022 року. Мовиться про ймовірну атаку з окупованого Криму або через кордон із Росії, або через Білорусь.

Нагадаємо, раніше голова ГУР МО Кирило Буданов заявив, що Росія готується атакувати південь та схід України на початку 2022 року. Для цього біля кордонів з Україною сконцентрували 92 тисячі військовослужбовців.

P.S.

Поделиться:
Загрузка...