Ввечері 19 серпня США оголосили про надання Україні нового пакету військової допомоги. Про це повідомив журналіст “Голосу Америки” Джеф Селдін після зустрічі з представником Пентагону
NEW/BREAKING: Day 177 of #Russia‘s invasion of #Ukraine — US prepping another $775 million security pkg for #Kyiv in the tradition of w/»what they need, when they need it» per a senior US defense official
— Jeff Seldin (@jseldin) August 19, 2022
Завдяки новому пакету Україна отримає:
- боєприпаси для HIMARS;
- 16 гаубиць калібру 105 мм та 36 тисяч снарядів до них;
- 15 безпілотників ScanEagle;
- протилокаційні ракети HARM;
- 1 000 важких протитанкових ракет TOW;
- 1 000 протитанкових комплексів Javelin;
- транспорт із протимінним захистом.
- Також у міністерстві оборони США пояснили, що безпілотники ScanEagle дадуть ЗСУ змогу наводити на ціль весь комплекс артилерійських можливостей.Водночас зазначається, що США передадуть Україні зенітно-ракетні комплекси протиповітряної оборони NASAMS за два-три місяці. Наразі США вивчають можливість передачі Україні новітнього озброєння для зламу на користь України перебігу бойових дій на сході та півдні.
P.S. Сполучені Штати Америки в рамках нового пакету військової допомоги можуть передати Україні броньовики MRAP, розвідувальні безпілотники ScanEagle та протитанкові ракетні комплекси BGM-71 TOW.
Що відомо про цю зброю:
Броньовики MRAP
Колісні бронемашини класу MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) призначені для перевезення військовослужбовців близько до лінії фронту. В Україні вже були помічені машини цього класу, а саме американські M1224 MaxxPro.
Фото: броньовик MRAP (wikipedia.org)
Цей американський MRAP, в залежності від компоновки, відноситься до 1 і 2 категорії захисту стандарту STANAG 4569. V-подібна нижня частина корпусу розсіює енергію вибуху міни або саморобного вибухового пристрою від броньовика, чим захищає його пасажирів.
Розвідувальні безпілотники ScanEagle
ScanEagle — це американський безпілотник, розроблений компаніями Boening та Insitu. В основу цього апарата увійшов безпілотник SeaScan, який використовується рибаками для виявлення риби в морі.
Фото: розвідувальний безпілотник ScanEagle (wikipedia.org)
ScanEagle призначений для розвідки, спостереження за полем бою та вказування цілей. Для цих цілей безпілотник обладнано стабілізованою інфрачервоною або електроскопічною камерою, що може обертатися.
Одна з переваг цього безпілотника полягає в тому, що йому не потрібен аеродром базування, оскільки він запускається за допомогою пневматичної пускової катапульти. Для посадки ж цього апарату використовується крюк, яким БПЛА чіпляється за натягнутий трос.
Безпілотник ScanEagle проявив себе в Афганістані та Іраку.
ПТРК BGM-71TOW
Американська важка протитанкова керована ракета BGM-71 TOW була розроблена компанією Hughes Aircraft. На озброєння армії США цю зброю взяли ще 1970 році, з того часу BGM-71 TOW став найпоширенішим ПТРК в усьому світі.
Ракета цього ПТРК здатна вражати цілі на відстані до 3750 метрів. Швидкість польоту на максимальну дальність — 20/21 секунда, залежно від модифікації ракети.
Фото: ПТРК BGM-71 TOW (wikipedia.org)
BGM-71 TOW може застосовуватися як з переносною пусковою установкою, так і встановлюватися на носій, яким можуть виступати автомобілі, бронетехніка чи гелікоптери.
Станом на сьогодні цей ПТРК перебуває на озброєнні армії США і корпусу морської піхоти, а також низки країн Європи, Ізраїлю та ще багатьох держав світу. Раніше Україна отримувала від США лише переносні ПТРК Javelin.
Таким образом, с 24 февраля США предоставили и анонсировали военную помощь почти на 10 млрд баксов.
Ссылки на соответствующие заявления Минобороны США, Белого Дома или Госдепа:
* — перечня вооружений нет, только сумма.
По месяцам:
февраль — 350 млн,
март — 1000 млн,
апрель — 2322 млн,
май — 950 млн,
июнь — 1450 млн,
июль — 1490 млн,
август — 2325 млн.
То есть август стал рекордным месяцем по военной помощи